Главная страница Случайная страница Разделы сайта АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника |
💸 Как сделать бизнес проще, а карман толще?
Тот, кто работает в сфере услуг, знает — без ведения записи клиентов никуда. Мало того, что нужно видеть свое раписание, но и напоминать клиентам о визитах тоже.
Проблема в том, что средняя цена по рынку за такой сервис — 800 руб/мес или почти 15 000 руб за год. И это минимальный функционал.
Нашли самый бюджетный и оптимальный вариант: сервис VisitTime.⚡️ Для новых пользователей первый месяц бесплатно. А далее 290 руб/мес, это в 3 раза дешевле аналогов. За эту цену доступен весь функционал: напоминание о визитах, чаевые, предоплаты, общение с клиентами, переносы записей и так далее. ✅ Уйма гибких настроек, которые помогут вам зарабатывать больше и забыть про чувство «что-то мне нужно было сделать». Сомневаетесь? нажмите на текст, запустите чат-бота и убедитесь во всем сами! Заняття №. Тема заняття: Будова і призначення електротехнічної арматури.
Дата: Клас: Розділ: ЕЛЕКТРОТЕХНІЧНІ РОБОТИ Тема заняття: Будова і призначення електротехнічної арматури. Побутові світильники та електроприлади. Мета: Сформувати поняття про побутову електротехнічну арматуру, їх призначення і будову; про переносні електричні прилади, розвивати уміння проводити демонтаж і складання електротехнічної арматури, оконцювання проводів; виховувати свідоме ставлення до правил вмикання і вимикання переносних електроприладів, правил безпечної роботи при виконанні практичної роботи. Тип заняття: ФЗВН Обладнання, матеріали, інструменти: роздатковий матеріал, плакати, зразки електротехнічної арматури. Хід заняття: І.Організація класу. ІІ. Вступний етап: 1. Актуалізація чуттєвого досвіду і опорних знань, та знань, які лежать в основі вміння. 1. Які операції називають електромонтажними? 2. Як правильно розмістити на монтажному столі (верстаку) інструменти, проводи й електроарматуру? 3. Навіщо зачищують до блиску струмопровідну жилу? 4. Чому, на твою думку, вмикати лампочку після монтажу електричного кола можна тільки з дозволу вчителя? 2. Мотивація навчальної діяльності учнів. В своєму житті людина користується так званою електротехнічною арматурою. Сьогодні ви дізнаєтесь, що це таке, для чого вона існує і вивчити її будову, а також ознайомитися з побутовими світильниками та електроприладами і правилами їх безпечного використання 3. Повідомлення теми, мети та завдань заняття. ІІІ. Основна частина: 1. Вивчення нового матеріалу. 1.1. Електротехнічна арматура Для вмикання споживачів в електричну мережу використовують електротехнічну арматуру: лампові патрони, вимикачі, штепсельні розетки, вилки, запобіжники тощо. Лампові патрони (рис.) призначені для зручного вмикання та зміни електричних ламп. Наприклад, лампові патрони в кишенькових ліхтариках мають різьбу для вгвинчування лампочок. Для приєднання проводів до електричної мережі більшість лампових патронів мають гвинтові затискачі. Вимикачі (рис.) призначені для замикання і розмикання електричних кіл за допомогою контактів. Є рухомі й нерухомі контакти. Вимикачі промислового виготовлення різняться за: розмірами, способами вмикання, приєднання проводів, кріплення до панелі або основи тощо. Наприклад, кнопковий побутовий вимикач кріпиться до панелі за допомогою гайки. Проводи до нього приєднуються окінцьовані тичком. Штепсельна розетка і вилка (рис.) призначені для вмикання переносних побутових приладів в електричну мережу. Корпуси вилки і розетки виготовляють із пластмаси. На вилці є спеціальне пристосування для закріплення ізоляційної оболонки проводів, що виключає можливість випадкового оголення й замикання струмопровідних жил. Запобіжники (рис.) бувають патронні (а) і трубчасті (б). Складаються запобіжники з таких частин: корпусу, різьби, центрального контакту, пластмасової гайки, кришки, металевого патрона, фарфорового корпусу, затискного гвинта. У скляному трубчастому запобіжнику до ковпачків приєднана тоненька дротинка. Якщо в мережі виникає коротке замикання, легкоплавка дротинка у запобіжнику плавиться і розмикає коло. Електрична лампа (рис.) має два контакти. Один контакт лампи - металевий цоколь - має гвинтову форму для загвинчування лампи в патрон. Другий контакт - центральний - розміщений у нижній частині лампи і відокремлений від цоколя ізоляцією. До цих контактів припаяні мідні дротинки, з'єднані з ниткою розжарення. Отже, коли лампа загвинчена у патрон, а вимикач увімкнуто, то електричний струм протікає через нитку розжарення, яка нагрівається до високої температури і випромінює світло. Електричну лампу винайшов у 1872 р. російський інженер-електротехнік О.