Студопедия

Главная страница Случайная страница

КАТЕГОРИИ:

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника






Й тапсырмасын тексеру. Үй есебінің орындалуын тексеру және шығару жолын талдау.




 

Үй есебінің орындалуын тексеру және шығару жолын талдау.

 

Өткен тақырыпты қайталау:

1) Кеңістіктегі ұқсас фигуралар деп қандай фигурарды атаймыз?

2) Ұқсас фигуралардың өлшемдік қасиеттерін атаңдар.

3) Қиық пирамиданың көлемінің формуласы?

3.Жаңа тақырыпты түсіндіру

Тік дөңгелек цилиндрдің әрбір көлденең қимасы оның табанына тең дөңгелек болады.

25 теорема. Дөңгелек тік цилиндрдің көлемі оның табаныныңауданы мен биіктігінің көбейтіндісіне тең

V═ Sтаб∙Н, мұндағы S-цилиндр табанының ауданы, ал Н- цилиндр биіктігі

4.Есептер шығару

Тақтада есептер шығару: №10, №11, №12

Өздіктерінен есептер шығару: №13

5.Бекіту

Тік дөңгелек цилиндрдің көлденең қимасы неге тең?

Дөңгелек тік цилиндрдің көлемінің формуласы?

6. Үй тапсырмасы: 9.1. тақырып. Сұрақ 1. №14-15

 

Сабақ №__40__

Күні:______

Сынып:_11___

 

Сабақтың тақырыбы: Цилиндрдің көлемі.

Мақсаты:

· Цилиндрдің көлемі формуласын қолданып есептер шығару дағдыларын қалыптастыру.

· Кеңістікті елестету арқылы бейнелеу дағдыларын, талдау жасай білу, жалпылау, жүйелеу және қорытынды жасай алу біліктерін дамытуға жағдай жасау.

· Оқушыларды белсенді танымдық іс-әрекетке жұмылдыру арқылы пәнге деген ынтасын, қызығушылығын арттыруға, кәсіби бағдар беруге мүмкіндік туғызу.

Типі:Бекіту сабақ.

Сабақтың көрнекілігі: Цилиндр демонстрациялық плакат.

Оқыту әдісі:Практикалық

Сабақтың барысы:

1.Ұйымдастыру кезеңі

Оқушылардың сабаққа дайындығы және оқу бөлмесінің, ақпараттық техниканың дайындығы тексеріледі. Оқушылармен сәлемдесу.

 

Й тапсырмасын тексеру

Үй есебінің орындалуын тексеру және шығару жолын талдау.

 

Өткен тақырыпты қайталау:

 

Тік дөңгелек цилиндрдің көлденең қимасы неге тең?



Дөңгелек тік цилиндрдің көлемінің формуласы?

3.Есептер шығару

Тақтада есептер шығару: №16, №17, №18

Өздіктерінен есептер шығару: №19

5.Бекіту

Егер цилиндрдің биіктігі мен табан диаметрін; 1) екі есе арттырса; 2) 50%ға қысқартса; 3) 4 есе арттырса, цилиндрдің көлемі қалай өзгереді?

6. Үй тапсырмасы: 9.1. тақырып. Сұрақ 1. №20-21

 

Сабақ №__41__

Күні:______

Сынып:_11___

 

Сабақтың тақырыбы: Конустың көлемі.

Мақсаты:

· Конустың көлемі формуласымен таныстыру. Есептер шығару дағдыларын қалыптастыру.

· Кеңістікті елестету арқылы бейнелеу дағдыларын, талдау жасай білу, жалпылау, жүйелеу және қорытынды жасай алу біліктерін дамытуға жағдай жасау.

· Оқушыларды белсенді танымдық іс-әрекетке жұмылдыру арқылы пәнге деген ынтасын, қызығушылығын арттыруға, кәсіби бағдар беруге мүмкіндік туғызу.

Типі:Жаңа сабақ.

Сабақтың көрнекілігі: Конус демонстрациялық плакат.

Оқыту әдісі:Түсіндіру

Сабақтың барысы:

1.Ұйымдастыру кезеңі

Оқушылардың сабаққа дайындығы және оқу бөлмесінің, ақпараттық техниканың дайындығы тексеріледі. Оқушылармен сәлемдесу.



 


.

mylektsii.ru - Мои Лекции - 2015-2019 год. (0.008 сек.)Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав Пожаловаться на материал