Студопедия

Главная страница Случайная страница

Разделы сайта

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника






Урок 5. Дата __






Тема: ВИГОТОВЛЕННЯ МОЗАЇКИ ТЕХНІКОЮ ТОРЦЮВАННЯ. «ЗНАКИ ВОЛІ, ЗНАКИ СЛАВИ — НАШІ СИМВОЛИ ДЕРЖАВИ»

Мета: формувати навички роботи з папером у техніці торцювання; поглибити знання учнів про декоративне мистецтво, мозаїку, складання декоративних композицій; розвивати художньо-творчу уяву, оригінальне творче мислення, охайність та взає­модопомогу; збагачувати духовний світ дітей, виховувати бережливе ставлення до паперу, розуміння необхідності економного використання матеріалів.

Хід уроку

І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

1. Привітання

Учитель.

Любі діти, добрий день!

Зичу праці і старання,

А ще, друзі, всім бажаю

Сил, натхнення на весь день!

Діти

Добрий день! Добрий день!

Дякуємо за побажання,

На урок беремо з собою

Знання, вміння, навички й старання.

2. Перевірка готовності до уроку

3. Упорядкування робочих місць

II. СПРИЙМАННЯ Й УСВІДОМЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

1. Повідомлення теми та мети уроку

— Сьогодні на уроці ми продовжимо працювати з папером у техніці торцю­вання.

2. Вступна бесіда

Мультимедійна презентація

— Розглянемо зразки різних видів мозаїки.

— Згадаймо: торцювання може бути по контуру (однорядове) та по всій пло­щині (об'ємне торцювання).

Минулого уроку ми виконували торцювання по контуру, а сьогодні зро­бимо об'ємне торцювання.

Фізкультхвилинка

3. Демонстрування та аналіз зразка
1) Інструктаж учителя.

Робота за підручником (с. 17-18)

Згадайте, що для мозаїки потрібно зробити попередній ескіз.
Символами нашої держави є прапор, герб і гімн. Отже, виготовимо зобра-

Державного Прапора України у техніці суцільного мозаїчного торцю­вання.

1. Намалюйте на картоні або на альбомному аркуші ескіз вашого малюнка.

2. Кольоровий папір наріжте маленькими квадратиками зі стороною за­вдовжки 1 см.

3. Нанесіть клей на необхідну частину малюнка.

4. Поставте на квадратик паперу кінець стержня від шарикової ручки.

5. Зімкніть квадратик та прокрутіть стержень на пальці.

6. У результаті вийде паперова трубочка.

7. Поставте цю трубочку разом зі стержнем на проклеєну частину малюнка.

8. Легенько притисніть стержень до паперу, витягніть його.

9. Таким самим чином приклейте всі шматочки на ескіз, один поряд з іншим, заповнюючи кожний колір окремо. Таким самим чином можна заповнити і фон малюнка. Мозаїка буде схожою на маленький пухнастий килимок.

10. У результаті аналогічних дій заповніть увесь малюнок, не залишаючи по­рожніх місць. Роботу можна виконувати в парах.

2) Повторення правил безпеки під час роботи.

III. ПРАКТИЧНА РОБОТА УЧНІВ

IV. ВИСТАВКА ТА ОЦІНЮВАННЯ РОБІТ УЧНІВ

Після закінчення творчої роботи учні на імпровізовану вітрину вистав­ляють свої вироби. Оцінюють роботи, враховуючи декорування відповідно до створюваного образу, співвідношення кольорів та охайність.

V. ПІДСУМОК УРОКУ

— Чи сподобалося вам працювати у техніці торцювання?

— Де можна використовувати роботи, виготовлені в цій техніці?

— Чи навчите ви цієї техніки своїх близьких та рідних?

— Які матеріали можна ще використовувати в цій техніці?

 


 






© 2023 :: MyLektsii.ru :: Мои Лекции
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав.
Копирование текстов разрешено только с указанием индексируемой ссылки на источник.