Студопедия

Главная страница Случайная страница

Разделы сайта

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника






Тема. сонеЧКо-БонеЧКо






програмовий зміст: вчити дітей вилучати частину предметів за будь-якою ознакою із множини і визначити кількість в остачі способом перелічування; закріпити кількісну й порядкову лічбу, знання про геометричні фігури: три- кутник, круг, квадрат, прямокутник; розвивати просторові уявлення: зліва направо та справа наліво; виховувати увагу, активність на занятті.

Демонстраційний матеріал: квіти (ромашка, кульбаба, тюльпан, пролісок, барвінок); п’ять сонечок із різною кількістю крапок, метелики, коник, со- роконіжка.

роздавальний матеріал: картки, на яких намальовані метелики; каси з цифрами; сонечко; смужки картону; сороконіжка; геометричні фігури (круг, квадрат, трикутник, прямокутник).


 

Хід заняття

— Весняний ліс завжди нагадує казку.

Усе в ньому чарівне, незвичайне. Під кожним кущиком на нас чекає щось незвичайне. Не вірите? Тоді уважно погляньте на цю весняну квіточку. Це не просто квітка, а хатинка. А живе в ній комашка Сонечко.

Сонечко-Бонечко,

Визирни в віконечко, Тобі буде видно —

Тут чекають дітки.

Ти їм радість подаруй — Заспівай і затанцюй.

— Прокинулось Сонечко, дивиться навкруги — бачить дуже гарні квіти. Давайте впізнаємо, які квіти розцвіли на галявині. (Діти називають: ро- машка, кульбаба, тюльпан, пролісок, барвінок.) Почало Сонечко їх рахувати, полічимо й ми разом із Сонечком. Наше Сонечко-Бонечко дружить з інши-

ми сонечками, які живуть у цьому лісі.

Летіла комашка,

Сіла на ромашку, Лапками махала, Друзів всіх вітала.

— Спочатку Сонечко-Бонечко привітало друзів із двома крапочками. З усіх сонечок оберіть сонечка з двома крапочками. Скільки таких Сонечок? (Два.) Скільки Сонечок залишилось? (Три.)

Потім Сонечко-Бонечко привітало сонечок з п’ятьма крапочками. Знай- діть такі сонечка. Скільки сонечок з п’ятьма крапочками? (Одне.)

— Скільки сонечок залишилося привітати? (Двох.)

— По скільки вони мають крапочок? (По чотири.)

— А тепер Сонечко-Бонечко пропонує нам загадки про інших своїх друзів.

Що за гість?

Ніжок має шість,

Аж чотири крильця має. По квітках собі літає.

Ні бджола, ні джмелик — Зветься він... (метелик).

— Ой, скільки метеликів налетіло! А які ж вони різні! Порахуйте мете- ликів. (Діти перелічують.) Оберіть найбільші з них.

— Скільки великих метеликів? (Два.)

— Скільки залишилось маленьких? (Три.)

— Скільки червоних? (Один.) Жовтих? (Три.) Синіх? (Один.)

— Метелики принесли нам на своїх крилах цікаві картки із завдання- ми. Ось вони.


 

Завдання перше: уважно розгляньте малюнки з метеликами, перелічіть їх і викладіть цифру, що відповідає їх кількості.

Завдання друге: знайдіть двох однакових метеликів на своїх картках. Прибіг у гості до Сонечка-Бонечка Коник-стрибунець і запропонував

гру «Оркестр».

Фізкультхвилинка

А ми пісню заспіваєм

І на скрипочках заграєм: Ті-лі-лі, ті-лі-лі —

І на скрипочках заграєм. Барабан я полюбляю

І на ньому вам заграю: Бум-бум-бум! тра-та-та! І на ньому вам заграю. На гармошці хі-хі-хі — Роздуваються міхи.

— Гарний вийшов у нас оркестр, всіх розвеселив. А ось ще один друг Со- нечка-Бонечка.

Маю ніг багато,

Не знаю, в що взувати. Знаю всі доріжки,

А звусь... (сороконіжка).

— Молодці! Відгадали. А ви бачили, як бігає стонога? Зараз вона буде бі- гати, а ми будемо визначати її напрямок.

гра «Куди йде сороконіжка?»

Вихователь демонструє стоногу, яка рухається, а діти визначають напрямок: злі- ва — направо чи справа — наліво. Потім вихователь зазначає напрямок, а діти, сидя- чи за столиками, показують його за допомогою стоноги на смужці картону.

 






© 2023 :: MyLektsii.ru :: Мои Лекции
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав.
Копирование текстов разрешено только с указанием индексируемой ссылки на источник.