Студопедия

Главная страница Случайная страница

Разделы сайта

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника






Заняття 4. тема. поДорож До планети Див






тема. поДорож До планети Див

програмовий зміст: закріпити знання дітей про числа та цифри в межах восьми; перевірити обсяг знань дітей про геометричні фігури та уміння скла- дати з них різноманітні предмети; вправляти в умінні орієнтуватися в про- сторі; розвивати логічне мислення, уміння швидко знаходити оптимальні варіанти розв’язання задач-жартів; виховувати інтерес до математики, ба- жання працювати самостійно.

матеріал: набір цифр; чарівний листочок; чарівний кристал; геометрич- ні фігури; іграшка «Інопланетянка»; зайчик; лисичка; Колобок.

 

Хід заняття

 

Звучить музика, помічник вихователя заносить у двері «Інопланетянку» (іграш- ка зроблена з великої коробочки, на ній багато мигалок).

— Доброго дня, малята! Мене звуть Інопланетянка! А як називається ваша група?

— Ми — група «Бджілки».

Бджілки ми маленькі, Гарні й веселенькі. Вчимося і граємо, Дружними зростаємо!

— Це дуже добре, що ви дуже дружні. Я прилетіла з планети Див і хоті- ла запросити вас до себе, але ж дістатися моєї планети можуть тільки ро- зумні й кмітливі діти.

1. Дидактична гра «Порахуй звуки й покажи цифрою» (5 разів тупнути;

2 рази плеснути в долоні, 6 разів стукнути в музичний трикутник, 1 раз зашелестіти папером …)

2. Дидактична гра «Рахуй далі» (пряма і зворотна лічба від заданого числа —

гра з м’ячем).


 

3. Порахуй геометричні фігури. (Діти рахують, відповідь кажуть пошепки вихователеві, а коли вихователь махне рукою, тоді всі разом її виголошу- ють хором.)

 

— Де більше трикутників — у зеленому чи в червоному квадраті?

— Ну що ж, випробування ви мої пройшли, я чекатиму вас на своїй пла- неті, а дорогу покаже вам мій магічний кристал. (Вихователь дістає кристал зі скриньки Інопланетянки.)

— До зустрічі на планеті Див.

— Що ж, малята, одягайте скафандри, сідайте в нашу математичну ра- кету, а ти, кристале, вказуй шлях!

Рахують хором: 10, 9, 8, 7, 6, 5, 4, 3, 2, 1 — пуск!

— У нас 1 зупинка. Дивіться: стоїть хатинка, а поряд зайчик плаче.

— Чому він плаче? З якої зайчик казки?

— Здається, я знаю, як Козу-дерезу з хатинки вигнати. Ми їй квіти по- даруємо, у зайчику їх багато у квітнику.

— У мене 4 айстри, 3 чорнобривці. Яких квітів більше? На скільки? Як зробити, щоб було порівну?

Називаючи квіти, діти позначають їх цифрами.

— Коза відчинила двері і впустила зайчика! Летимо далі — веди, крис- тале!

— А зараз 2 зупинка — нас зустрічає Колобок. Чому він так швидко біжить і від кого? Як зробити, щоб Лисичка не з’їла Колобка? Як його врятувати?

(Стати овалом, трикутником; надутися і стати повітряним; стати со- нечком, круглим камінцем …)

— А ось і Лисичка!

Вона каже, що не буде їсти Колобка, якщо ви правильно розв’яжете її задачі.

Тільки будьте уважними і пам’ятайте, що Лисичка дуже хитра!

1. Настала зима. Спочатку зацвіла 1 яблуня, а потім 3 сливи. Скільки де- рев зацвіло? (Взимку дерева не цвітуть.)


 

2. Одного чоловіка запитали, скільки в нього дітей. Відповів він так: у мене

4 сини, а в кожного є рідна сестра. Скільки у нього дітей? (П’ятеро.)

3. Як розділити 5 яблук між 5 дівчатами, щоб одне залишилось у кошику? (Одній дати яблуко разом із кошиком.)

Л и с и ч к а. Розв’язали всі задачі, ну, що ж, відпускаю вашого Ко- лобка.

3 зупинка — «Іграшкове містечко».

— Хто тут живе? Які іграшки ви бачите? Скільки їх? Порахуйте їх за по- рядком. Хто стоїть за порядком п’ятим? Який за порядком слон? За якою за порядком іграшкою стоїть лялька?

— Погляньте, здається, іграшки чомусь сумні? Як ви гадаєте чому? (У них домівок немає.)

Дидактична гра «збудуємо іграшкове містечко» (з геометричних фігур)

— Молодці, а зараз трішки пограємо. Якщо я буду говорити правиль- ні твердження, ви будите плескати, піднявши руки вгору, а якщо ні — руки тримайте опущеними.

1) Сьогодні середа?

2) На вулиці зима?

3) 5 менше 1?

4) Лід гарячий?

5) Молоко рідке?

6) Після ранку настає ніч?

7) У квадрата 4 сторони?

8) Поїзд довший за автобус?

9) Кущик вищий за дерево?

Чути голос Інопланетянки.

— Дякую вам, малята, тепер я дійсно переконалася, що ви дружні та ро- зумні, ви зробили справжнє диво, допомогли всім жителям моєї планети, тому я хочу вас нагородити.

— Пройдіть п’ять кроків прямо, зверніть ліворуч, пройдіть ще три кро- ки, зверніть праворуч, подивіться вгору, а тепер вниз.

Під серветкою лежить велика цукерка з картону, а в ній багато цукерок для дітей.

— Давайте подякуємо Інопланетянці і будемо повертатися до дитячого садку. До побачення!

— Веди нас, кристале!

— Сподобалась вам подорож? Що найбільше запам’яталось? Чого ви навчились?


 






© 2023 :: MyLektsii.ru :: Мои Лекции
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав.
Копирование текстов разрешено только с указанием индексируемой ссылки на источник.