Студопедия

Главная страница Случайная страница

Разделы сайта

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника






Молитва первая






 

О пресвятая и преблагословенная Мати сладчайшаго Господа нашего Иисуса Христа! Припадаем и покланяемся тебе пред святою и пречестною иконою твоею, еюже дивная и преславная чудеса содеваеши, от огненнаго запаления и молниеноснаго грома жилища нашa спасавши, недужныя исцелявши, и всяко благое прошение нашe во благо исполнявши. Смиренно молим тя, всесильная рода нашего заступнице, сподоби ны немощныя и грешныя, твоего матерняго участия и благопопечения. Спаси и сохрани, Владычице, под кровом милости твоея благовернаго государя нашего, императора Николая Александровича всея России, Церковь святую, обитель сию, всю страну нашу православную, и вся ны, припадающия к тебе, с верою и любовию, и умиленно просящия со слезами твоего заступления, Ей, Госпоже всемилостивая, умилосердися на нас, обуреваемых грехами многими и не имущих дерзновения ко Христу Господу просити Его о помиловании и прощении: но тебе предлагаем к Нему на умоление, Матерь Его по плоти: ты же, Всеблагая, простри к Нему богоприимнеи руце твои, и предстательствуй за нас пред благостию Его, просящи нам прощения прегрешний наших, благочестнаго мирнаго жития, благия христианския кончины и добраго ответа на страшнем суде Его. В час же грознаго посещения Божия, егда огнем возгорятся домы наши, или молниеносным громом устрашаеми будем, яви нам милостивное твое заступление и державное вспоможение: да, спасаеми всесильными твоими ко Господу молитвами, временнаго наказания Божия зде избегнем и вечное блаженство райское тамо унаследуем, и со всеми святыми воспоем пречестное и великолепое имя покланяемыя Троицы, Отца и Сына и Святаго Духа, и твое велие к нам милосердие, во веки веков. Аминь.

 

Вторая

 

О Пресвятая Дево, Мати Господа вышняго, Заступнице и Покровительнице всех, к тебе прибегающих! Призри с высоты святыя своея на мя грешнаго, припадающаго к чудотворному лику твоему: услыши мою смиренную молитву и принеси ю пред возлюбленнаго Сына твоего, Господа нашего Иисуса Христа: умоли Его, да просветит мрачную мою душу светом божественныя благодати Своея, да избавит мя от всякия нужды, скорби и болезни, да ниспослет мне тихое и мирное житие, здравие телесное и душевное, да успокоит страждущее сердце мое и исцелит раны его, да вразумит мя на добрыя дела, очистит ум мой от помышлений суетных, наставит мя ко исполнению заповедей Своих, избавит от вечныя муки и не лишит Своего небеснаго царствия. О Пресвятая Богородице, ты – «всех скорбящих Радосте», услыши и мя скорбнаго. Ты, – именуемая «Утоление печали», утоли и мою печаль. Ты – «Купина неопалимая», сохрани мир и всех нас от вредоносных, огненных стрел врага. Ты – «Взыскание погибших», не попусти и мне погибнуть в бездне грехов моих. На тя по Бозе вся моя надежда и упование! Буди мне покровительницею в жизни временной и вечной и ходатаицею пред возлюбленным Сыном твоим, Господом нашим, Иисусом Христом. Научи мя служити Ему с верою и любовию и благоговейно чтити тебе, Пресвятая Мати Божия, преблагословенная Марие! Твоим святым молитвам вручаю себе до скончания дней моих. Аминь.

 






© 2023 :: MyLektsii.ru :: Мои Лекции
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав.
Копирование текстов разрешено только с указанием индексируемой ссылки на источник.