Студопедия

Главная страница Случайная страница

Разделы сайта

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника






Заняття 5. програмовий зміст:учити дітей розпізнавати голоси тварин; формува- ти знання про імена дідуся і бабусі; формувати навички вимови окремих звуконаслідувань з






тема. У гості До БаБУсі й ДіДУся

програмовий зміст: учити дітей розпізнавати голоси тварин; формува- ти знання про імена дідуся і бабусі; формувати навички вимови окремих звуконаслідувань з різною тональністю; виробляти уміння розуміти і поз- начати словами поняття вгорі, внизу, великий, маленький; відповідати на за- питання який?; вчити дітей відщипувати маленькі шматочки глини від гру- дочки, скачувати коловими рухами, розплескувати їх між долонями; розви- вати уяву, мовлення, уважність, формоутворювальні рухи руки; виховувати любов до рідних.

Словник: активізувати вживання слів: бабуся, дідусь, вгорі, внизу, вели- кий, маленький.

матеріал: атрибути до рухливої гри «Поїзд», запис голосів домашніх тварин, макет яблуні, площинні яблука, глина, дощечки, іграшки дідуся і бабусі.


 

Хід заняття

Чути гудок поїзда.

— Діти, ви чуєте, що це кричить?

— Це великий чи маленький поїзд?

— Як кричить великий поїзд? («У-у-у-у» — голосно.)

— А як маленький? («У-у-у-у» — тихенько.)

(Хорові та індивідуальні відповіді.)

— А ось і наш поїзд. Він запрошує нас поїхати в гості до бабусі й дідуся.

 

рухлива гра «поїзд»

Звучить запис пісеньки «Загудів паровоз».

мета: продовжувати формувати навички вимовляти звук [у]; виробля- ти уміння узгоджувати власні рухи з рухами інших дітей.

— Хто це нас зустрічає? (Дідусь і бабуся.)

— Що у них є на подвір’ї?

(Звучить запис голосів тварин: собаки, кішки, корови, кози, поросяти.)

— А що росте?

Є в дідуся добре діло:

Сад розводить на горбку. Квітнуть вишні біло-біло В дідусевому садку.

І ніхто не відгадає, Якщо дід вас вигляда, Чи то вишня розквітає, Чи в дідуся борода.

(Ю. Гойда)

 

Дидактична гра «Чарівна дідусева яблунька»

мета: учити дітей розуміти і позначати словами поняття вгорі, внизу.

(На площинному зображенні яблуньки діти називають місце розташування яб- лук: вгорі, внизу.)

— А у вас є бабусі? (Відповіді дітей.)

— Як звати бабусю Мишка?

— А Лізи?

— А яка у вас бабуся?

— Вона вас пригощає гостинцями?

— Якими гостинцями вона вас пригощає?

— Наша бабуся вирішила пригостити нас оладками.

— Давайте розповімо забавлянку «Ладки, ладоньки, ладусі».


 

— Ладки, ладоньки, ладусі, Ой, ладусі, ладки.

Де були ми?

— У бабусі.

— Що їли?

— Оладки.

— З чим оладки?

— Із медком

Та з солодким молочком.

— Давайте допоможемо бабусі зліпити оладки.

(Вихователь показує рухи ліплення оладок, утворюючи округлі форми і роз- плескуючи їх.)

 

(Діти ліплять оладки.)

— Нам час вертатися додому.

 

рухлива гра «поїзд»

Діти шикуються один за одним у колону. За сигналом вихователя йдуть уперед, поступово прискорюючи темп. Під’їжджаючи до умовного місця, переходять на ходь- бу. На слово приїхали зупиняються.

 

підсумок

— Чи сподобалось вам у гостях в бабусі та дідуся? (Відповіді дітей.)

— Що вам сподобалось найбільше?

 

 






© 2023 :: MyLektsii.ru :: Мои Лекции
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав.
Копирование текстов разрешено только с указанием индексируемой ссылки на источник.