Студопедия

Главная страница Случайная страница

Разделы сайта

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника






Торцювання; контурне торцювання






Мета: формувати знання учнів про новий вид декоративно-прикладного мистецтва — об'ємну аплікацію з паперу, або торцювання; ознайомити з технікою торцювання; розвивати творчу уяву, оригінальність мислення; виховувати естетичне ставлення до навколишнього середовища.

Хід уроку

І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

1. Привітання

Будемо уважні і старанні всі.

Сядемо рівненько на місця свої.

Усі сідайте тихо, діти.

Домовляймось — не шуміти,

Руку гарно підіймати,

На уроці не дрімати,

А знання мерщій хапати —

Щоб не було нам мороки.

Всі готові до уроку?

Тож, гаразд. Часу не гаймо

І урок наш починаймо.

2. Перевірка готовності до уроку

3. Упорядкування робочих місць

II. СПРИЙМАННЯ Й УСВІДОМЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

1. Повідомлення теми та мети уроку

— Сьогодні на уроці ми ознайомимося з таким видом декоративного мис­
тецтва, як мозаїка, та з однією з технік виконання мозаїки — торцюванням.

2. Вступна бесіда

— Як ви вважаєте, що таке мозаїка?

Мозаїка (фр. тпошіаие, іпгал. шоваіко, лат. тизюит, буквальноприсвя­чене музам; грец. [іох> аа — муза) — зображення чи візерунок, виконані з кольо­рових каменів, смальти, керамічних плиток, шпону та інших матеріалів.

На дошці демонструються різні зразки мозаїки.

Мультимедійна презентація

3. Розповідь учителя

— Аплікація з паперу знайома всім ще з дитинства. Сьогодні ви дізнаєтесь,
що таке об'ємна аплікація з паперу, або торцювання.

Доробки з кольорового паперу можуть приваблювати не тільки дітей, але й дорослих. До того ж папір у наш час є найдоступнішим матеріалом.

Робота за підручником (с. 15-17)

Торцювання — це мистецтво виготовлення поробок з паперових квадра­тиків. Щоб втілити свою фантазію у цій техніці, вам не потрібні складні мате­ріали та інструменти, стануть у пригоді ваша фантазія, творчість та терпіння.

Фізкультхвилинка

 

4. Демонстрування та аналіз зразка

1) Інструктаж учителя.

— Для роботи вам знадобиться кольоровий гофрований папір або серветки, стержень від кулькової ручки, клей та ескіз малюнка (сонечко). Торцювання може виконуватися по контуру (однорядове) та по всій площі ескізу (об'ємне торцювання).

— Сьогодні ми будемо робити торцювання по контуру. (Зразкина дошці або на екрані.)

 

1. Намалюйте на картоні або на альбомному аркуші ескіз вашого малюнка.

2. Кольоровий папір наріжте маленькими квадратиками зі сторонами зав­довжки 1 см.

3. Нанесіть клей на контур вашого малюнка.

4. Поставте на квадратик паперу кінець стержня від шарикової ручки.

5. Зімкніть квадратик та прокрутіть стержень на пальці.

6. У результаті вийде паперова трубочка.

7. Поставте цю трубочку разом зі стержнем на проклеяний контур малюнка.

8. Легенько натисніть на стержень на папері, витягніть його.

9. Таким самим чином приклейте всі шматочки по контуру, один поряд з іншим.

2) Повторення правил безпеки під час роботи.

III. ПРАКТИЧНА РОБОТА УЧНІВ

IV. ВИСТАВКА ТА ОЦІНЮВАННЯ РОБІТ УЧНІВ

Учитель організує виставку дитячих робіт.

— Які роботи вам сподобалися та чому?

V. ПІДСУМОК УРОКУ

— Що нового ви сьогодні дізналися?

— Що таке мозаїка?

— З якою технікою ви ознайомилися на уроці?

— Чи сподобалося вам працювати?







© 2023 :: MyLektsii.ru :: Мои Лекции
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав.
Копирование текстов разрешено только с указанием индексируемой ссылки на источник.