Студопедия

Главная страница Случайная страница

Разделы сайта

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника






Тема. ознайомлення з властивостями паперУ






програмовий зміст: допомогти дітям шляхом використання різних при- йомів визначити якості паперу: різний колір, гладенький чи шорсткий, то- ненький та цупкий, легко мнеться, розчиняється у воді, не міцний.

підготовча робота

Розглядання дітьми паперу, проведення бесіди, експериментів.


 

Хід заняття

В и х о в а т е л ь


 

Казка в гості до нас завітала, Щоб грати й гуляти разом, Але у садочку десь заблукала, Давайте її погукаєм разом.


Немає казочки, тож давайте самі вирушимо в казкову країну. А допомо- же нам у цьому чарівна пір’їнка. (Заплющивши очі, сказали такі слова.)

Ді т и


 

 

(Розплющити очі.)


Один, два, три — повернись

І в казковій країні опинись.


В и х о в а т е л ь. Ось ми і в казковій країні. А в ній у фантастичному великому лісі, живе маленьке мишенятко. І ми сьогодні прийшли до нього в гості. Ой, які тут гарні деревця. Подивіться. Як ви гадаєте, вони справжні? Так, вони фантастичні. І зроблені з картону. Доторкніться до дерев, які вони на дотик? (Цупкі, гладенькі, не мнуться, не рвуться, вони зроблені з картону.)

— Дітки, а де ж мишенятко? Я його не бачу. А де у лісі ховається мише- нятко? (Відповіді дітей.) Так, правильно. Давайте заглянемо у нірку.

— Ой, яке гарне мишеня, красиве. Придумайте йому ім’я. Давайте тепер із ним привітаємося. Яке воно на дотик? (Пухнасте, м’якеньке, сіреньке.)

— Воно зроблене з паперу з ворсинками, тому таке пухнасте. Я зараз розповім казку про наше мишенятко.

Одного разу воно вирішило змайструвати собі човник. йому хотілося, щоб його човник був незвичайним, просторим, легким, щоб улітку можна було плавати по річці і ловити рибку. І тоді мишенятко змайструвало човник із дуже легкого і тонкого паперу. Ось такий. (Тиснений папір.)

І одного дня мишенятко прийшло до річки. Пустило свій човник і поба- чило ось що… Що трапилося з човником? (Відповіді дітей.) А чому так тра- пилося? (Папір тонкий і тому розчиняється у воді.)

Сіло мишенятко під деревцем і плаче. Почув зайчик, що хтось плаче, і прибіг до мишенятка. Який зайчик? (Пухнастий, м’якенький.)

Запросив зайчик мишенятко до себе в будиночок. Із чого в зайчика бу- диночок? Якого кольору? (Зелений, гладенький, міцний.) Зайчик у нас білень- кий, пухнастий, м’який. А папір буває білим? (Аркуш для малювання, пись- ма.) А який це пухнастий папір? (Із маленькими ворсинками.) А папір буває боязким? (Відповіді дітей.) Давайте подмухаємо на серветочку. Як вона трем- тить від вітру? Як зайчик, коли злякається.

— А папір буває швидким? (Якщо зробити човник і пустити по водичці.) А тепер давайте пограємо в гру.

Дидактична гра «хустиночка»

Ось у мене є різні хустиночки із паперу, із тканини. Оберіть паперові хустинки. А можна їх прати? (Відповіді дітей.) Що з ними станеться? (Папір

у воді розривається.) Давайте перевіримо. (Перуть паперові хустинки.)


 

В и х о в а т е л ь. Добре ми попрацювали, мабуть, втомилися. Сідайте на галявинку. Розкажіть зайчикові і мишеняткові, навіщо потрібен папір. (Писати, малювати, робити іграшки.)

підсумок

В и х о в а т е л ь. Ну що, ж настав час повертатися до дитячого садка. Де наша чарівна пір’їнка?

Один, два, три — повернись

В дитячому садку опинись.

 

 






© 2023 :: MyLektsii.ru :: Мои Лекции
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав.
Копирование текстов разрешено только с указанием индексируемой ссылки на источник.