Студопедия

Главная страница Случайная страница

Разделы сайта

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника






Добрати програмовий зміст і завдання до основної частини фізкультурного заняття для дітей молодшої групи.






Програмовий зміст:

Фізичний розвиток: продовжувати вчити ходити один за одним, вправляти у навичках ходьби на носочках, високо підіймаючи коліна, закріпити комплекс загальнорозвиваючих вправ, вправляти дітей в ходьбі по лаві прямо та приставним кроком, вправляти в прорізанні під дугою, підстрибуванні на обох ногах у висоту; сприяти розвитку координації рухів та рівноваги.

Пізнавальний розвиток: продовжувати ознайомлювати дітей з свійськими тваринами й птахами (курка, курча, півень, корівка, баран, кролик, собака), закріпити знання дітей про те чим живляться курчата та їхня мама квочка.

Мовленнєвий розвиток: вчити чітко вимовляти назви свійських тварин та птахів, запропонувати дітям відгадати про кого йдеться за описом вихователя.

Художньо-естетичний розвиток заохочувати дітей брати участь в казковому сюжеті заняття, отримувати позитивні враження від цього.

Соціально-моральний розвиток: прививати дітям любов до матері; пробуджувати впевненість у собі, сміливість, доброзичливість.

Емоційно-ціннісний розвиток: викликати у дітей задоволення і радість, формувати первинні навички здорового способу життя.

Креативний розвиток: розвивати тактильну моторику пальців рук за допомогою природних матеріалів, стимулювати творчу активність уміння відходити від шаблону.

Матеріал та обладнання: декорація двору (хатинка, будка з собачкою, свійські тварини), ставок, кладка через ставок-гімнастична лава, кущики – гімнастичні дуги, стійки з підвішеними метеликами, іграшка курчатка, наголівники курчат та лисички, пшениця та пшоно в тарілочках.

ХІД ЗАНЯТТЯ

Діти заходять в зал шеренгою під музику.

- Малята! Подивіться сьогодні до нас завітали гості. Давайте привітаємось з ними.

- Добрий день!

- А давайте, дітки, усміхнемося нашим гостям, щоб у нас і у наших гостей був хороши і веселий настрій.

- От, як гарно ви усміхаєтесь і гості теж повеселіли.

- А тепер малята послухайте загадку:

Жовтенькі клубочки,

Легкі наче вата,

бігають за квочкою

маленькі… (курчата).

- Правильно дітки ви відгадали загадку. Це курчата.

- А скажіть мені, чим живляться курчата?

- Травичкою, пшоном, зерном.

- Так малята, а погляньте що у мене є в тарілочках? (пшоно, зерно).

- А давайте зараз це зерно і пшоно спробуємо на дотик і зробимо масаж пальчиків. (масаж дрібних м’язів рук).

- Чуєте, хтось стукає до нас. Я зараз подивлюся.

- Та це ж курчатко прийшло до нас у гості і щось несе з собою.

- Курчатко, а що це у тебе?

- Курчатко каже, що це шапочки, подивіться, які вони гарні.

- Курчатко хоче, щоб ви малята були сьогодні курчатами, а я буду вашою мамою-квочкою.

- Давайте одягнемо шапочки курчаток (одягають шапочки). І тепер ви вже курчатка.

- А ти курчатко посидь у нас в гостях.

- Ви курчатка все стояли.

Мабуть, трохи зледачіли,

А курчатка мають знати

Всі пташки і звірята,

Роблять зранку фіззарядку.

- А тепер усі курчатка поверніться і йдіть за мною.

- Ходьба звичайна.

Ми будемо йти бадьоро, спинки тримаємо рівненько, крильця на поясі. От як гарно ми ходимо.

- Ходьба на носочках.

А тепер ідіть тихенько, на пальчиках, бо бачите біля будки спить собачка, щоб ми її не розбудили, потрібно йти тихесенько, от так.

- Ходьба з високим підніманням колін.

