Студопедия

Главная страница Случайная страница

Разделы сайта

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника






Заняття 9. тема. рУКи люДини — то цінний сКарБ






тема. рУКи люДини — то цінний сКарБ

програмовий зміст

зв’язне мовлення: навчати складати розповідь на самостійно обрану тему (з незначною допомогою вихователя); розвивати уміння висловлювати свою власну думку, пояснювати;

граматика: удосконалювати уміння утворювати дієслова від іменни- ків-назв професій; розширювати уяву дітей про професії; підвести ді- тей до розуміння цінностей будь-якої праці; виховувати повагу до лю- дей праці.

Словник: розширювати знання і розуміння багатозначних слів; активі- зувати словник дітей словами-назвами професій.

матеріал: ілюстрації із зображенням людей різних професій.

 


Хід заняття

В и х о в а т е л ь


 

Сідайте, діти, у гурті Зустрілися ми знову! Про славні руки золоті Я поведу розмову.

Ми вдячні золотим рукам, Я теж їх поважаю.

Тож хочу розповісти вам, Усе, що про них знаю.


Ви, напевне, здогадалися, що це за руки.

Д і т и. Це руки наших мам, татусів, всіх робітників.

В и х о в а т е л ь. Чому руки цих трударів називають золотими?

Д і т и. Тому, що вони все вміють, добре і наполегливо працюють. В и х о в а т е л ь. Що ще може бути золотим?

Д і т и. Золотими можуть бути обручка, браслет.

В и х о в а т е л ь. Так, це в прямому значенні, а в переносному?

Д і т и. Золота душа, золота дитина, золоте серце, золота мати, золо- та голова.

В и х о в а т е л ь. Одного разу зібралися люди всіх професій і почали сперечатися, чия професія найкраща. А ви як думаєте? (Відповіді дітей.)


 

В и х о в а т е л ь. Давайте спробуємо їм допомогти. Але спочатку ска- жіть, хто з вас ким хоче бути, коли виросте і чому ви обираєте саме цю про- фесію.

(Діти складають розповіді про професії, які вони хочуть обрати і пояснюють, чому саме вони обирають ту чи іншу професію.

Наприклад: я хочу бути лікарем, щоб допомагати людям боротися з хворобами. Лікар завжди зустрічає пацієнтів усмішкою, втамовує нестерпний біль. А зараз я, хоч і малий, намагаюся допомагати хворим тваринкам, тому що дуже їх люблю і нама- гаюся відвернути біль. Я хочу вчитися і стати гарним лікарем, бо розумію, що я буду дуже потрібен людям.)

 

Фізкультхвилинка

Нумо, діти до роботи! Покажіть свою охоту: Зараз дрова рубаємо,

Тепер вогонь розкладаємо, У відрі воду носимо,

Потім кашу варимо. А тепер усі співаємо,

Та ще й гарно танцюємо, Усіх забавляємо.

 

Дидактична гра «хто що робить?»

• Учитель (що робить?) —...вчить, навчає;

• кухар —...готує;

• будівельник —...будує;

• прибиральниця —...прибирає;

• продавець —...продає;

• художник —...малює;

• письменник —...пише;

• фотограф —...фотографує;

• праля —...пере;

• лікар —...лікує;

• двірник —...прибирає;

• вихователь —...виховує.

В и х о в а т е л ь. Кожен із вас вважає, що обирає найкращу про- фесію.

А давайте спробуємо уявити, що сталося б, якби не працював електрик або водій, лікар або вчитель...

Д і т и. Якщо не буде працювати будівельник, то і лікарю ніде буде пра- цювати.

Якщо не працюватиме електрик, то не буде світла, зупиняться заводи, транспорт, не працюватимуть вчителі, лікарі.

(Діти роблять висновок, що всі професії хороші і дуже потрібні.)


 

підсумок

В и х о в а т е л ь. Яке прислів’я підходить до нашої розмови: «Землю сонце прикрашає, а людину праця» чи «Лінивому все ніколи»? Поясніть свій вибір.

 

 






© 2023 :: MyLektsii.ru :: Мои Лекции
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав.
Копирование текстов разрешено только с указанием индексируемой ссылки на источник.