Студопедия

Главная страница Случайная страница

Разделы сайта

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника






  • Практичне завдання. Можна запропонувати виконати вправи з курсу «Сходинки» (Збери малюнок), «Скарбниця знань», серія «Пізнайко» (на вибір учителя).






    Можна запропонувати виконати вправи з курсу «Сходинки» (Збери малюнок), «Скарбниця знань», серія «Пізнайко» (на вибір учителя).

    Релаксація

    Вправа для профілактики короткозорості

    Вихідне положення — сісти на стілець.

    Заплющити і розплющити очі. Повторити 3-4 рази. Виконувати в середньому темпі.

    VIII. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ УРОКУ

    — Чи цікаво вам було на уроці?

    — Чи сподобалося вам працювати за комп'ютером?

    IX. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

    1. Завдання за підручником: § 4, № 3.

    2. Додаткове завдання

    Назвіть загальне поняття до поданих слів.

    Шафа, стіл —_.

    Липа, верба —_

    Одеса, Хмельницький —_.

    Мама, тато, діти —_.

    Галя, Ярослав, Микола —_.


     

     

    УРОК № 5. ХТО ГОЛОВНИЙ?

    ТЕМА. ХТО ГОЛОВНИЙ?

    Цілі:

    навчальна: сформувати поняття комп'ютерної програми; формувати вміння застосовувати раніше набуті знання;

    розвивальна: розвивати логічне мислення; активізувати пізнавальну

    діяльність учнів;

    виховна: формувати вміння організовувати своє робоче місце і роботу на уроці.

    Тип уроку: засвоєння нових знань, формування вмінь та навичок.

    ХІД УРОКУ

    I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ЕТАП

    II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

    Учитель готує картки із зображенням пристроїв комп'ютера і показує їх по черзі учням. Учні мають назвати пристрій, визна­чити, чи належить він до пристроїв введення чи виведення інфор­мації, та обґрунтувати відповідь.

    Картки: монітор, миша, клавіатура, модем, принтер, планшет, системний блок, навушники.

    III. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

    Учитель. Робота всіх частин комп'ютера і пристроїв була б неможлива без спеціально написаних програм. Комп'ютер працює за вибраною користувачем програмою. Програми створюють за до­помогою «комп'ютерних» мов, які називають мовами програму­вання, їх вивчатимемо в старших класах.

    На сьогоднішньому уроці ми ознайомимося з поняттям «про­грама», яке зустрічатиметься упродовж вивчення всього курсу ін­форматики.

    IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ Самостійне опрацювання підручника

    §5.

    Розповідь учителя

    — Комп'ютерні програми можна розділити на види і типи. За типами програми діляться на обов'язкові, або системні і прикладні. До обов'язкових програм належать ті, без яких комп'ютер буде купою мертвого заліза. Програмами такого типу є операційні системи, або оболонки, утиліти і тести. Операційну систему інколи навіть нази­вають «душею» комп'ютера.

    Решту програм створюють так, щоб вони були сумісні з опе­раційною системою. Тобто програми повинні «говорити» однією мовою. Утиліти призначені для покращення роботи комп'ютера. А тести дозволяють з'ясувати можливості як програмного забезпе­чення, так і всіх пристроїв комп'ютера. Отже, системні програми обслуговують комп'ютер і дозволяють спілкуватися з ним.

    Прикладні програми створюють для користувачів. Програмісти пишуть їх так, щоб зробити програми найбільш зручними і надій­ними. У процесі користування програмами постійно з'являються якісь неточності й помилки. Під час розробляння нових версій програм їх намагаються ліквідувати. Прикладних програм вели­ка кількість, яку можна розділити на офісні, мультимедійні, про­фесійні & загальноосвітні. До офісних належать текстові редактори, бухгалтерські і фінансові програми, а також програми для роботи в інтернеті.

    До мультимедійних належать програми для оброблення і ство­рення зображень, для роботи зі звуком, а також для перегляду фільмів і програвання музики. Професійні програми не розглядатимемо, оскільки ви навряд чи зіткнетеся з ними, поки не закінчите школу. А ігрові й навчальні програми вам або вже добре знайомі, або ви не­забаром з ними ознайомитеся.

    V. УСВІДОМЛЕННЯ НАБУТИХ ЗНАНЬ Робота з підручником

    § 5, № 1 – 3.

    Виконання логічних вправ

    Вправа 1. Запишіть у порожні клітинки числа, яких не вистачає.

    Підказка: на даху число, яке дорівнює сумі цифри та кількості крапок.

    Вправа 2. Закінчіть записи:

    40 – 5 > 40... 20 +9 < 20 +...

    VI. ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА

    Стрибу – стрибу! Скоки-скоки!

    Прилетіли дві сороки.

    Прискакали жабенята,

    Стали у танку кружляти.

    Прибігла лисонька —

    Заграла на скрипочці.

    Скре-ке-ке, ква-ква-ква!

    Щоб спочила голова.

    VII. ФОРМУВАННЯ ВМІНЬ ТА НАВИЧОК Практичне завдання

    Учитель нагадує дітям правила техніки безпеки і пропонує ви­конати практичне завдання на комп'ютері. Можна запропонувати виконати вправи з курсу «Сходинки» (Збери малюнок), «Скарбни­ця знань», серія «Пізнайко» (на вибір учителя).

    Релаксація

    Гімнастика для очей

    У середньому темпі виконати 3-4 кругових рухи очима в правий бік, стільки ж — у лівий. Розслабивши очні м'язи, подивитися вда­лечінь — на рахунок 1 – 6. Повторити 1-2 рази.

    VIII. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ УРОКУ






    © 2023 :: MyLektsii.ru :: Мои Лекции
    Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав.
    Копирование текстов разрешено только с указанием индексируемой ссылки на источник.