Студопедия

Главная страница Случайная страница

Разделы сайта

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника






Фронтальне опитування. 1. Як комп'ютер впливає на організм людини?






1. Як комп'ютер впливає на організм людини?

2. Чи можна розпочинати роботу за комп'ютером без дозволу вчи­теля?

3. На якій відстані від екрана монітора треба сидіти?

4. Як треба тримати спину?

5. Чого не можна торкатися?

6. Чому не можна працювати вологими і брудними руками?

VII. ПІДСУМКИ УРОКУ

VIII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

1. Завдання за підручником: § 1, запитання і завдання: № 3, 5.

2. Додаткове завдання

Розставте букви, починаючи з найбільшої і закінчуючи наймен­шою. Яке слово вийшло?


 

УРОК № 2. ЩО МОЖЕ КОМП'ЮТЕР

ТЕМА. ЩО МОЖЕ КОМП'ЮТЕР

Цілі:

навчальна: повторити правила з техніки безпеки на уроці; ознайомити учнів з можливостями комп'ютера;

розвивальна: розвивати увагу, пам'ять та логічне мислення;

виховна: виховувати дбайливе ставлення до обладнання кабінету.

Тип уроку: засвоєння нових знань, формування вмінь та навичок.

Програмне забезпечення: комп'ютерна програма «Сходинки до інформа­тики», зупинка «Як використовують комп'ютер».

Вимоги до учнів: знати правила поведінки та техніки безпеки в комп'ю­терному кабінеті, основні сфери використання комп'ютерів.

ХІД УРОКУ

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ЕТАП

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

Учитель. Для того щоб налаштуватись на роботу, давайте розв'яжемо декілька логічних задач.

Розв'язування логічних задач

1. Сергійкові батьки мають троє дітей. Двох із них зовуть Оленка і Світланка. Як звати третю дитину?

2. Миколка вищий за Василька, але нижчий за Сергія. Хто з хлопчиків вищий: Василько чи Сергій?

3. Мама дала Сергійкові 6 яблук, 3 сливи і 1 морквину. Скільки фруктів дала мама синові?

4. Порахувати від 10 до 1, пропустивши числа 4 та 7.

Повторення правил техніки безпеки

Учитель. На минулому уроці ви ознайомились з правилами техніки безпеки у комп'ютерному кабінеті, вдома вчили ці правила. А зараз перевіримо, як ви їх засвоїли.

Вставте потрібні слова замість пропусків.

1. Не розпочинай роботу за комп'ютером без дозволу__________________.

2. Спину тримай ________________________.

3. Сидіти слід на відстані не менше ніж_____________ від екрана монітора.

4. Не торкайся ____________________.

5. Не працюй ____________і_________________ руками.

ІІІ. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

Бесіда з учнями про можливості комп'ютера та сфери його ви­користання. Повідомлення теми і мети уроку

Учитель пропонує учням, спираючись на власний досвід, знання і рисунок, відповісти на запитання.

— Для чого використовують комп'ютер?

— У якій професійній діяльності людині допомагає комп'ютер? Учитель. Сьогодні ми ознайомимося з можливостями комп'ю­тера. Отже, тема нашого уроку — «Що може комп'ютер».

(Учитель аналізує й узагальнює відповіді учнів.)

IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

Учитель. Сьогодні важко уяви­ти своє життя без комп'ютерів. Ком­п'ютер допомагає швидко і безпомил­ково провести складні обчислення, складати музику, швидко перекласти текст з однієї мови іншою, може по­ставити діагнози хворим.

Сучасні комп'ютери допо­магають конструювати літа­ки та керують запуском ракет у космос. Їх використовують під час розробки проектів для побудови будинків, створення різноманітних машин, у тому числі й самих комп'ютерів.

Спеціальні ефекти, які забез­печує комп'ютер, часто викорис­товують у кіно, на телебаченні. З їх допомогою створюють навіть мультиплікаційні та відеофільми.

У сучасній типографії за до­помогою комп'ютерів друкують книжки, підручники, журнали та газети.

Застосовують комп'ютер у міліції. Він зберігає інфор­мацію про відбитки пальців, особливі прикмети злочинців. З його допомогою можна зроби­ти портрет людини (фоторобот).

На фермі комп'ютер стежить за надоями молока, системою зрошування на полях тощо. Ком­п'ютер допомагає метеорологам: бере участь у створенні прогнозу погоди. Він стає впевненим поміч­ником у побуті (пральні машини, музичні центри).

Комп'ютери застосовують у супермаркетах, банках, бібліотеках, касах продажу квитків, перукарнях, лікарнях тощо. Настане час, коли вони впевнено увійдуть у кожен дім.

V. ПЕРВИННЕ УСВІДОМЛЕННЯ НАБУТИХ ЗНАНЬ

Робота за підручником

§ 2, запитання і завдання: № 2, 4.

VІ. ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА

Хто ж там, хто вже так стомився?

І наліво нахилився.

Треба дружно всім нам встати,

Фізкультпаузу почати.

Руки вгору, руки вниз.

Вгору трошки подивись.

Руки склали, як вітряк,

І покрутимося так.

Вище руки підійміть

І спокійно опустіть.

Будем дружно ми сідати

І до праці приступати.

VIІ. ЗАСТОСУВАННЯ НАБУТИХ ЗНАНЬ

Повторення правил роботи за комп'ютером

1. Віршик та правила поведінки за комп'ютером.

Щоб з комп'ютером дружити

Та здоровим завжди бути,

Всі ці правила виконуй,

Про відпочинок не забудь.

2. На якій відстані від екрана монітора треба сидіти?

Практична робота з комп'ютерною програмою «Сходинки до інформатики», зупинка «Як використовують комп'ютер»

Учитель. А зараз запрошуємо вас у комп'ютерну подорож. Ти знову зустрінешся з Ганнусею, Елзіком та Мудрунчиком. І разом з ними побуваєш у місцях, де використовують комп'ютер.

Завдання за підручником

§ 2, працюємо за комп'ютером.

Учитель допомагає учням працювати за комп'ютером.

Релаксація

1. Витягти праву руку вперед. Стежити очима, не повертаючи голо­ви, за повільним рухом вказівного пальця витягнутої руки вліво і вправо, вгору і вниз. Повторити 4-5 разів.

2. Швидко покліпати, заплющити очі і посидіти спокійно, повільно рахуючи до 5. Повторити 5 разів.

Додаткове завдання

Підкресліть правильний варіант відповіді.

ü Для розрахунків комп'ютери використовують у...

А) бібліотеках; Б) кіностудіях; В) банку та офісі.

ü Для проектування нових будинків, мостів, розробки сучасних

проектів оновлення міста комп'ютер використовують.

А) інженери; Б) продавці; В) бібліотекарі.

ü Для моделювання зачісок комп'ютер використовують у.

А) лікарнях; Б) школах; В) перукарнях.






© 2023 :: MyLektsii.ru :: Мои Лекции
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав.
Копирование текстов разрешено только с указанием индексируемой ссылки на источник.