Главная страница Случайная страница Разделы сайта АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника |
💸 Как сделать бизнес проще, а карман толще?
Тот, кто работает в сфере услуг, знает — без ведения записи клиентов никуда. Мало того, что нужно видеть свое раписание, но и напоминать клиентам о визитах тоже.
Проблема в том, что средняя цена по рынку за такой сервис — 800 руб/мес или почти 15 000 руб за год. И это минимальный функционал.
Нашли самый бюджетный и оптимальный вариант: сервис VisitTime.⚡️ Для новых пользователей первый месяц бесплатно. А далее 290 руб/мес, это в 3 раза дешевле аналогов. За эту цену доступен весь функционал: напоминание о визитах, чаевые, предоплаты, общение с клиентами, переносы записей и так далее. ✅ Уйма гибких настроек, которые помогут вам зарабатывать больше и забыть про чувство «что-то мне нужно было сделать». Сомневаетесь? нажмите на текст, запустите чат-бота и убедитесь во всем сами! Урок № 26. Мета:довести до учнів відомості про особливості процесу дихання у рослин; розвивати логічне мислення
Тема: Дихання рослин Мета: довести до учнів відомості про особливості процесу дихання у рослин; розвивати логічне мислення, виховувати бережливе ставлення до природи. Обладнання і матеріали: мікрофон, таблиця «Внутрішня будова листка», гілка рослини з 10-12 листочками, стаканчики, скляний ковпак, вапняна вода. Базові поняття і терміни: дихання, внутрішньоклітинне дихання, Тип уроку: комбінований
Хід уроку І. Організаційний етап Привітання вчителя і учнів. Перевірка готовності до уроку. Перевірка присутніх. ІІ. Актуалізація опорних знань Метод “Мікрофон “: Вчитель починає фразу: “ Мінеральне живлення – це …”, той хто отримає мікрофон її продовжує. - Висхідний рух – це … - Нисхідний рух – це … - Грунт – це… - Макроелементами називають … - Мікроелементами називають …. - Добрива бувають … - Мінеральні добрива поділяють на … - Транспорт речовин – це… - Вода з мінеральними речовинами рухаються по …. - Судини – це… - Органічні речовини рухаються по … - Ситоподібні трубки – це …
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності Давайте з вами виконаємо одну вправу. Спробуйте затримати якомога довше дихання, і зафіксуйте час початку і закінчення вправи. - Як довго ви могли обійтися без кисню?
- Чи характерна така властивість іншим живим організмам? ІV. Вивчення нового матеріалу 1. Дихання Дихання – процес розпаду органічних речовин до неорганічних, що відбувається з виділенням енергії. Дихання – процес протилежний фотосинтезу. Під час дихання відбувається розпад органічних речовин до неорганічних, при цьому відбувається виділення енергії. Рослини дихають цілодобово. Під час дихання вони поглинають кисень і виділяють вуглекислий газ. Енергія, що звільняється при диханні, використовується рослинами для забезпечення їхньої життєдіяльності. Найактивніше дихання відбувається в тих частинах рослини, що ростуть. У рослин немає спеціальних органів дихання. Тому дихання в них відбувається тільки в середині клітини, тобто рослинам властиве внутрішньоклітинне дихання. 2. Особливості внутрішньої будови листка - Пригадайте внутрішню будову листка. У шкірці є продихи, які регулюють газообмін і випаровування води. У переважній більшості рослин вони розміщуються на нижньому боці листків. Між верхньою та нижньою шкіркою розташовується м’якоть листка, у якій є стовпчаста та губчаста тканини з міжклітинниками та провідні тканини. У клітинах стовпчастої тканини велика кількість хлоропластів і тому фотосинтез тут здійснюється найактивніше. Кількість хлоропластів у клітинах губчастої тканини менша; у ній багато міжклітинників. Тому в цьому шарі фотосинтез проходить менш активно, але краще відбуваються процеси дихання та випаровування води. Отже внутрішня будова листка пристосована для здійснення фотосинтезу, дихання і випаровування води – основних функцій листка. 3. Демонстрування досліду, що підтверджує дихання Переконатися в тому, що рослина дихає, дає змогу дослід. Візьміть гілочку якої-небудь рослини, на якій не менше 10— 12 листків. Замість гілочки можна взяти кілька листків пеларгонії або примули з довгими черешками. Гілочку або листки поставте в склянку з водою. Склянку встановіть на тарілці, поряд з якою поставте склянку з прозорою вапняною водою. Потім усе це накрийте скляним ковпаком або великою скляною банкою і помістіть у темну шафу. У темряві рослини, як ви вже знаєте, не можуть виділяти кисень. У темній шафі листки рослин тільки дихатимуть, а отже, вбиратимуть кисень і виділятимуть вуглекислий газ. Від вуглекислого газу, який виділяють листки, налита в склянку вапняна вода стане каламутною. Дихання листків не припиняється й на світлі, бо рослини, як тварини і людина, дихають протягом усієї доби.
V. Узагальнення і систематизація знань Заповнити таблицю:
VІ. Домашнє завдання. Опрацювати матеріал підручника.
|