Студопедия

Главная страница Случайная страница

Разделы сайта

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника






Тропарь, глас 8-й






Молитвы и каноны, чтомые по усопшим

Канон о едином усопшем

Моли́ твами святы́ х отец наших, Го́ споди Иису́ се Христе́ Бо́ же наш, поми́ луй нас. Ами́ нь.

Святы́ й Бо́ же, Святы́ й кре́ пкий, Святы́ й безсме́ ртный, поми́ луй нас. (Читается трижды, с крестным знамением и поясным поклоном)

Сла́ ва Отцу́ и Сы́ ну и Свято́ му Ду́ ху, и ны́ не, и при́ сно, и во ве́ ки веко́ в. Ами́ нь.

Пресвята́ я Тро́ ице, поми́ луй нас; Го́ споди, очи́ сти грехи́ на́ ша; Влады́ ко, прости́ беззако́ ния на́ ша; Святы́ й, посети́ и исцели́ не́ мощи на́ ша, и́ мене Твоего́ ра́ ди.

Го́ споди, поми́ луй. (Трижды)

Сла́ ва Отцу́ и Сы́ ну и Свято́ му Ду́ ху, и ны́ не и при́ сно и во ве́ ки веко́ в. Ами́ нь.

О́ тче наш, И́ же еси́ на небесе́ х, да святи́ тся и́ мя Твое́, да прии́ дет Ца́ рствие Твое́, да бу́ дет во́ ля Твоя́, я́ ко на небеси́ и на земли́. Хлеб наш насу́ щный даждь нам днесь; и оста́ ви нам до́ лги на́ ша, я́ коже и мы оставля́ ем должнико́ м на́ шим; и не введи́ нас во искуше́ ние, но изба́ ви нас от лука́ ваго.

Го́ споди, поми́ луй. (12 раз)

Сла́ ва Отцу́ и Сы́ ну и Свято́ му Ду́ ху, и ны́ не, и при́ сно, и во ве́ ки веко́ в. Ами́ нь.

Прииди́ те, поклони́ мся Царе́ ви на́ шему Бо́ гу. (Поклон)

Прииди́ те, поклони́ мся и припаде́ м Христу́, Царе́ ви на́ шему Бо́ гу. (Поклон) Прииди́ те, поклони́ мся и припаде́ м Самому Христу́, Царе́ ви и Бо́ гу на́ шему. (Поклон)

Псалом 90

Живы́ й в по́ мощи Вы́ шняго, в кро́ ве Бо́ га небе́ снаго водвори́ тся. Рече́ т Го́ сподеви: засту́ пник мой еси́ и прибежище мое́, Бог мой, и упова́ ю на Него́. Я́ ко Той избавит тя от сети ловчи, и от словесе́ мятежна. Плещма Свои́ ма осенит тя, и под криле Его наде́ ешися, оружием обы́ дет тя истина Его. Не убои́ шися от страха нощнаго, от стрелы летящия во дни, от вещи во тьме преходящия, от сряща[1] и беса полуденнаго. Паде́ т от страны твоей тысяща, и тьма одесную тебе, к тебе же не прибли́ жится. Оба́ че очи́ ма твои́ ма смо́ триши и воздаяние грешников узриши. Я́ ко Ты, Го́ споди, упование мое́; Вы́ шняго положил еси́ прибежище твое́. Не прии́ дет к тебе зло, и рана не прибли́ жится телеси́ твоему. Я́ ко Ангелом Своим запове́ сть о тебе, сохрани́ ти тя во всех путе́ х твоих. На руках во́ змут тя, да не когда преткне́ ши о камень ногу твою. На аспида и василиска наступиши, и попере́ ши льва и змия. Я́ ко на Мя упова́, и избавлю и́; покры́ ю и́, я́ ко позна и́ мя Мое́. Воззове́ т ко Мне, и услышу его, с ним есмь в скорби, изму́ его и прославлю его, долготою дней исполню его и явлю ему спасение Мое́.

 

Сла́ ва Отцу́ и Сы́ ну и Свято́ му Ду́ ху, и ны́ не, и при́ сно, и во ве́ ки веко́ в. Ами́ нь.

Аллилу́ ия, аллилу́ ия, аллилу́ ия, сла́ ва Те́ бе, Бо́ же. (Трижды)

Го́ споди, поми́ луй. (Трижды)

Тропарь, глас 8-й

Глубиною мудрости человеколюбно вся стро́ яй и полезная всем подаваяй, Еди́ не Соде́ телю, упокой, Го́ споди, ду́ шу раба́ Твоего́, на Тя бо упование возложи, Творца и Зиждителя и Бо́ га нашего.

Сла́ ва Отцу́ и Сы́ ну и Свято́ му Ду́ ху, и ны́ не, и при́ сно, и во ве́ ки веко́ в. Ами́ нь.

Богородичен: Те́ бе и стену, и пристанище и́ мамы, и моли́ твенницу благоприя́ тну к Бо́ гу, Его́ же родила еси́, Богоро́ дице Безневе́ стная, верных спасение.






© 2023 :: MyLektsii.ru :: Мои Лекции
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав.
Копирование текстов разрешено только с указанием индексируемой ссылки на источник.