Студопедия

Главная страница Случайная страница

Разделы сайта

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника






Песнь 1






Ирмос: Колесницегони́ теля фарабня погрузи, чудотворяй иногда Моисе́ йский жезл крестообразно поразив и разделив море, Израиля же беглеца пешехо́ дца спасе, песнь Бо́ гови воспевающа.

Припев: Святы́ й мучениче Уа́ ре, моли Бо́ га о нас.

Умоле́ н буди, Го́ споди, святым Твоим У аром мучеником и облеци́ ся в милость и щедроты; и сия даже до ада излиются, Человеколюбие, и уще́ дрят, я́ же от нас проси́ мыя богатным Твоим милосердием.

Припев: Святы́ й мучениче Уа́ ре, моли Бо́ га о нас.

Мучениче Христов великий, озлобленныя и безпомощныя воспомяни́, седящия во мраце тьмы непросвети́ мыя, и не престани, припадая ко щедрому Господу, дондеже утешит я богатным Своим милосердием.

Сла́ ва: О роде Клеопатры ди́ вныя умоли́ ти возмогл еси́, славный страстоте́ рпче, у́ бо и днесь, возмогая, возмбжеши свободи́ ти от мук, я́ же от нас воспоминаемыя, аще прилежно о них ко Господу помблишися, тебе бо ра́ ди утешит я Владыка богатным Своим милосердием.

И ны́ не: Безпбмощным Благая Помощнице, призри от славы Своея, Владычице, ко мраку адову и виждь беды умиле́ нных, пред Тобою нами воспоминаемых, и не престани о них умоляя Своего Сына и ще́ драго Господа и Владыку, дондеже утешит я богатным Своим милосердием.

Песнь 3

Ирмос: Утвержде́ й в начале Небеса разумом и землю на водах основавый, на камени мя, Христе́, заповедей Твои́ х утверди, я́ ко несть свят, паче Те́ бе, Еди́ не Человеколю́ бче.

Припев: Святы́ й мучениче Уа́ ре, моли Бо́ га о нас.

Лик святы́ х Сил Небесных подвигни с собою на молитву, мучениче, и сотвори дело пречудно, и велико, и честно, паче же радость неимущим надежды и утешения не уповающим, горьким на́ шим неверно умершим прародителем и еже с ними воспоминаемым, еже даровати сим от Господа прощение и ве́ лию милость.

Припев: Святы́ й мучениче Уа́ ре, моли Бо́ га о нас.

Изрядный страстоте́ рпче и Христу́ любимый, уве́ ждь, коль желательна свобода мучимым и отрада, си́ це у́ бо и на́ ша сродники, и я́ же с ними неверия ра́ ди ве́ чныя муки притяжавшия, меры не обрящут своим радостем, аще изпросиши сим от Господа прощение и ве́ лию милость.

Сла́ ва: Уа́ ре, добропобе́ дный страдальче, милостив буди и к на́ шим молением, и зри удруче́ нных несказанную нужду, и сам, от жалости понужде́ н, неотступно моли́ ся к Человеколюбцу Владыце, да подаст им прощение и ве́ лию милость.

И ны́ не: Всемирная наде́ ждо, Богоприятное селение, наше к Бо́ гу примирение, Мари́ е Владычице, приими́ прошения настоящаго предстояния и не престани моляся к Сы́ ну Своему и всяческих Господу, да подаст безнаде́ жным Те́ бе ра́ ди прощение и ве́ лию милость.






© 2023 :: MyLektsii.ru :: Мои Лекции
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав.
Копирование текстов разрешено только с указанием индексируемой ссылки на источник.