Студопедия

Главная страница Случайная страница

Разделы сайта

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника






Фронтальне опитування. 1. Що ми вивчали на сьогоднішньому уроці?






1. Що ми вивчали на сьогоднішньому уроці?

2. За допомогою яких органів чуття людина сприймає інформацію?

3. Що вам сподобалось на цьому уроці?

IX. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

1. Завдання за підручником: § 14, запитання і завдання: № 4.

2. Додаткове завдання

Знайдіть у словнику слово «Сонце». Заповніть текст.

Мій словник називається _____________________________________

У моєму словнику слово «Сонце» знаходиться на__________________ сторінці.

У моєму словнику наступне слово після слова «Сонце» — __________________

У моєму словнику попереднє слово перед словом «Сонце» — _____________

У моєму словнику_____________ сторінок.


 

УРОК № 15. РОЗПОВІДЬ ПРО ІНФОРМАЦІЙНІ ПРОЦЕСИ

ТЕМА. РОЗПОВІДЬ ПРО ІНФОРМАЦІЙНІ ПРОЦЕСИ

Цілі:

навчальна: ознайомити з можливостями інформації, з поняттям «інфор­маційні процеси»;

розвивальна: формувати вміння самостійно працювати з текстом підруч­ника; розвивати логічне мислення, увагу;

виховна: виховувати наполегливість у досягненні мети, працелюбність, інтерес до вивчення інформатики.

Програмне забезпечення: комп'ютерна програма GCompris; презентація «Інформаційні процеси».

Вимоги до учнів: знати, що таке процес, інформаційний процес, які є ін­формаційні процеси, наводити приклади інформаційних процесів.

ХІД УРОКУ

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ЕТАП

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

Гра «Корова»

Учитель викликає двох-трьох учнів, тихесенько називає слово, пов'язане з будовою комп'ютера, а учні повинні без слів, тільки жестами пояснити класу, що це за слово (якщо учні не можуть самі виконати це завдання, учитель допомагає).

Слова для гри: навушники, клавіатура, монітор.

Наприкінці гри нагадати, що інформація кодувалася й переда­валася у вигляді жестів.

III. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

Учитель. Що таке ребус? (Ребус— це загадка, у якій слова, що розгадуються, подано у вигляді малюнків у поєднанні з літерами та іншими знаками). Наприклад: На початку АК, потім число З, а далі склад СА. Вийде слово «актриса».

А сьогодні ми вивчимо ще один вид загадок — логогрифи (слово написане на дошці).

Логогрифи — це загадки, у яких додаванням до зашифрованого слова чи вилученням з нього певної букви утворюємо нове слово. Спробуйте розгадати декілька логогрифів.

1.Люблять нас усі збирати Після дощику в ліску. А як букву Г відняти,

Будем плавати в ставку. (Гриби — риби)

2. На нім барвисті квіти, трава зеленіє,

А П додай — зоре усе, не пожаліє. (Луг — плуг)

3. На клумбі гарні, запашні,

Без К — лише гіллячки ми. (Квіти — віти)

— Розповідаючи вам, про логогрифи, я надала інформацію про них. За допомогою цієї інформації ви змогли їх розгадати. Це і є тема сьогоднішнього уроку — «Розповідь про інформаційні про­цеси».

IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

Робота за підручником

Учитель. Ми з вами багато говорили про інформацію; що мож­на зробити з нею. А зараз відкрийте підручники § 15 і самостійно знайдіть відповідь на таке запитання: «Що можна робити з інфор­мацією?».






© 2023 :: MyLektsii.ru :: Мои Лекции
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав.
Копирование текстов разрешено только с указанием индексируемой ссылки на источник.