Студопедия

Главная страница Случайная страница

Разделы сайта

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника






Заняття 5. програмовий зміст:познайомити з числом та цифрою 9; закріпити умін- ня лічити прямою та зворотною лічбою; формувати уявлення про кількіс- ний склад числа з






тема. малюК і Карлсон

програмовий зміст: познайомити з числом та цифрою 9; закріпити умін- ня лічити прямою та зворотною лічбою; формувати уявлення про кількіс- ний склад числа з одиниць у межах двох; вчити виділяти групи предметів, які характеризуються числами один і два; закріпити знання про геометрич- ні фігури; формувати уміння орієнтуватись у визначеному напрямку; роз- вивати уміння орієнтуватись у часі, увагу, мислення; виховувати позитивне ставлення до занять із математики.

Демонстраційний матеріал: замки з ключами (геометричні фігури); іграш- ки; картки з двома смужками.

роздавальний матеріал: сунички; листочки.

 

Хід заняття

— Жив-був на одному даху високого будинка Карлсон. Він дуже лю- бив гратися з Малюком. Але зла домопрацівниця зачинила всі вікна і двері й повісила на них замки. І тепер Карлсон не може залізти до малюка. А щоб замки відімкнути, слід виконати певні завдання.

Ось, будь ласка,

Вам ключів велика в’язка.

Ключ потрібний віднайдіть.

Швидко двері відімкніть.

Завдання. Підійти до килимка, повернути наліво й у коробці, схожі й на прямокутник, побачить замок.

— Ми відімкнули перший замок. Тож зараз сідайте за столи, щоб вико- нати нове завдання: полічити іграшки Малюка (кількісна, порядкова, пряма і зворотна лічба).

— Потрібно шукати новий замок. Дидактична гра «побудуй стежинку» Діти викладають цифровий ряд.

— Але що це — однієї дощечки не вистачає, щоб дійти до краю. Знайом- ство з числом та цифрою 9.

Дидактична гра «порахуй звуки»

— Тиша нам підказала, що інші замки містяться в чарівних різноколь- орових кульках.

Дидактична гра «виклади сусідів» (робота з роздавальним матеріалом)

 

3 6 1 8

 

Діти докладають в кульку зі свого цифрового ряду цифри — сусіди даних чисел.

— Ідемо далі. Необхідно дійти до «куточка природи» і біля бегонії від- шукати наступний замок. Але перед тим, як його відімкнути, скажіть, чого буває лише по одному.


 

— Чого в групі є по одному? Покладіть один круг, один трикутник, один квадрат.

— Чого буває по два? Покладіть один великий круг. Додайте один ма- ленький круг. Скільки стало кругів? (Два.)

Два — це один та один.

Один квадрат і один квадрат — два квадрати.

Фізкультхвилинка

— Наступний замок відімкнемо, якщо правильно відповімо сигнала- ми на запитання.


— сьогодні

 

— вчора

 

— завтра


• Іде математика?

• Було малювання?

• Підемо гуляти?

• Співали?

• Їли яблука?

• Буде англійська мова?

• Грали у футбол?


 

— Останній замок знаходиться в третьому ряду від вікна, в останньому столі справа. Ми його відімкнемо, якщо виконаємо завдання.

Викладіть на верхню смужку п’ять листочків, на нижню — на одну су- ничку більше.

— Як зробити, щоб їх було порівну?

— Ось ми нарешті й зустрілися з Малюком. А у Малюка завдання: перед тим, як гратися, необхідно зробити запис у зошиті.

Робота в зошиті.

 

 






© 2023 :: MyLektsii.ru :: Мои Лекции
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав.
Копирование текстов разрешено только с указанием индексируемой ссылки на источник.