М. Ладигін. Багато років працював він над її удосконаленням. І тільки у 1890 р. на Всесвітній виставці у Парижі з великим успіхом продемонстрував лампу з ниткою розжарення із вольфраму. 1.2. Побутові світильники та електроприлади Побутові однолампові світильники (рис.) призначені для освітлення окремих місць кімнати та предметів (письмового столу, журнального столика, крісла тощо). Вони складаються із таких частин: електричної лампи, електричної арматури та освітлювальної арматури (світлорозсіювача і деталей кріплення світильника). Світлорозсіювачі виготовляють із негорючих матеріалів: скла, склотканини, різноманітних плівок, металу та ін. Джерелом світла у побутових світильниках слугує лампа розжарювання (див. рис.). До джерела струму побутові світильники вмикають через квартирну електропроводку за допомогою штепсельної вилки (рис.). Побутові електронагрівальні прилади. Для кип'ятіння води, приготування їжі у побуті широко застосовують електричні чайники, плитки; для обігрівання приміщень - електричні каміни, радіатори; для прасування - електричні праски; для паяння - електропаяльники тощо. У побуті використовують електричний струм напругою 220В (Вольт). Відповідно до цього електроприлади можна вмикати в мережу тільки такої напруги, на яку вони розраховані. На паспортній табличці, прикріпленій до кожного приладу, позначено «220В» або «127В». Отже, прилади, на яких позначено «127В», можна вмикати в мережу з напругою 127В, а ті, на яких позначено «220В», - в мережу з напругою 220В. Основною частиною електронагрівальних приладів є нагрівальний елемент. Його виготовляють у вигляді дротяної спіралі або стрічки з нікеліну, ніхрому, фехралю. Ці матеріали витримують робочу температуру розжарювання до 1000С. Нагрівальні елементи встановлюють на теплостійких, здебільшого керамічних ізоляторах. Такі ізолятори виготовляють з водотривких сортів глини. За конструкцією нагрівальні елементи поділяють на відкриті спіральні, закриті спіральні і пластинчасті. «Торшер» - слово французького походження і в перекладі означає «факел». Цей світильник дійсно схожий на піднятий факел. Слово «бра» також має французьке походження і в перекладі означає «рука». Слово «лампа» походить від грецького й означає «світильник». 2. Первинне закріплення (осмислення та встановлення об’єктивних зв’язків і залежностей в новому матеріалі): 1. Які пристрої називають електроарматурою? 2. Для чого призначені контакти? 3. Які контакти є на електричній лампі? 4. Які ти знаєш побутові однолампові світильники? 5. Назви основні побутові електронагрівальні прилади? 3Вступний інструктаж до практичної роботи учнів: - пояснення і показ трудових прийомів та операцій, якими мають володіти учні, з обґрунтуванням кожної дії; - ознайомлення з інструкційними картами; - акцентування уваги на правила ТБ; - закріплення та перевірка засвоєння учнями навчального матеріалу (відтворити показані прийоми, провести певні розрахунки, повторити технічні вимоги до якості роботи); 4. Поточний інструктаж: 4.1 Цільові обходи робочих місць учнів: - перевірка організації робочого місця; - перевірка правильності виконання трудових прийомів; - перевірка правильності виконання трудових операції; - перевірка вміння користуватися технічною документацією, інструментами; - перевірка дотримування правил ТБ. 4.2 Індивідуальний інструктаж учнів. 4.3 Додатковий інструктаж при умові однакових помилок значною частиною учнів. 5. Практична робота Монтаж лампового патрона, штепсельного з'єднання, вимикача ІV. Заключний інструктаж: - аналіз виконуваних робіт; - аналіз помилок, які найчастіше траплялися; - аналіз порушень трудової дисципліни; - аналіз виконання правил ТБ; - мотивація оцінок; - демонстрація найкращих робіт. V. Повідомлення теми та мети наступного заняття. VІ. Домашнє завдання: 26, 27 VІІ. Прибирання робочих місць, прибирання майстерні.
рис. Лампові патрони: а - будова; б - види рис. Вимикачі: а - будова; б -види рис. Штепсельна розетка і вилка
рис. Запобіжники: а -патронний; б — трубчастий рис. Штепсельна вилка: а - будова; б - види рис. Лампа розжарювання Практична робота Монтаж лампового патрона, штепсельного з'єднання, вимикача Технологічна карта
рис. Однолампові світильники
|