Студопедия

Главная страница Случайная страница

Разделы сайта

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника






  • Тема. Зв'язне мовлення. Письмовий переказ розповідного тексту з елементами опису приміщення.






    Урок з української мови № 18

    Мета уроку:

    Освітня: розглянути особливості побудови опису приміщення, показати відмінність між науковим та художнім описом приміщення;

    Розвивальна: розвивати усне й писемне мовлення учнів, збагачувати їх словниковий запас;

    Виховна: виховувати впевненість у собі, прагнення само реалізуватися; прищеплювати любов до рідного краю;

    Обладнання: підручник, ілюстрація " Клас поетики в Переясловському колегіумі" (Музей Григорія Сковороди).

    Тип уроку: урок розвитку зв’язного мовлення.

    Структура уроку:

    1. Повідомлення теми й мети уроку. Мотивація навчальної діяльності.

    2. Осмислення і засвоєння нової інформації.

    3. Оцінки та їх коментарі.

    4. Домашнє завдання.

    5. Підсумок уроку.

    Хід уроку

    1. Повідомлення теми й мети уроку. Мотивація навчальної діяльності.

    2. Осмислення й засвоєння нової інформації.

    2.1. бесіда з учнями.

    – Що таке опис?

    – Яка мета опису?

    Учень 1. Опис – це висловлювання, в якому розкриваються важливі, характерні ознаки предмета, явища, особи.

    Учень 2. Мета опису–дати точне уявлення про предмет або явище.

    — В якому стилі можуть бути описи?

    — Що ми описували в 5 класі?

    — Як називається опис природи?

    — Як називається опис зовнішності людини?

    2.2. проблемне запитання.

    – Що таке інтер’єр? Які типи інтер’єру бувають? (Використовується інтерактивний метод " Мозковий штурм")

    Учень 1. Інтер’єр – це архітектурно і художньо оздоблена внутрішня частина будинку, приміщення.

    Учень 2. Або це – картина, малюнок і т. ін., на яких зображено внутрішню частину якого-небудь приміщення.

    Учень 3. Інтер’єр буває житловий і громадський.

    2.3. робота з підручником.

    а) робота з текстом " Музей Григорія Сковороди" (вправа 62, с.35);

    б) робота з словником (с. 36);

    Гуманіст – людина, пройнята турботою про благо інших;

    Колегіум – у Західній Європі, в Україні та в Росії в XVI – XVIII ст. – назва закритих середніх і вищих навчальних закладів;

    в) робота із запитаннями та завданнями с. 36;

    - З'ясуйте тему й основну думку тексту. Чи заголовок розкриває думку тексту?

    - Які типи мовлення вам відомі? Доведіть, що в тексті поєднуються різні типи мовлення.

    - Який тип мовлення ми називаємо описом? Чим опис відрізняється від розповіді, роздуму?

    - Де розміщено експозицію музею Григорія Сковороди?

    2.4. виконання вправи № 3, с. 37.

    2.5. Слово вчителя.

    Основа опису приміщення – це перелік ознак приміщення та предметів, які в ньому знаходяться. В описі місця " новим" є назви предметів (речей, меблів), а " відомим" їх місце розташування. Праворуч від стола – книжкова шафа. В описі предмета " відоме" – назва цього предмета, а " нове" – назви його характерних ознак.

    2.6.Підготовка до роботи над письмовим переказом.

    а) робота з підручником вправа № 4, с. 37;

    б) колективне складання плану;

    2.7. Орієнтовний план

    1. Музей видатного українського філософа, гуманіста, поета.

    2. Син селянина-козака.

    3. Екскурсія до класу поетики.

    4. Речі в кімнаті.

    5. Заслуги Григорія Сковороди.

    3. Оцінки та їх коментарі.

    4. Домашнє завдання.

    Написати письмовий переказ.

    5. Підсумок уроку.






    © 2023 :: MyLektsii.ru :: Мои Лекции
    Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав.
    Копирование текстов разрешено только с указанием индексируемой ссылки на источник.