Студопедия

Главная страница Случайная страница

Разделы сайта

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника






Урок №6






Тема. Староанглійська балада " Король Лір і його дочки". Моральний урок у творі. Король Лір як вічний образ.

Мета: поглибити знання учнів про жанр фольклорноъ балади, вічні образи в літературі, розвивати навички виразного читання, ідейно-художнього аналізу твору; виховувати почуття любові, шани до близьких, інтерес до духовних надбань людства.

Обладнання: текст балади, ілюстрації до твору " Король Лір" Шекспіра, фрагмент кінофільму.



Хід уроку.

І. Актуалізація опорних знань учнів.

1. Перевірка домашнього завдання.

2.Запитання на повторення.

- Дайте визначення фольклорної балади як жанру.

- Назвіть характерні особливості фольклорних балад

ІІ. Оголошення теми, мети та завдань уроку.

ІІІ. Сприйняття і засвоєння учнями навчального матеріалу.

1. Слово вчителя.

Іван Франко зазначав, що староанглійські балади, авторами яких були мандрівні співці, хоч і розповідали про життя королів та феодальної знаті, але були просякнуті загальнолюдськими моральними цінностями (ідеями) і прищеплювали слухачам любов до батьків, патріотизм, доброчинність, милосердя, шляхетність. Одна із таких балада " Король Лір і його дочки", над якою будемо працювати впродовж уроку.

2. Творче завдання.

- Використовуючи літературознавчий довідник, доведіть, що " Король Лір" є фольклорною баладою.

3. Бесіда з елементами текстологічного аналізу.

- Чому Корделія не говорила батькові високих слів, не запевняла надміру його у тім, що іі любов до нього вічна і самовіддана?

- Де знайшла притулок скривджена батьком, королем Ліром, юна Корделія? Чи змінилося іі ставлення до нього? Чи похитнулося щире доччине почуття шаноби до батька?

- Чим закінчилася " безмежна" любов старших дочок до короля Ліра? Як " вшанували" вони його старість?

- Як допомогла Корделія скривдженому батькові? чим закінчилася ця сумна історія, про яку розповідає англійська балада?

- Які риси характеру притаманні Корделії? Знайдіть у тексті балади слова і словосполучення, котрі іі характеризують, і запишіть у зошит.

4. Словесне малювання.

Яким ви уявляєте короля Ліра, його дочок.

5. Інтерактивний прийом " Ти мені - я тобі".

6. Слово вчителя.

Король Лір посів гідне місце в галереї " вічних образів" світової культури і став загальнолюдським символом трагічної батьківської любові. Ця історія час від часу відроджується в різних видах мистецтва - літературі, живописі, опері, балеті.

7. Робота зі словником літературознавчих термінів.

Вічні образи - ті визначні художні образи, які, виникнувши за певних історичних обставин, мають велике загальнолюдське значення, продовжують зберігати пізнавальну, виховну і естетичну силу.

8. Перегляд фрагменту фільму " Король Лір".

(Завдання: який це композиційний елемент, доведіть свою думку).

9. Розв'яжіть кросворд, і ви дізнаєтесь, хто з європейських драматургів написав трагедію за мотивом сюжету старовинної англійської балади " Король і його дочки".

По горизонталі:

1.Почуття, яке відчувають діти до своїх батьків. (Шаноба)

2. Означення, яке є художнім оздобленням до характеристики предмета. (Епітет)

3. Почуття, яке охопило короля Ліра, коли він зрозумів, що скривдив Корделію. (Каяття)

4. Старовинний документ, в якому були записані закони лицарського ордену. (Статут)

5. Героїчний вчинок в ім'я Вітчизни. (Подвиг)

6. Мета людського пізнання. (Істина)

7. Ім'я старшої дочки короля Ліра. (Регана)

Відповідь: Шекспір.

 

 

             
             
             
             
             
             
             

 

ІV. Закріплення вивченого матеріалу

- Що нового для себе ви відкрили на уроці?

- Що вас найбільше вразило у вивченому на уроці творі?

- Який вислів, на ваш погляд, точніший: " Справедлива кара спіткала недалекоглядного короля Ліра" чи " Страшне лихо випало на долю нещасного старого Ліра "?

2. Узагальнююче слово вчителя.

Вірність почуттям, турбота про близьких, ствердження любові не словами, а справами - ось основа сімейного благополуччя. Зневага до рідних, то зневага до себе, до свого майбутнього.

Умійте любити і прощати, адже щастя рідних людей - запорука вашого щастя.

3. Оцінювання

V. Домашнє завдання.

Написати твір-роздум на тему: " Сповняти вірно довг дитячий" або намалювати ілюстрацію до балади " Король Лір і його дочки".

 

Адамчук Наталія Володимирівна,

вчитель зарубіжної літератури

Шатавського НВК

«ЗОШ І-ІІ ст., колегіум»






© 2023 :: MyLektsii.ru :: Мои Лекции
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав.
Копирование текстов разрешено только с указанием индексируемой ссылки на источник.