Студопедия

Главная страница Случайная страница

Разделы сайта

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника






Заняття 42






тема. зУстріЧ із весною

програмовий зміст: удосконалювати уміння дітей розглядати картину, відповідати на запитання за її змістом, складати невеликі розповіді; фор- мувати навички імітування звуків навколишнього середовища; вчити го- ворити у різному темпі (швидко, повільно); формувати навички вживання слова бути на означення дії у майбутньому часі; вчити виразно декламува- ти невеликі за обсягом вірші; розвивати мовне дихання, зв’язне мовлення, пам’ять, увагу.

Словник: збагатити словник дітей іменниками: весна, трава; дієслова- ми: розтанув, зазеленіли, закрапав.

матеріал: картина «Надійшла весна», штучні квіти, хмарка (площин- не зображення).

 

Хід заняття

В и х о в а т е л ь. Чому це так яскраво світить сонечко, стало тепло, ве- село заспівали пташки? (Бо настала весна.)

(Заходить Весна — вихователь.)

В е с н а. Добрий день, діти! Д і т и. Добрий день, Весно!

Ішла весна-красна

У синій хустинці. Несла весна-красна У скриньці гостинці. Ягнятам — травицю,

Гусятам — водицю, Каченятам — ряску, А малятам — ласку.

— Що ж принесла весна? (Відповіді дітей.)

В е с н а. А ще принесла я вам картину. Погляньте уважно і скажіть, що відбувається в природі навесні?

Запитання для складання розповіді

— Яка пора року зображена на картині?

— Куди подівся сніг?

— Якою стала земля?

— Що відбулося з деревами?

— Що з’явилося на землі?

(Діти складають розповіді.)

В е с н а. Подивіться, що це на галявині? (Квіти.)

— Що з ними трапилось? (Опустили голівки.)

— Який настрій у квіточок?

— Що слід зробити? (Полити, покликати дощик.)


 

(Діти розповідають віршик.)

Дощику дрібненький, Дощику тепленький. Просять тебе діти: Поливай нам квіти, Щоб було в садочку Гарно, як в віночку.

В е с н а. Прилетіла хмарка і закрапав дощик.

— Як він почав капати?

— А потім став сильніший. Як закрапав?

— А потім зовсім сильний. (Діти імітують.)

— А коли пройде дощик, що буде?

 

Дидактична гра «Що будете робити?»

(Будемо гуляти, будемо бігати, будуть цвісти дерева, буде зеленіти трава.)

В е с н а. Ось і пройшов дощик. Які стали квіти? Який став у них настрій? А у вас який настрій? То давайте розкажемо весні вірші про неї.

1- а д и т и н а


 

 

2 - а д и т и н а

 

 

3 - я д и т и н а


Задзвеніли на галявині

Перші квіточки біляві:

«Дінь-дон! Дінь-дон! Проминув зимовий сон».

 

Лугом поміж квітами я іду, Пісеньку-весняночку я веду. Склала я цю пісеньку голосну Про гаряче сонечко, про весну.

 

 

Надійшла весна прекрасна, Многоцвітна, тепла, ясна, Наче дівчинка в вінку.


В е с н а. Дякую вам, діти! Мені сподобалось у вас. Але час іти далі. До побачення!

(Діти прощаються з Весною.)

 






© 2023 :: MyLektsii.ru :: Мои Лекции
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав.
Копирование текстов разрешено только с указанием индексируемой ссылки на источник.