Студопедия

Главная страница Случайная страница

Разделы сайта

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника






Урок 46






Тема: Розуміння сутності культури й освіти, призначення людини в сучасному світі. Утвердження сили людського інтелекту, самостійності мислення, творчої уяви, моральних цінностей.

Мета: схарактеризувати зображення освіти майбутнього у творі «Фах» шляхом аналізу художнього твору; розвивати навички виразного читання та уміння висловити своє розуміння прочитаного; виховувати моральні якості учнів

Обладнання: портрет письменника, видання твору, ілюстрації до нього

 

Епіграф:

Люди повинні навчати себе самі – ви можете

отримати повну освіту без грошей.

У свої 10 років я прочитав всі книги в бібліотеці,

і написав тисячі історій».

Рей Бредбері

Хід уроку

І. Організаційний момент

ІІ. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і мети уроку

Учитель. У сучасному житті постійно відбуваються зміни. Але найголовніше й, мабуть, найважче не піддатися чужим впливам, залишатися вірним своїм ідеям, переконанням, зрозуміти своє призначення в житті. Це залежить від духовних якостей самої людини, від того, які моральні принципи вона сповідує. Такі загальнолюдські проблеми залишаються актуальними сьогодні і залишаться у майбутньому. Проте…, хто знає, що чекає на нас у майбутньому…

Захоплюючі, гостросюжетні, спрямовані в майбутнє, твори Азімова користувалися успіхом у читачів усього світу. Сам письменник убачав високе призначення своєї творчості в тому, що вона допомагала людству вижити: «Людство виживе, якщо сміливо погляне в обличчя теперішньому, якщо матиме мужність прийняти історію, а не протидіяти їй. Цьому вчить нас наукова фантастика, і я горджуся тим, що скільки моїх сил пропагую ці уроки».

 

ІІІ. Актуалізація опорних знань

1. Перевірка самостійно складеного плану до твору

2. Бесіда з учнями

- Що з описаного Азімовим стало реальністю після виходу оповідання «Фах» в світ?

- Що з теперішнього ви хотіли б залишити в минулому, а що – бачити і в майбутньому?

3. Літературний диктант

1. Жанр твору «Фах» (Оповідання)

2. У скільки років в оповіданні діти «навчаються» читати за допомогою досягнень науки і техніки. (У 8 років)

3. Яку таємницю юнак зберігав протягом 10 років? (Він читав книжки)

4. Який фах мріє одержати Джордж? (Програміста)

5. За ким чи за чим на Землю прилітають космічні кораблі з інших планет? (За новими спеціалістами)

6. Скільки заселених планет у Галактиці? (Півтори тисячі)

7. Яка географічна назва згадується в оповіданні? (Сан – Франциско)

8. Продовжіть речення: «Джордж уже в шістнадцять років вирізнявся…» («практичністю»).

9. У скільки років людина могла одержати фах за допомогою стрічок? (У 18 років)

10. Яка була найбільша мрія Джорджа? (Потрапити на планету першого класу, класу А)

11. Ким мріє стати Тревіліян? (Дипломованим металургом на планеті Новія)

12. У чому Джордж переконував новіанина?

IV. Формування вмінь і навичок

1. Постановка та розв’язання проблемного питання

- Який спосіб здобуття освіти вам видається доцільним: той, що існує в наш час, чи той, що описаний у творі? Чому?

2 Розповідь – переказ учнями цікавих епізодів від імені головних героїв.






© 2023 :: MyLektsii.ru :: Мои Лекции
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав.
Копирование текстов разрешено только с указанием индексируемой ссылки на источник.