Студопедия

Главная страница Случайная страница

Разделы сайта

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника






  • Конспект уроку з трудового навчання 3 клас






    Тема. Мозаїка. Торцювання (контурне)

    Мета: формувати знання учнів про новий вид декоративно-прикладного мистецтва – об’ємну аплікацію з паперу, або торцювання; ознайомити з технікою торцювання; вчити учнів виготовляти мозаїку технікою торцювання; розвивати творчу уяву, оригінальне мислення; виховувати естетичне ставлення до навколишнього середовища та дбайливе ставлення до природи.

    Обладнання: гофрований кольоровий папір; простий олівець; дерев`яні палички або стержень від ручки; картон; клей; ножиці; зразки мозаїки.

    Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу.

    Хід уроку

    І. Організація учнів до уроку

    1. Перевірка готовності до уроку

    - Кожен з Вас вже постарався –

    До уроку приготувався.

    Тож часу не гаймо

    Наш урок розпочинаймо.

    - Діти, що ви чекаєте від нашого уроку?

    ІІ. Повідомлення теми та мети уроку

    - Сьогодні на уроці ми продовжимо ознайомлення з таким видом декоративного мистецтва, як мозаїка, та однією із технік виконання мозаїки, а саме в техніці контурного торцювання.

    ІІІ. Сприймання і усвідомлення нового матеріалу

    1. Розповідь учителя.

    - Аплікація з паперу знайома всім ще з дитинства. Ми з вами ознайомилися з технікою торцювання, з основними прийомами роботи. Поробки з кольорового паперу приваблюють не тільки дітей, а й дорослих. До того ж, папір у наш час є найдоступнішим матеріалом.

    2. Упорядкування робочих місць

    - Сьогодні ми будемо працювати у міні-групах (клас ділиться на 4 групи по 5 осіб, відповідно до цього розташовані парти).

    - Згадайте, що таке робота у групах? (Це коли група виконує якусь одну однакову роботу)

    3. Правила роботи в групі

    - Чого потрібно дотримуватися у групі? Як себе поводити?

    · Усі учасники групи поважають один одного

    · Надають допомогу якщо потрібно

    · У групі повинна панувати тиша

    · Не можна вставати з місця без дозволу вчителя

    Фізкультхвилинка

    Раз, два! Час вставати,

    Будемо відпочивати.

    Діти виконують фізкультхвилинку під музичний супровід.

    Ну, а зараз час настав

    Повернутися до справ.

    ІV. Аналіз зразка готового виробу. Ввідний інструктаж

    1. Перегляд відео «Що таке техніка торцювання».

    2. Бесіда

    - Про що розповідалося у відео, що ви переглянули?

    - Як підготувати матеріали до роботи?

    - За допомогою яких інструментів ми будемо виконувати виріб?

    VI. Інструктаж з техніки безпеки

    · З ножицями поводитись обережно

    · Не тримати ножиці вістрям догори

    · Під час різання не вставати з місця

    · Передавайте ножиці закритими і кінцями вперед

    · Клей наносити пензликом

    · При потраплянні клею на одяг його слід негайно змити водою

    · Не торкайтесь обличчя й очей брудними руками

    · Користуйтесь серветкою для витирання рук

    · Закінчивши роботу, клей щільно закрийте, пензлик помийте і добре вимийте руки

    VII. Практична робота учнів у групах. (під музичний супровід)

    - Ми будемо працювати з 3-ма кольорами: синім, зеленим, жовтим.

    - Що це за кольори?

    - Що вони означають?

    - І група – квіточки, а ІІ група – листочки, відповідно до назви кожна група буде виконувати завдання, перша буде виготовляти квітку, а друга стебельце і листочки.

    VIII. Підсумок уроку та виставка та оцінювання робіт учнів

    1. Гра «Мікрофон»

    - Які роботи вам сподобались найбільше та чому?

    - Діти, чи виконали ми завдання нашого уроку?

    - З якою технікою ознайомились?

    - Чи здійснились ваші сподівання?

    - Чи сподобалось вам працювати у техніці торцювання?

    - Я вважаю, що ви потрудились славно. Народне прислів`я каже «Маленька праця краща за велике безділля».

     

     

    Міністерство освіти та науки України

    Кіровоградський державний педагогічний університет

    імені Володимира Винниченка

     

    Конспект уроку з трудового навчання 1 клас

    на тему:

    «Виготовлення ялинкових і різдвяних іграшок та прикрас»

     

     

    студентки 1 курсу 11 групи

    факультету педагогіки та психології

    заочної форми навчання

    напрям підготовки:

    початкова освіта

    Безус Олени Вікторівни

     

     

    Кіровоград – 2015

    Міністерство освіти та науки України

    Кіровоградський державний педагогічний університет

    імені Володимира Винниченка

     

    Конспект уроку з трудового навчання 2 клас

    на тему:

    «Аплікація «Квітка льону»

     

     

    студентки 1 курсу 11 групи

    факультету педагогіки та психології

    заочної форми навчання

    напрям підготовки:

    початкова освіта

    Безус Олени Вікторівни

     

     

    Кіровоград - 2015

    Міністерство освіти та науки України

    Кіровоградський державний педагогічний університет

    імені Володимира Винниченка

     

    Конспект уроку з трудового навчання 3 клас

    на тему:

    «Мозаїка. Торцювання (контурне)»

     

     

    студентки 1 курсу 11 групи

    факультету педагогіки та психології

    заочної форми навчання

    напрям підготовки:

    початкова освіта

    Безус Олени Вікторівни

     

     

    Кіровоград - 2015

    Міністерство освіти та науки України

    Кіровоградський державний педагогічний університет

    імені Володимира Винниченка

     

    Конспект уроку з трудового навчання 4 клас

    на тему:

    «Сюжетна витинанка»

     

     

    студентки 1 курсу 11 групи

    факультету педагогіки та психології

    заочної форми навчання

    напрям підготовки:

    початкова освіта

    Безус Олени Вікторівни

     

     

    Кіровоград - 2015






    © 2023 :: MyLektsii.ru :: Мои Лекции
    Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав.
    Копирование текстов разрешено только с указанием индексируемой ссылки на источник.