Студопедия

Главная страница Случайная страница

Разделы сайта

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника






Тема. тато, мама, я






програмовий зміст: формувати у дітей уявлення про сім’ю, роль мами і тата в сім’ї; закріплювати знання про повне ім’я та ім’я по батькові; вчити правильно вживати прийменники з іменниками; формувати навички вжи-


 

вання іменників у формі орудного відмінка; учити розрізняти і правильно називати будівельні деталі, виробляти уміння виготовлювати нескладні меб- лі; розвивати логічне мислення, зв’язне мовлення, пам’ять; виховувати по- вагу і любов до тата й мами.

Словник: активізувати вживання слів мама, матуся, матінка, татусь, таточко, татуньо, сім’я.

матеріал: «чарівна» квітка, фотографії сімей, картина із зображенням кім- нати з побутовими предметами на липучках, цеглинки, кубики, іграшки.

 

Хід заняття

В и х о в а т е л ь. Подивіться, яка чарівна квітка з’явилася у нас. Давай- те подивимось, що всередині квіточки.

 

Д і т и. Фотографії.

В и х о в а т е л ь. Хто на них зображений? (Мами, тата, діти.)

— Як сказати одним словом? (Сім’я.)

— Знайдіть кожен свою сім’ю. Як звати маму (тата, тебе)?

— Давайте лагідно покличемо маму (тата).

 

Дидактична гра «назви лагідно»

Діти добирають пестливі слова: матусю, матінко, татусь, таточко...

В и х о в а т е л ь. Як ви допомагаєте мамі вдома?

— Давайте допоможемо їй прибрати кімнату.

(Діти розкладають речі в кімнаті.)

— Куди ви поклали сукню? (Відповіді дітей.)

— Куди поставили вазу?


 

— У мене є ще фотографії. Давайте їх розглянемо. Скажіть, куди і з ким йдуть діти.

 

Дидактична гра «Куди і з ким я йду»

В дитсадок — із мамою, В магазин — з бабусею,

На риболовлю — з дідусем тощо.

В и х о в а т е л ь. Подивіться, що трапилося зі стільчиком! Хто ж нам допоможе його полагодити? (Відповіді дітей.)

— Як ми звернемося до тата?

Д і т и. Тату, полагодь, будь ласка, стільчик!

(Діти вправляються у вимові речення.)

В и х о в а т е л ь. Давайте і ми з вами змайструємо стільчики для ігра- шок.

З чого ми їх зробимо? (Із цеглинок і кубика.)

(Показ вихователем дій, робота дітей. Вихователь показує, як із цеглинок і ку- бика зробити стільчик (шляхом приставляння).)

— Кого ми посадимо на стільчики?

(Діти граються іграшками.)

 

підсумок

В и х о в а т е л ь. Як піклуються мама з татом про дідуся та бабусю?

— Як ви допомагаєте бабусі, дідусеві, мамі й татові? (Відповіді дітей.)

 

 






© 2023 :: MyLektsii.ru :: Мои Лекции
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав.
Копирование текстов разрешено только с указанием индексируемой ссылки на источник.