Студопедия

Главная страница Случайная страница

Разделы сайта

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника






Тема. в гостях У зайЧиКа






програмовий зміст: продовжувати вчити дітей складати розповіді, закін- чуючи фрази (з допомогою вихователя); виробляти навички орієнтуватися у просторі; формувати уміння правильно вживати прийменники з іменни- ками; розвивати зв’язне мовлення, увагу; виховувати любов до природи.

Словник: м’якенький, біленький, пухнастий, гладенький, вухатий.

матеріал: макети дерев, кущів, ялинка, іграшка-зайчик, картина із зо- браженням лісу і тварин у лісі.

 


Хід заняття


 

 

Сніжинки, сніжинки, сніжинки

Розсипала всюди зима.

І жодної в літо стежинки

Від нашої хати нема.


— Яка в нас зараз пора року? Давайте з вами погуляємо лісом.

— Подивіться, що ви тут бачите?

— А чиї це сліди на сніжку? (Зайчика.)

— Так, зайчика. А де ж сам зайчик? Пошукаємо його?

До лісочка ми прийшли

І там зайчика знайшли. Гей, вухатий, йди до нас — З малюками грати час.

(Діти шукають зайчика.)

 

— Де сидить зайчик? (Під ялинкою.) Пострибаємо із зайчиком. Нумо, веселіш, малятка!

В нього ніжки отакі:

І міцненькі, і прудкі — Раз, два, три...

(Діти стрибають із зайчиком.)

— Подивіться і скажіть, який зайчик.


 

Дидактична гра «який?»

мета: формувати уміння добирати епітети.

Діти добирають епітети: маленький, білий, куцохвостий і пухнастий, гла- денький, вухатий тощо.

— Зайчик питає, яке свято ви святкували.

— А як ви святкували Новий рік? Давайте розкажемо зайчикові. (Діти складають розповідь, закінчуючи розпочаті учителем речення.) Настало свято... (Нового року).

Ми одягли красиві... (костюми).

Катруся була... (лисичкою), Мишко був (зайчиком), Софійка була... (сні- жинкою).

На святі ми співали... (пісні), розповідали... (вірші), танцювали, грали. До нас приходили... (Дід Мороз і Снігуронька).

Вони подарували нам... (подарунки).

(2–3 дитини розповідають зайчикові.)

— Зайчикові дуже сподобалася розповідь.

Дітки, зайчикові одному сумно в лісі, він теж хоче з кимось погратись, потанцювати.

Давайте знайдемо його друзів, де вони заховалися?

(Діти знаходять на картині зображення тварин, описують побачене, використо- вуючи прийменники: в, на, під, за.)

 

підсумок

— Подивіться, як зрадів зайчик і звірятка! Який у них настрій? Що най- більше сподобалося зайчикові? Як ви вважаєте, чи добре ми зробили? (Від- повіді дітей.)

Настав час повертатися назад.

(Діти прощаються із зайчиком.)

 

 






© 2023 :: MyLektsii.ru :: Мои Лекции
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав.
Копирование текстов разрешено только с указанием индексируемой ссылки на источник.