А зараз будемо піднімати лапки високо, так як півник, йде гордо, крила тримаємо за спинкою. Молодці курчата.

- Біг один за одним з рухами рук.

І побігли курчатка змахуючи крильцями.

Заспокійлива вправа на дихання.

А тепер трошки відпочинуть курчатка, будемо вдихати повітря через носики, піднімаємо крильця догори, видихаємо дзьобиками, опускаємо крильця вниз.

- От молодці курчата, поверніться всі до мами-квочки і будемо виконувати зарядку. Порозправляємо вправно крила.

Комплекс загально розвиваючих вправ «Веселі курчата»

- «Дзьобиками до сонечка»

В.п. основна стійка.

1.- підіймаємо голову вгору, дзьобиками до сонечка.

2.- в.п. Повторити 4 рази

- «Шукаємо комашок»

В.п. ноги нарізно (ніби річечка тече).

1.- руки на поясі, поворот тулуба вправо, сплеснути руками перед грудьми;

2.- повернутись у в.п.

3.- ті ж самі рухи в ліву сторону.

Повторити 4-5 разів

- «Нап’ємося водички»

В.п. ноги нарізно, руки опущені вниз

1.- нахили вперед, руки прямі, назад з розчепіреними пальцями.

2.- в.п.

Повторити 5 разів

- «Пошукаємо черв’ячків»

В.п. ноги на ширині ступні, руки опущені вниз

1.- присісти, постукати пальчиками обох рук по підлозі

2.-в.п.

Повторити 5 разів

- «Курчатка радіють»

В.п. ноги на ширині ступні, руки опущені вниз

1.- підстрибнути вгору, сплеснути руками над головою

2.- в.п.

Повторити 5 разів

Вправа на відновлення дихання.

- От наші курчатка розім’ялися і готові мандрувати по подвір’ї.

Виконання основних рухів.

- Спочатку перейдемо через ставок по місточку

Ходьба по дошці покладеній на підлозі, прямо та приставним кроком, руки на поясі.

- Потім проліземо під кущиком

Прорізання під дугою на колінах з упором на руки.

- Тепер зловимо метелика

Стрибки на обох ногах у висоту.

- От мої дітки курчатка жовтенькі, підуть по подвір’ю зі своєю мамою-курочкою.

Ви курчатка йдіть рівненько,

головки не опускайте,

спинки рівно всі тримайте.

Молодці курчатка!

Дивіться в кущиках кролики поховалися, а ми з вами проліземо під кущиком, щоб їх не сполохати.

А тепер трошки половимо метеликів, що літають над нами.

Повторити 2 рази.

Молодці. Ви курчатка набралися сили і здоров’я. Можна трошки і погратися. Гра «Лисичка і курчатка» Повторити 3-4 рази.

- От які курчатка мої спритні, тепер трішки відпочинемо.

Психогімнастика «Посміхнися мамі»

Ми курчатка легкі, наче вата

(курчата підіймаються на носочках)

Ми маму зустріли завзято

(плескають у долоні)

Нас вітер тепленький голубить

(гладять себе по голівці)

І мама нас ніжно так любить

(діти обіймають себе)

Ми любим чистенько вмиватися

(труть щічки)

І мамі своїй усміхатись

(посміхаються).

Підсумок заняття.

Сьогодні ви курчатка були веселими, спритними, показали, як вмієте ходити, підлізати, підстрибувати, гратися дружно в гру. Цікаво і весело пройшла наша мандрівка по подвір’ю.

Ким ви сьогодні були, дітки?

Де ми гуляли з вами?

Через що переходили?

Кого ловили?

А наш гість курчатко хоче з вами попрощатися. Воно дуже гарно і весело провело час з вами. І на прощання дарує вам черв’ячків, якими ми поласуємо в групі.

До побачення!






© 2023 :: MyLektsii.ru :: Мои Лекции
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав.
Копирование текстов разрешено только с указанием индексируемой ссылки на источник.