Студопедия

Главная страница Случайная страница

Разделы сайта

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника






Заняття 13. • зв’язне мовлення: формувати уміння складати описові розповіді за схе- мами;






тема. поДорож До лісУ

програмовий зміст

зв’язне мовлення: формувати уміння складати описові розповіді за схе- мами;

звукова культура: формувати навички чітко висловлювати звук [р] в іг- рах, чистомовках, розвивати темп мовлення; виробляти уміння узгод- жувати слова в реченні в числі, роді та відмінку; розвивати словесно-ло- гічне мислення, пам’ять, мілку моторику; прищеплювати любов до при- роди, виховувати естетичні почуття.

Cловник: активізувати словник дітей словами-назвами мешканців лісу;

вчити використовувати в мові узагальнюючі слова.

матеріал: м’які іграшки — білий ведмедик Умка та дві ворони; картки зі словами; іграшки; матеріал до гри «Життя рослин»; таблиця-схема; смужки із зображенням предметів; олівці.

 

Хід заняття

У групу до дітей завітав білий ведмедик. Він дуже сумний.

В и х о в а т е л ь. Діти, давайте привітаємося з ведмедиком і з’ясуємо, чому він такий сумний. Як ви думаєте? (Варіанти відповідей дітей.)

В е д м е д и к. Я живу на Півночі і ніколи не був у лісі.

В и х о в а т е л ь. Не сумуй, ведмедику, ми запрошуємо тебе до нашого лісу, діти познайомлять тебе з мешканцями лісу, з його звуками. А на чому ми з вами поїдемо до лісу?

(Діти називають різні види транспорту та їх призначення.)

В и х о в а т е л ь. Молодці! Але ж ми зараз у групі і використати названі види транспорту не можемо.

(Діти пропонують обрати чарівний транспорт.)

В и х о в а т е л ь. То ж рушаймо. А поки ми в дорозі, то пограємо у гру і навчимо цієї гри Умку.

 

Дидактична гра «слова та предмети»

Діти читають слова та розкладають їх відповідно до предметів.

В и х о в а т е л ь. Ось ми з вами і в лісі. А що таке ліс?


 

Д і т и. Це місце, де багато рослин, тварин, комах, птахів. В и х о в а т е л ь. Які різновиди лісу ви знаєте?

Д і т и. Діброва, ялинник, березняк, сосновий бір, мішаний ліс.

 

Дидактична гра «життя рослин»

(Робота в групах.)

Завдання. Назвати рослини, які ростуть у лісі і поділити їх на групи. (Групи: дерева, кущі, трави, гриби, квіти.)

В и х о в а т е л ь. Із рослинами ведмедика ознайомили, а про тварин ви зможете розповісти йому, користуючись таблицею-схемою.

Розгляньте уважно таблицю і подумайте, що саме потрібно розповісти про ту чи іншу тварину.

 

 

5–6 дітей складають описові розповіді про тварин за схемою.

— Покрив тіла.

— Колір.

— Величина.

— Особливості будови тіла.

— Де мешкає?

— Чим живиться?

(Діти звертають увагу на ворон, які сидять на дереві.)

(Вправи для розвитку дрібної моторики з промовлянням чистомовки.) Ой, у лісі дві ворони,

Дві ворони, каркарони,

Кар та кар, кар та кар, Влаштували тут базар. Кар та кар, кар та кар.

В и х о в а т е л ь. Про що сперечаються Каркуша та Карлуша?


(Вони не можуть визначити, в назвах яких предметів є звук [р], а в яких — [л].) Вихователь показує картинку, діти вимовляють назви предметів, якщо в них

є звук [р] — плескають у долоні.

Картинки: білка, лисиця, трава, сорока, ласка, торт, лось, морозиво. Промовляння жартівливих чистомовок:

Ра-ра-ра — весела гра.

Ро-ро-ро — воронове перо. Ру-ру-ру — до рук беру.

Рі-рі-рі — ти у грі.

Ри-ри-ри — фішку бери. Ла-ла-ла — гора мала.

Лу-лу-лу — маю ляльку малу. Лі-лі-лі — черевички вже малі. Ли-ли-ли — ми водиці налили.

В и х о в а т е л ь. Поки ми мандрували лісом, ведмедик устиг зробити фотографії. Але він не може зрозуміти, що зайве на його фотографіях.

 

Дидактична гра «Четвертий зайвий»

Необхідно визначити, що є зайве, і сховати це під квадратиком. ГОРОХ ВЕДМІДЬ ДУБ ЖУК

ЯЩІРКА МЕТЕЛиК ЗАЄЦЬ РиБА ЇЖАК ТРОЯНДА ЗОЗУЛЯ ЛиСиЦЯ ЯЛиНА ВОВК МОРКВА СОВА

(Діти закривають картку, в назві якої є звук [р] і вона не стосується лісу.)

 

підсумок

В и х о в а т е л ь. Ведмедик дякує дітям і запитує, що їм сподобалося найбільше? Пропонує у вільний час зробити малюнки на згадку про подо- рож лісом.

 

 






© 2023 :: MyLektsii.ru :: Мои Лекции
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав.
Копирование текстов разрешено только с указанием индексируемой ссылки на источник.