Студопедия

Главная страница Случайная страница

Разделы сайта

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника






  • Практичне завдання. 1. Відкрийте програму Блокнот.






    1. Відкрийте програму Блокнот.

    2.Наберіть і виконайте математичні приклади.

    1) 9 +(14 – 7); 2) 12 + (16 – 9); 3) (18 – 9) + 5;

    4) 28 – (19+1); 5) 12 – (16 – 8); 6) 16 – (13 – 4).

    Результат роботи покажіть учителеві. Виправте помилки, якщо їх припустилися.

    Учні, які завершили роботу раніше, одержують додаткове за­вдання.

    Додаткове завдання. Запишіть наприкінці документа поточну дату і час виконання практичного завдання.

    3. Закрийте програму Блокнот.

    4. Завершіть роботу комп'ютера.

    Релаксація

    Гімнастика для очей

    Витягнути руку вперед. Подивитися на вказівний палець ви­тягнутої руки на рахунок 1-4. Потім перевести погляд удалечінь на рахунок 1-6. Повторити 4-5 разів.

    VII. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ УРОКУ

    VIII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

    1. Завдання за підручником:

    2. Додаткове завдання Розставте у кружечках знаки арифметичних дій.

    + — додавання

    – — віднімання

    * — множення

    Відповідь. 5 + 13 = 18, 55 - 11 = 44, 7 * 10 = 70.

     


    ПОНЯТТЯ ПРО ПОВІДОМЛЕННЯ,

    ІНФОРМАЦІЮ ТА ІНФОРМАЦІЙНІ ПРОЦЕСИ

    УРОК № 13. УВАГА! ВАМ НАДІЙШЛО ПОВІДОМЛЕННЯ!

    ТЕМА. УВАГА! ВАМ НАДІЙШЛО ПОВІДОМЛЕННЯ!

    Цілі:

    навчальна: сформувати поняття повідомлення та інформації;

    розвивальна: розвивати пам'ять, увагу та логічне мислення;

    виховна: вчити правильно організовувати робоче місце та роботу на уроці.

    Тип уроку: засвоєння нових знань.

    ХІД УРОКУ

    І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ЕТАП

    II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

    Встановіть відповідність.

    III. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ Гра «Відгадай»

    1. Необхідно показати рухами якусь тваринку. Учні мають здога­датися, хто це.

    2. У чарівному мішечку знаходяться предмети. Визначте на до­тик, що це за предмети, та повідомте однокласникам. Набір предметів готується заздалегідь.

    3. Відтворіть звуки, які видають пташки і тварини.

    Запитання до учнів

    — Які міркування допомогли вам дати обґрунтовані відповіді?

    IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ Самостійне опрацювання підручника

    §13.

    Розповідь учителя

    — Ранок. Сонечко заглядає у твоє вікно, лагідно торкається твоєї щічки.

    Про що повідомляє тебе сонечко?

    Задзвонив будильник. Мама прокинулась першою.

    Про що повідомив годинник маму?

    Предмети, явища, люди, різноманітні предмети, що нас оточу­ють, надають нам інформацію. Інформація для запам'ятовування

    Інформація — це повідомлення про навколишній світ. Наведіть свої приклади інформації.

    Запитання до учнів

    1. Звідки людина отримує інформацію?

    2. Чому учні поспішають на урок, коли чують дзвоник?

    Вправа 1. Розгляньте на малюнок і скажіть, що ви бачите. Що б ви подарували своїй мамі на день народження? Чому?

    Малюнок дає нам зорову інформацію.

    Коли чуємо спів або гру на музичному інструменті, то отримує­мо звукову інформацію. Коли нюхаємо квітку, отримуємо нюхову інформацію. За допомогою язика отримуємо смакову інформацію. На дотик можна визначити температуру.

    Отже, інформація буває: зорова, нюхова, тактильна (на дотик), звукова, смакова.

    Запитання до учнів

    — Що ви знаєте про кожен вид інформації. Наведіть власні при­клади.

    — Для передавання і збереження інформації людина викорис­товує літери і слова (письмова інформація), міміку, жести, рухи (усна інформація).

    Вправа 2. Підкресліть потрібне.

    — Людина отримує і передає письмову інформацію за допомо­гою: ЖЕСТІВ, РУХІВ, МІМІКИ, ЛІТЕР, СЛІВ.

    — Людина отримує і передає усну інформацію за допомогою: ЖЕСТІВ, РУХІВ, МІМІКИ, ЛІТЕР, СЛІВ.

    V. УСВІДОМЛЕННЯ НАБУТИХ ЗНАНЬ

    Робота з підручником

    § 13, № 1-2.

    Додаткові завдання

    Вправа 3. Визначте тип інформації:

    ✓ Дарина прийшла зі школи додому і побачила на столі апель­син.

    ✓ Марійка і Юрко зайшли в дім і відчули запах смачненьких пиріжків.

    ✓ Уранці мама почула по радіо, що на вулиці дуже холодно. Вона подивилася на градусник і побачила, що температура повітря — 10 градусів морозу.

    Вправа 4. Розгляньте малюнок і дайте відповідь: на якому но­сії зайчик залишив інформацію про себе для мисливця? Потрібне можна підкреслити.

    На папері (сліди).

    На снігу (сліди).

    У повітрі (запах).

    Вправа 5. Складіть слова з переміша­них літер і запишіть їх.

    ЛІВТКААРУА _____________________________

    ИМАШ ___________________________________

    МНОТОІР _________________________________

    РНЕПИТР _________________________________

    КАЧРУ____________________________________

    КИСД _____________________________________

    Яке слово зайве і чому?

    Відповідь. Клавіатура, миша, монітор, принтер, ручка, диск. Зайве слово — ручка (решта — комп'ютерні пристрої).

    VI. ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА

    Станемо струнко! Руки в боки!

    Пострибаємо, як сороки,

    Як сороки – білобоки.

    Стрибу – стрибу! Скоки – скоки!

    А тепер як жабенята

    Хочем трохи пострибати.

    Ква-ква-ква! Ква-ква-ква!

    Щоб спочила голова!

    VII. ФОРМУВАННЯ ВМІНЬ ТА НАВИЧОК

    Дотримуйтесь правил техніки безпеки під час роботи за комп'ю­тером.






    © 2023 :: MyLektsii.ru :: Мои Лекции
    Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав.
    Копирование текстов разрешено только с указанием индексируемой ссылки на источник.