Студопедия

Главная страница Случайная страница

Разделы сайта

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника






ПЕРЕДМОВА. Мета видання — надати допомогу вчителеві, який викладає ін­форматику в початковій школі, в підготовці та проведенні уроків з курсу «Сходинки до інформатики» в






Мета видання — надати допомогу вчителеві, який викладає ін­форматику в початковій школі, в підготовці та проведенні уроків з курсу «Сходинки до інформатики» в 2-му класі загальноосвітніх навчальних закладів за підручником Коршунової О. В. Сходинки до інформатики. — К.: Ґенеза, 2012.

У посібнику подані навчальні матеріали відповідно до «Програ­ми з інформатики для початкового курсу «Сходинки до інформати­ки». Календарно-тематичне планування та розробки уроків відпо­відають підручнику Коршунової О. В. Сходинки до інформатики. Курс розрахований на 35 години (1 год на тиждень). Розробки уро­ків передбачають проведення уроків у комп'ютерному кабінеті, що працює під керівництвом ОС Windows. Під час проведення уроків учні повинні мати доступ до комп'ютерів у межах санітарних норм перебування за монітором персонального комп'ютера.

Розробки уроків структуровані за схемою: цілі, зміст вивчення матеріалу, вправи для засвоєння нового матеріалу, блок завдань для розвитку логічного мислення та завдання для практичної ро­боти за комп'ютером.

Для вивчення теоретичного матеріалу пропоновано різноманіт­ні методи і форми, які перевірені на практиці. Вправи для засво­єння теоретичного матеріалу подані у формі ігрових завдань, у ви­гляді тестів і малюнків.

Блок вправ для розвитку логічного мислення передбачає само­стійну і групову роботу учнів, містить низку цікавих завдань для роз­витку уваги, спостережливості, формує вміння доводити свою думку.

Практичні завдання розраховані на 15-20 хвилин уроку, що є санітарною нормою для учнів початкової школи. Оскільки зараз є багато програм, що розраховані на розвиток розумових здібнос­тей дитини, формування навичок роботи з клавіатурою і мишею комп'ютера, формування вміння шукати і знаходити відмінності, визначати закономірності, проводити аналогію тощо, то вчитель може на свій розсуд вибирати практичні завдання і вправи.

Учитель може використовувати весь матеріал методичного по­сібника або його частину залежно від навченості учнів та їх розумо­вих здібностей. Для добре встигаючих і обдарованих дітей у мето­дичному посібнику є додаткові вправи і завдання.


 

Компютери та їх застосування

УРОК № 1. ПЕРША ЗУСТРІЧ

ТЕМА. ПЕРША ЗУСТРІЧ

Цілі:

навчальна: сформувати розуміння понять «інформатика», «комп'ютер», «техніка безпеки»; ознайомити з правилами безпечної роботи з комп'­ютером;

розвивальна: формувати вміння сприймати розповідь учителя;

виховна: виховувати розуміння необхідності роботи з комп'ютером, дбайливе ставлення до комп'ютерної техніки; виховувати уважність та спостережливість.

Тип уроку: засвоєння нових знань.

ХІД УРОКУ

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ЕТАП

Учитель вітає учнів з початком навчального року.

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

Учитель. Ви сьогодні прийшли перший раз у комп'ютерний кабінет. Разом ми будемо навчатися в комп'ютерному кабінеті, працювати з чудовим пристроєм — комп'ютером. Допоможе вам опанувати знання підручник.

Запитання до учнів

— Як ви вважаєте, що дитина знаходить у школі?

Підказки:

перший звук цього слова дзвінкий, парний до «с»;

другий — дзвінкий приголосний у слові «кіно»;

третій — голосний у слові «сад»;

четвертий та п'ятий — приголосний у слові «кіно»;

шостий — дзвінкий приголосний у слові «пісня».

Правильно, слово ЗНАННЯ. Отож, рушаємо до країни знань.

III. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ Розповідь учителя

Жив на світі маленький Кубик. Весь час лежав він у куточку, припадав пилом і був увесь сірий. Йому було сумно. Ніхто з ним не товаришував. Навіть маленький Петрик, який колись ним грався.

Одного ранку забігла до кімнати Мишка.

— Навколо так гарно! А ти такий сумний.

— Зі мною ніхто не дружить.

— Я буду з тобою дружити. Тобі треба швидше вибратися звідси. Гайда зі мною!

Кубик із Мишкою почали мандрувати. Щодня вони багато по­дорожували, а ввечері завжди поверталися додому.

Кубик був дуже уважним, спостережливим, усе запам'ятовував. І незабаром він став веселим, гарним і почав зростати. Життя на­вколо здавалося йому чудовим. Кубик не тільки багато знав, а й міг поділитися знаннями з іншими. А коли знань було дуже багато, він почав їх складати на полички у велику коробку і завжди міг ско­ристатися ними.

Одного ранку Петрика зацікавив великий Кубик, що стояв у кутку кімнати. Він ніби магнітом притягував хлопчика. Той пі­дійшов, доторкнувся до Кубика. Засвітився екран, як у телевізора.

Далі буде.

Запитання до учнів

1. Як ви вважаєте, ким став Кубик? Доведіть свою думку.

2. Що допомогло Кубику змінитися?

3. Чи може змінитися людина, коли буде жити для досягнення певної мети?

4. Для чого живете ви?

5. Яка ваша найзаповітніша мрія?

6. Що треба зробити, щоб її досягти?

7. Що ви знаєте про комп'ютер?

8. Чи маєте ви вдома комп'ютер?

9. Чи вміють працювати з комп'ютером ваші батьки?

— Для того щоб комп'ютер став вашим помічником у школі і вдома, необхідно знати і виконувати правила техніки безпеки.

Правила техніки безпеки

1. Заходити в комп'ютерний кабінет слід спокійно, не бігти, не займати «кращі» місця.

2. Сідати тільки на вказані вчителем місця.

3. Вмикати і вимикати комп'ютери тільки з дозволу вчителя.

4. Сидіти на відстані 50-60 см (відстань простягнутої руки) від екрана монітора.

5. Повідомляти вчителя про всі негаразди в роботі комп'ютерів.

6. Працювати без перерви за комп'ютером можна не більше ніж 15 хвилин.

7. Не торкатися пальчиками екрана монітора.

8. У комп'ютерному кабінеті не можна їсти.

9. Необхідно дотримуватися чистоти і не смітити.

Можна запропонувати дітям гумористичні малюнки про тех­ніку безпеки (заздалегідь роздрукувати і використати як на­очність).

IV. УСВІДОМЛЕННЯ НАБУТИХ ЗНАНЬ

Завдання за підручником

§1, №1, 2.






© 2023 :: MyLektsii.ru :: Мои Лекции
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав.
Копирование текстов разрешено только с указанием индексируемой ссылки на источник.