Студопедия

Главная страница Случайная страница

Разделы сайта

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника






Заняття 33. тема. сюрприз віД осені






тема. сюрприз віД осені

програмовий зміст: закріплювати навички правильно складати речен- ня, невеликі розповіді; відповідати на запитання вихователя; характеризу- вати предмети за їх істотними ознаками; розвивати зв’язне мовлення, ува- гу, спостережливість, пам’ять.

Словник: збагачувати словник дітей іменниками — назвами фруктів і овочів.


 

матеріал: осінній листочок, доріжки (зелена, жовта, червона), сюжетні картинки із зображенням осінніх явищ, їжачок, кошики, фрукти, овочі.

 

Хід заняття

 

(На підлозі лежить осінній листочок.)

В и х о в а т е л ь. Що це, діти? А що тут написано на ньому? Зараз про- читаємо:

«Добрий день, діти!

Я приготувала вам сюрприз.

Але, щоб знайти його, потрібно виконати мої завдання. Осінь».

— Ви готові? А де ж вона сама?

(З’являється Осінь.)

О с і н ь. Добрий день, малята!

Ви мене впізнали? Я буду йти цією стежинкою, а ви за мною. Добре? Д і т и. Добре!

О с і н ь. А якого кольору стежина? (Зелена.)

— Подивіться, під ялинкою лежать картинки. Слід розглянути картин- ку і розказати, які осінні явища на ній намальовані.

(Діти складають речення за сюжетними картинками.)

Д і т и. Із дерев опадає листячко. Хмарка закрила сонечко тощо.

О с і н ь. Рушаймо далі.

— Якою стежкою ми йдемо тепер? (Жовтою.)

— Якого кольору листочки на ній лежать? Д і т и (разом). Жовті.

О с і н ь. А ти як гадаєш? А ти? (Індивідуальні відповіді.)

— Хто це сидить і плаче? (Їжачок.)

— Що трапилось, Їжачок?

— А тепер ви запитайте. (Хорові та індивідуальні запитання дітей.)

О с і н ь. Їжачок ніс два кошики з овочами і фруктами, але вони впа- ли і все змішалося. Давайте допоможемо Їжачкові розікласти по кошиках фрукти й овочі.

(Діти розкладають.)

О с і н ь. Що лежить у цьому кошику? (Овочі.)

— Давайте повторимо разом. (Діти повторюють разом.)

— А в цьому? (Фрукти.)

— Тепер разом.

О с і н ь. Які овочі зібрав Їжачок? А які фрукти?

(Діти називають овочі й фрукти та їх якості.)


 

Дидактична гра «якого кольору?»

Вихователь називає овочі або фрукти, а діти називають їхній колір або смак.

Помідор —... (червоний). Яблуко —... (жовте). Груша —... (солодка). Огірок —... (зелений).

О с і н ь. Нам час рушати далі. Їжачок вам дуже вдячний.

— Подивіться, яка красива галявинка! Давайте сядемо і перепочинемо.

(Діти сідають.)

А ось іще одне завдання.

В и х о в а т е л ь. Давайте спочатку пригадаємо, що ми знаємо про осінь.

— Як ми можемо сказати про неї? Яка вона? (Золота.)

— Які листочки зараз на деревах? (Відповіді дітей.)

— Чому їх стає мало? (Листочки опадають.)

— Що приносить осінь? (Дощ, вітер.)

— Чи подобається вам осінь? (Міркування дітей.)

— Що вам подобається восени?

— Послухайте мою розповідь.

Настала золота осінь. Осінь розфарбувала листочки в різні кольори. Осінь щедра, вона приносить нам дощик. А ще у осені є вітерець. Він обриває лис- точки з дерев. Вітерець грається листочками. Осінь дуже красива.

(Розповіді 2–3 дітей.)

 

підсумок

В и х о в а т е л ь. Молодці, діти! Ви добре виконували завдання. А ось сюрприз.

(Діти знаходять кошик із фруктами. Дякують Осені і прощаються з нею.)

 

 






© 2023 :: MyLektsii.ru :: Мои Лекции
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав.
Копирование текстов разрешено только с указанием индексируемой ссылки на источник.