Главная страница Случайная страница Разделы сайта АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника |
💸 Как сделать бизнес проще, а карман толще?
Тот, кто работает в сфере услуг, знает — без ведения записи клиентов никуда. Мало того, что нужно видеть свое раписание, но и напоминать клиентам о визитах тоже.
Проблема в том, что средняя цена по рынку за такой сервис — 800 руб/мес или почти 15 000 руб за год. И это минимальный функционал.
Нашли самый бюджетный и оптимальный вариант: сервис VisitTime.⚡️ Для новых пользователей первый месяц бесплатно. А далее 290 руб/мес, это в 3 раза дешевле аналогов. За эту цену доступен весь функционал: напоминание о визитах, чаевые, предоплаты, общение с клиентами, переносы записей и так далее. ✅ Уйма гибких настроек, которые помогут вам зарабатывать больше и забыть про чувство «что-то мне нужно было сделать». Сомневаетесь? нажмите на текст, запустите чат-бота и убедитесь во всем сами! Урок №62. Тема. Розмноження та поширення грибів.
Тема. Розмноження та поширення грибів. Лабораторне дослідження №16. Будова цвілевих грибів (за допомогою оптичного мікроскопа) Мета: Охарактеризувати загальні риси нижчих і вищих грибів та їх представників, познайомити з різноманітністю грибів, з’ясувати місця поширення і середовище існування грибів. Тип уроку: комбінований. Форми і методи: Бесіда, графічна і письмова перевірка знань, метод “Навчаючись – вчуся”. Терміни і поняття: Ооміцети, зигоміцети, хитридіміоцети, аскоміцети, базидіоміцети, дейтероміцети; сапротрофи, пеніцил, плазмодій, мукор, антибіотики, сапротрофи, паразити, ольпідіум, трутовики, ріжки, сажка, дріжджі. Обладнання: Таблиця “Різноманітність грабів”, роздатковий матеріал, мікроскоп, мікропрепарат мукора, шматочок хліба з цвіллю, підручник.
Хід уроку. І. Організаційний момент. Добрий день, учні! Сьогодні вранці, по дорозі на роботу, на вулиці мені зустрілася дитина, що всміхалася! Яка це добра прикмета! Тож цілий день буде щасливим. Я раджу кожному з вас придумати гарні прикмети і примічати тільки їх. Добрий настрій притягує вдачу: не бійтеся називати себе щасливими – маленькі дрібниці, радощі невеликих розмірів, саме з них складається щастя. Навчіться дякувати долю і за них. Може, ваші добрі прикмети збудуться саме на цьому уроці. Тож будьте щасливими, це допоможе в вивченні біології. ІІ. Актуалізація знань учнів. Графічний біологічний диктант. 1. Мікологія – наука про гриби. 2. Міцелій – сукупність гіфів, що утворюють тіло гриба. 3. Мікориза-спеціалізовані клітини, які відокремлюються від материнського організму і служать для нестатевого розмноження грибів і рослин. 4. Симбіоз – співжиття двох організмів різних видів. 5. Гриби – евкаріотичні безхлорофільні організми. 6. Сапротрофи – організми, які використовують для свого живлення рештки речовин мертвого тіла. 7. Спорангій – одноклітинний або багатоклітинний орган нестатевого розмноження, в якому утворюються спори. 8. Паразити – організми, які живуть на поверхні або всередині іншого організму і живляться за рахунок його поживних речовин. 9. Гіфи – коренеподібні вирости грибів та водоростей, що служать для закріплення та поглинання води. 10. Спори – нитчасті утворення, сплетіння яких утворюють міцелій.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ІІІ. Мотивація навчальної діяльності. Царство Грибів надзвичайно різноманітне. Воно включає представників яких можна побачити на продуктах харчування, ґрунті. Окремі з них є грибами – паразитами, які живляться за рахунок живих організмів. Багато з них спричиняють тяжкі захворювання людини, тварин, рослин. Тому нам необхідно познайомитися з організмами які відносяться до царства Гриби. ІV. Повідомлення теми і мети уроку. V. Надання необхідної інформації. Гриби розмножуються безстатевим і статевим способами. Безстатеве розмноження відбувається частинами міцелію або окремими клітинами, які дають початок новому міцелію. Дріжджові гриби розмножуються брунькуванням. У природі сформувалися різноманітні пристосування до поширення грибів, завдяки чому гриби заселяють практично всі екологічні ніші на земній кулі. Спори грибів можна виявити всюди - у воді, грунті, повітрі, тощо. Вони можуть переноситися по повітрю на значні відстані. Наприклад, спори збудника стеблової іржі злакових рослин піднімаються струмами повітря на висоту більше 2, 5 км і переносяться на відстань до декількох тисяч кілометрів. Так, вони легко долають відстань між Канадою і Мексикою. Іржа кавового дерева, вперше виявлена вченими на острові Цейлон в кінці ХХ століття, з 70-х років ХХ сторіччя поширилася в Бразилії та стала загрозою виробництва кави у головному регіоні його культивування - в Центральній і Південній Америці. Як з'ясувалося, спори паразита були завезені на американський материк повітряними течіями через Атлантичний океан із Західної Африки. На величезні відстані переносяться спори деяких іржавинних грибів, і це створює небезпеку епіфітотій іржі. В атмосферному повітрі у великих кількостях також присутні конідії грибів з групи мікроміцетів (альтернацій, пеніциллів, тощо) і спори макроміцетів. У лісах базидіоспори поширюються конвекційними струмами повітря, які підхоплюють їх, а на великій висоті вітер переносить їх на далекі відстані. Спори водних грибів переносяться на значні відстані струмами води. Наприклад, ріжки утворюють пухкі склероції, в тканинах яких міститься багато повітря, тому вони дуже легкі, плавають на поверхні вод і добре переносяться течією. Вода бере участь у поширенні спор і багатьох наземних грибів. Дощові краплі, потрапляючи на гілочки з конідіями, розбризкуються на тисячі дрібних крапель, кожна з яких містить безліч конідій гриба.
|