Студопедия

Главная страница Случайная страница

Разделы сайта

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника






Урок 1. Дата _____






Тема: ОЗНАЙОМЛЕННЯ З МАТЕРІАЛАМИ, ІНСТРУМЕНТАМИ

ТА ПРАВИЛАМИ БЕЗПЕЧНОЇ ПРАЦІ.

ПАПІР ТА ЙОГО ВЛАСТИВОСТІ. ВИТИНАНКА.

ЗАГАЛЬНІ ВІДОМОСТІ ПРО ТЕХНІКУ ВИГОТОВЛЕННЯ ВИТИНАНОК

Мета: ознайомити учнів з правилами організації робочого місця, правилами безпеки життя; продовжити ознайомлення учнів з витинанками як видом мистецтва; закрі­пити навички роботи з папером; розвивати творчі здібності, уяву та фантазію; вихо­вувати охайність під час роботи, почуття прекрасного.

Обладнання: різнокольоровий папір, ножиці, клей, ілюстрації із зображенням витина-нок, мультимедійна дошка.

Хід уроку

І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

1. Привітання

Що ж, починаймо рік навчальний. Я рада привітати вас! Нехай натхнення та бажання Прийдуть із вами в третій клас!

2. Перевірка готовності до уроку

3. Упорядкування робочих місць

II. СПРИЙМАННЯ Й УСВІДОМЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

1. Повідомлення теми та мети уроку

— На уроках трудового навчання ми продовжимо ознайомлення
з матеріалами та інструментами, з правилами їх використання, з різними
художніми техніками. Згадаємо про традиційну українську витинанку та
властивості паперу.

2. Повторення правил безпечної роботи

— Кожен учень зобов'язаний знати й виконувати правила безпечної роботи
на уроках трудового навчання, а саме:

. • підготувати своє робоче місце;

• коли вчитель звертається до всіх учнів, вони мають припинити роботу й уважно слухати інструктаж;

• перевірити справність інструментів, наявність матеріалів;

• роботу розпочинати лише з дозволу вчителя;

• не можна працювати тупим та несправним інструментом;

• використовувати інструменти лише за призначенням;

• користуватися прийомами роботи з інструментами, які показав учитель.

3. Розповідь учителя

— На уроках трудового навчання ми вже ознайомилися з папером. Давайте згадаємо:

— Яким буває папір?

— Які матеріали використовували для письма до появи паперу?

— У наш час папір став універсальним матеріалом. Його використовують не лише для видання книжок, журналів і газет. На ньому друкують листівки

— На паперовій основі, користуючись властивостями паперу, ми викорис­
товували безліч художніх технік. Згадаймо про витинанку.

Витинаннятехніка обробки паперу, тканини, шкіри, що полягає в ажурному вирізуванні за допомогою ножиць або ножа.

Витинанки виготовляють із тонкого, але міцного паперу, його складають удвічі, учетверо, ушестеро. Після цього на утвореному трикутнику малюють ескіз виробу і вирізують, Прорізи слід робити по краях складеного паперу, але таким чином, щоб між окремими надрізами залишалися невеличкі пере­мички, інакше виріб розпадеться на окремі частини.

4. Фізкультхвилинка

 

5. Демонстрування та аналіз зразка






© 2023 :: MyLektsii.ru :: Мои Лекции
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав.
Копирование текстов разрешено только с указанием индексируемой ссылки на источник.