Студопедия

Главная страница Случайная страница

Разделы сайта

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника






Тема. поДорож математиЧним морем






програмовий зміст: вчити дітей визначати форму реальних предметів на основі зіставлення з геометричними фігурами; удосконалювати навич- ки лічби, визначення місця кожного числа в ряді чисел від 1 до 5; вправ- ляти в порівнянні множин; повторити часові поняття швидше — повільні- ше; розвивати логічне мислення, увагу; виховувати стійкий інтерес до ма- тематики.

Демонстраційний матеріал: малюнки кораблів; дельфіни; паруси у ви- гляді геометричних фігур; різні предмети, що формою нагадують геомет- ричні фігури.

роздавальний матеріал: смужки картону, розділені навпіл лінією; дельфі- ни; риби.

 

Хід заняття

— Сьогодні у нас незвичайне заняття. Ми з вами вирушимо в плаван- ня Математичним морем. Я буду капітаном, а ви — мої матроси. Відчалює- мо від причалу повільно. А поки ми повільно пливемо, рахуємо кораблі, що стоять біля причалу. (Діти рахують кораблі.) Кожен корабель має свій но- мер, що позначається цифрою.

Кораблі слід вишикувати в ряд від першого номера по п’ятий.

— Хто з матросів береться це зробити? На якому місці стоїть корабель під номером один? (Чотири, три, два, п’ять)

— Правильно, матроси, молодці. Наш корабель підганяє вітер.

Діти, коли сильний вітер дмє, то корабель пливе швидко чи повільно? (Повільно.) Хто живе в морі? (Риби.) А ще в морі живуть дельфіни. Вони дуже розумні, добрі й часто рятують людей, які потрапили в біду на морі. Біля на- шого корабля також граються дельфіни, то пірнають на глибину, то знову пливуть по морю. Порахуємо дельфінів. (Діти рахують дельфінів у прямому


 

і зворотному напрямку.) Давайте пригостимо наших друзів-дельфінів ри- бою.

— Викладіть на верхній смужці 4 дельфінів, а на нижній — рибок на одну менше. Скільки рибок ви виклали? (Три.) Кого більше — дельфінів чи ри- бок? На скільки більше? (На один.)

— Чи всім дельфінам вистачає по рибці? Що необхідно зробити, щоб де- льфінам вистачило риби? (Додати 1 рибку.)

— Скільки тепер рибок? (Чотири.) А дельфінів? (Чотири.)

— То що можна про них сказати? Так, дельфінів і рибок порівну.

— Наші матроси гарно працюють і, напевно, трішки притомилися, тож зробимо фізкультхвилинку:

Рибки плавають, пірнають

І плескаються у воді.

То зіжмуться — розіжмуться, То зариються на дні.

Вітер дме та не втихає, Нам вітрила надуває.

— Як наш корабель пливе швидко чи повільно? (Швидко.)

— А попереду підводні скали. Нам слід плисти повільніше. Тому необ- хідно зняти частину вітрил. (Вихователь викликає певну дитину і дає коман- ду: «Матрос Коля, зніми вітрило трикутної (квадратної, круглої, прямокут- ної) форми!»)

— Молодці, матроси. Тепер наш корабель пливе як? (Повільно.)

— Ось у воді плавають різні предмети, мабуть, тут розбився якийсь ван- тажний корабель. Команди капітана: «Виловіть предмети круглої (квадрат- ної, трикутної, прямокутної) форми». (Діти виконують завдання.)

— Ось і добігає кінця наша подорож. На нас чекає порт під назвою «Під- сумковий».

 

 






© 2023 :: MyLektsii.ru :: Мои Лекции
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав.
Копирование текстов разрешено только с указанием индексируемой ссылки на источник.