Главная страница Случайная страница Разделы сайта АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника |
💸 Как сделать бизнес проще, а карман толще?
Тот, кто работает в сфере услуг, знает — без ведения записи клиентов никуда. Мало того, что нужно видеть свое раписание, но и напоминать клиентам о визитах тоже.
Проблема в том, что средняя цена по рынку за такой сервис — 800 руб/мес или почти 15 000 руб за год. И это минимальный функционал.
Нашли самый бюджетный и оптимальный вариант: сервис VisitTime.⚡️ Для новых пользователей первый месяц бесплатно. А далее 290 руб/мес, это в 3 раза дешевле аналогов. За эту цену доступен весь функционал: напоминание о визитах, чаевые, предоплаты, общение с клиентами, переносы записей и так далее. ✅ Уйма гибких настроек, которые помогут вам зарабатывать больше и забыть про чувство «что-то мне нужно было сделать». Сомневаетесь? нажмите на текст, запустите чат-бота и убедитесь во всем сами! Урок № 60. Тема.Особливості живлення грибів.
Тема. Особливості живлення грибів. Мета: навчальна — ознайомити учнів зі значенням живлення для живих організмів, особливостями живлення грибів; розвиваюча — розширити знання учнів про особливості живлення грибів; виховна — ще раз наголосити школярам на тому факті, що всі живі організми відіграють важливу роль як у природі, так і в житті людини. Обладнання: підручник, картки з індивідуальними завданнями для перевірки домашнього завдання. Тип уроку: засвоєння нових знань та вмінь.
Хід уроку І. Організаційний момент. ІІ. Перевірка домашнього завдання 1. Що таке плодове тіло шапкових грибів та з чого воно складається? ІІІ. Повідомлення теми, мети та завдань уроку. IV.Викладення основного матеріалу. Живлення — це процес забезпечення організмів поживними речовинами. За способом живлення розрізняють дві основні групи грибів: сапротрофи і симбіонти. Для останніх характерні паразитизм і мутуалізм. До сапротрофов відноситься більшість шапинкових і цвілевих грибів, а також дріжджі. Особливістю сапротрофних грибів є те, що окремий гриб може за добу утворити міцелій сумарною довжиною гіф більше кілометра. (Довжина грибних гіф в 1 г сухого грунту листяного лісу становить близько 400 м, а в 1 г гумусу (під підстилкою 4-8 км.) Такий швидкий ріст і нитчасті будова міцелію обумовлює особливий тип взаємовідносин грибів з навколишнім середовищем, не характерний для інших груп еукаріотних організмів. Велика система розгалужених гіф дозволяє їм тісно контактувати з субстратом. Майже всі клітини міцелію відокремлені від субстрату лише тонкою клітинною стінкою. Травні ферменти, що виділяються грибами, дуже швидко впливають на матеріал субстрату і сприяють його частковому перетравлювання поза грибної клітини. Такий напівпереварений матеріал потім всмоктується всією поверхнею клеткі. За джерелом надходження поживних речовин макроскопічні гриби поділяють на симбіотрофів, паразитів, сапротрофів. Симбіотрофи – вступають у симбіоз з другими організмами, симбіоз грибів називають мікоризою (від грецького «мікос — гриб, та «ризос — корінь); – джерелом поживних речовин є поживні речовини від кореневих систем рослин, з якими їх міцелій вступає у взаємовигідний симбіоз, при утворенні мікоризи гіфи гриба щільно оплітають корені рослини; – до мікоризних належить більшість їстівних та отруйних шапинкових грибів; – ростуть переважно на ґрунті, їх багато в лісах тому, що найчастіше поживні речовини їм постачають рослини, особливо — деревні; – мікориза з певними видами рослин знайшла відображення у назвах деяких їстівних грибів (наприклад, підберезовик утворює мікоризу з березами, підосичник — з осикою, піддубник — із дубом); – ліси, де багато мікоризних грибів, швидше ростуть, ніж ті, де таких грибів мало; – допомагають рослинам у живленні. Паразити (трутовики, мікроскопічні гриби - сажки, ріжки, борошнисторосяні гриби, фітофтора). – джерелом поживних речовин — це органічні речовини з живих клітин рослин; – ростуть на деревах у старих або дуже загущених лісах (міцелій трутовиків поширюється в стовбурі по провідній системі рослини, розкладає деревину, і спричиняє її суху гниль, як наслідок, уражені дерева гинуть); – у плодових тіл трутовиків, як правило, немає чіткого поділу на ніжку та шапинку, і вони не загнивають; – трутовик потім деякий час продовжує рости, живлячись мертвою органічною речовиною колишнього дерева-хазяїна, тобто перетворюється на сапротрофа; – сильно розкладені органічні рештки стають джерелом їжі для грибів — ґрунтових сапротрофів. Сапротрофні гриби (гнойовик чубатий) – дереворуйнуючі гриби розкладають старі дерева, та ґрунтові сапротрофи живляться з решток організмів; – джерелом живлення є рештки організмів, відмерла деревина; – ґрунтові сапротрофи, розкладаючи залишки органічної речовини, беруть участь у процесах утворення ґрунтів та підвищення їх родючості; – серед макроскопічних ґрунтових сапротрофів переважають шапинкові гриби, дощовикові та веселкові гриби. V.Закріплення матеріалу Виберіть правильне твердження. 1. Всі гриби - багатоклітинні організми. 2. Серед грибів є одноклітинні та багатоклітинні організми. 3. Гриби - це рослини. 4. Гриби належать до різних царств природи. 5. За способом живлення гриби є автотрофами. 6. За способом живлення гриби є гетеротрофами VI. Підсумки уроку, аргументація оцінок. VII. Домашнє завдання. Опрацювати відповідний матеріал за підручником, дати відповіді на запитання після параграфа.
|