Студопедия

Главная страница Случайная страница

Разделы сайта

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника






Порядок виконання роботи. 1. Складіть електродвигун на панелі.






1. Складіть електродвигун на панелі.

Для цього на панелі зберіть підковоподібний електромагніт, як показано на Рис потім в вільні отвори пластин вставте дві шпильки. На шпильки одягнути втулки 4шт, а з однієї сторони — вузли щіток 2 шт. Потім одягнути кронштейн та наживити головками затискачів. З протилежної сторони вставити якір електродвигуна(Рис) та закріпити його двома головками затискачів так, щоб він обертався вільно без заїдань. Відрегулюйте натиск щіток на пластини колектора.

1. Почергово вмикайте модельна кожну з трьох обмоток на порівняйте швидкість обертання якоря.

2. Розгляньте паспортні данні справжнього електродвигуна.

3. Обговоріть які неполадки можуть завадити роботі двигуна.

4. За результатами дослідів зробіть підсумок.

ІV. Заключний інструктаж:

- аналіз виконуваних робіт;

- аналіз помилок, які найчастіше траплялися;

- аналіз порушень трудової дисципліни;

- аналіз виконання правил ТБ;

- мотивація оцінок;

- демонстрація найкращих робіт.

V. Повідомлення теми та мети наступного заняття.

VІ. Домашнє завдання: 48

VІІ. Прибирання робочих місць, прибирання майстерні.

 

 

Рис. Вигляд штампованого стального листа сердечника якоря:

1 - сталь, 2 - ізоляція

Рис. Будова колектора:

1- корпус, 2 - стягуючий болт, 3- натиску вальне кільце, 4- ізоляція,

5- місця паяння кінців обмоток, 6- кріплення пластин «ластівчиним хвостом»,

7 - мідні пластини

Рис. Схема колекторного двигуна Рис. Найпростіша модель колекторного

постійного струму: двигуна постійного струму

1 - станина, 2 — полюси,

3 - сердечник якоря, 4 - штампований щит,

5 - колектор, 6 - підшипники,

7 - вал, 8 — вентилятор

 

 


Рис. Будова колекторного двигуна постійного струму:

1 - колектор,

2 - щітки,

3 - сердечник якоря,

4 - полюси,

5 - полюсна котушка, 6 - станина,

7 - підшипниковий щит,

8 - вентилятор,

9 - обмотка якоря

 

Рис. Схема двигуна з послідовним збудженням Рис. Схема двигуна з паралельним збудженням Рис. Схема двигуна з мішаним збудженням

Показання: ПР - пусковий реостат,, РР - регулюючий реостат.


Заняття № Дата: Клас:

Розділ: ЕЛЕКТРОТЕХНІЧНІ РОБОТИ

Тема заняття: Паспортні дані колекторних двигунів. Технічний догляд за електродвигунами.

Мета: Ознайомити учнів з паспортними даними колекторних двигунів, правилами технічного догляду за електродвигунами, навчити визначати різні електродвигуни за їх паспортними даними, виконувати прості ремонтні роботи, виховувати зацікавленість, уважність під час виконання практичної роботи

Тип заняття: ФЗВН

Обладнання, матеріали, інструменти: плакат, роздатковий матеріал, зразки

Хід заняття:

І.Організація класу.

ІІ. Вступний етап:

1. Актуалізація чуттєвого досвіду і опорних знань, та знань, які лежать в основі вміння.

1. Чому електродвигун найбільш поширений на промислових підприєм­ствах?

2. Назвіть основні частини колекторного електродвигуна і розкажіть про їх призначення.

3. Поясніть будову і принцип дії колектора.

2. Мотивація навчальної діяльності учнів.

Для того, щоб правильно експлуатувати і доглядати за електродвигунами, необхідно знати і вміти користуватися паспортними даними. Це також забезпечить правильний технічний догляд за приладами.

3. Повідомлення теми, мети та завдань заняття.

ІІІ. Основна частина:

1. Вивчення нового матеріалу.

Тривалість роботи колекторних двигунів залежить насамперед від умов, в яких вони працюють. Для того, щоб двигун передчасно не вийшов з ладу треба до його обмотки якоря подавати електричну напругу такої величини, на яку він розрахований. Щоб визначити величину робочої напруги двигуна, а також інші дані, необхідні для його правильної експлуатації, ознайомлюються з спеціальною табличкою -паспортом, що кріпиться зовні до корпусу двигуна. На ній обов'язково вказується тип двигуна, від якої напруги він живиться (127 В, 220 В, 380 В) і в яку мережу вмикається (постійний чи змінний струм), швидкість обертання та рік випуску.

2. Первинне закріплення (осмислення та встановлення об’єктивних зв’язків і залежностей в новому матеріалі):

1. Що треба робити щоб двигун передчасно не вийшов із ладу?

2. Про що можна дізнатися з таблички-паспорта який кріпиться на електродвигуні?

3Вступний інструктаж до практичної роботи учнів:

- пояснення і показ трудових прийомів та операцій, якими мають володіти учні, з обґрунтуванням кожної дії;

- ознайомлення з інструкційними картами;

- акцентування уваги на правила ТБ;

- закріплення та перевірка засвоєння учнями навчального матеріалу (відтворити показані прийоми, провести певні розрахунки, повторити технічні вимоги до якості роботи);

4. Поточний інструктаж:

4.1 Цільові обходи робочих місць учнів:

- перевірка організації робочого місця;

- перевірка правильності виконання трудових прийомів;

- перевірка правильності виконання трудових операції;

- перевірка вміння користуватися технічною документацією, інструментами;

- перевірка дотримування правил ТБ.

4.2 Індивідуальний інструктаж учнів.

4.3 Додатковий інструктаж при умові однакових помилок значною частиною учнів.






© 2023 :: MyLektsii.ru :: Мои Лекции
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав.
Копирование текстов разрешено только с указанием индексируемой ссылки на источник.