Студопедия

Главная страница Случайная страница

Разделы сайта

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника






Художня галерея






Розробка уроку образотворчого мистецтва

Клас 1

Назва розділу: Відтворення простих форм лінією, плямою, в об’ємі.

Тема. Види і типи ліній. Виражальні можливості лінії. Створення виражального образу лінійними засобами на основі творчої уяви. Тематичне завдання «У світі тварин».

 

 

Підготувала

Ващишена Людмила Анатоліївна

Тема. Види і типи ліній. Виражальні можливості лінії. Створення виражального образу лінійними засобами на основі творчої уяви. Тематичне завдання «У світі тварин».

Мета. Розширювати знання учнів про графіку, як вид образотворчого мистецтва. Сформувати уявлення про види і типи ліній, їх виражальні можливості. Навчати виконувати малюнок у цій техніці за допомогою ліній, штрихів, крапок різними матеріалами. Розвивати моторику руки, фантазію, уяву. Виховувати спостережливість учнів, здатність до сприйняття, розуміння та створення художніх образів.

Цілі навчання: формувати в дітей художньо-естетичне ставлення до дійсності. Розвивати знання і уявлення про образотворче мистецтво, його історію та роль у житті людей.

Тип уроку: комбінований.

Техніка виконання: графічні техніки (простий олівець, кольорові олівці, фломастери, кольорова крейда.

Методи навчання: інформаційно-рецептивний

Форма організації: урок

Терміни і поняття: графіка, анімалістичний жанр, контурна лінія, силует

Обладнання для вчителя: мультимедійна дошка, комп’ютер.

для учнів: олівці, ручки (кулькові, гелеві), фломастери, крейда,

альбом.

Візуальний ряд: Бик (печера Ласко, Франція); Олень (печера Фон-де-Гом, Франція); Страуси (рисунок Африка); В. Сєров. Лев що спить; П. Пікассо. Тореадор; Марал і пантера. (Алтай); В. Ватагін. Рись; О. Лаптєв. Начерк; Х. Бальтцер. Віслючок.

Літературний ряд: вірш

Міжпредметні зв’язки: література, природознавство.

План уроку «У світі тварин»

І.Організація класу (1-2 хв.) ІІ. Повідомлення теми і мети уроку (2 хв..) ІІІ. Актуалізація опорних знань (3-4 хв.) ІV. Мотивація навчальної діяльності (5хв.) V. Вивчення нового матеріалу (8 -9 хв.) VІ.Практична робота (20 хв.) 1. Виконання вправи 2. Виконання роботи VІІ. Підсумок уроку (3хв.)

Хід уроку

 

І. Організація класу Створення емоційної атмосфери. Доброго дня! Доброго всім настрою! Для того щоб уміти малювати, Потрібно старанно навчатись. Адже важливі такі моменти, Як матеріали та інструменти. Щоб навчитись малювати? І щоб робота кожної дитини Поважно називалася «картина»! Отже, на урок образотворчого мистецтва нам потрібні такі матеріали та інструменти: олівці, кольорові ручки, фломастери, кольорова крейда, альбом, (Слайд 2)

ІІ. Повідомлення теми і мети уроку Сьогодні ми вирушаємо у велику мандрівку країною Образотворчого мистецтва, разом із нашою чарівницею – Гармонією. (Слайд 2). Ми вже знаємо, що в цій країні живуть митці – люди, які вміють створювати красу. Мандруючи мистецькими стежинами, цієї країни, чарівниця Гармонія привела нас, на попередньому уроці, на чарівну галявину - Графіка. Ми, кольоровими олівцями, за допомогою точок, ліній, штрихів, плям малювали Чарівну галявину. Але в країні образотворчого мистецтва є, також, свої улюбленці. Це – тварини. Тому сьогодні чарівниця Гармонія відкриє нам свої секрети і допоможе побувати у світі тварин. На нас чекає багато цікавого. Ми краще познайомимось з видами і типами ліній, та які вони мають можливості.

 

ІІІ. Актуалізація опорних знань Гра «Так – ні» Учитель ховає олівець і пропонує учням відгадати, про що йтиметься на уроці. Для цього вони мають ставити вчителеві запитання, на які він відповідає тільки «так» чи «ні». Орієнтовні запитання учнів:

· Ця річ є у нас на парті? (Так)

· Вона потрібна нам на уроці? (Так)

· Це малюнок? (Ні)

· Це матеріали художника? (Так)

· Він є у нас у пеналі? (Так)

· Це фарби? (Ні)

· Це олівець? (Так)

Учитель показує олівець (Слайд 2)

 

Він чудовий помічник

Оленці, Колі, Тані,

Петрусику і Валі.

І всім-всім діткам на кінець

Потрібний … (олівець).

 

ІV. Мотивація навчальної діяльності

- Багато хто вважає, що олівець – малоцікавий художній матеріал. Сірий колір штрихів на папері, звичайно, не може зрівнятися з кольоровим розмаїттям живопису. Але за допомогою цього інструмента талановитим художникам вдалося створити живу картину світу.

Художників, які у своїх картинах зображують тварин називають анімалістами.

Малювати тварин – нелегка справа, адже вони ніколи не позуватимуть вам. Тварини завжди рухаються. Тільки спостережливість, гострий погляд та уява можуть допомогти художникові створити картину анімалістичного жанру.

Роздивись: Якими лініями художники зображують тварин? (Слайд 3)

Ви вже знаєте, що графіка – це мистецтво зображувати оточуючий світ за допомогою ліній, штрихів, крапок і плям. І первісний художник, і художники подальших часів у своєму бажанні відтворити природу, граціозність, силу, безпосередність поведінки тварин ніби зупинили мить за допомогою лінії, що окреслює форму. В мистецтві таку лінію називають контурною. Вона не тільки виділяє форму, а й передає різні властивості зображення: розмір, будову, рухи. За допомогою різноманітних ліній можна створювати дуже виразні образи.

V.Вивчення нового матеріалу

Чарівниця Гармонія запрошує нас відвідати художню галерею, яка знаходиться в країні Образотворчого мистецтва.

Художня галерея

Давайте поглянемо, як вдало використали художники у своїх роботах особливості лінії. (Слайд 4)

 

· Первісний художник за допомогою неперервної плавної контурної лінії створив образ масивного, гордовитого бика. (Слайд 4)

· Легкими кучерявими лініями, що мають різну насиченість, товщину і довжину, зобразив розкішну гриву сплячого лева російський художник В.Сєров, а В. Ватагін сильними різкими лініями у фігурі рисі передав її рішучість і самовпевненість. (Слайд 5)

· Африканські художники за допомогою контурних ліній, силуетних зображень зуміли передати характерні особливості форми страусів. (Слайд 6)

· Якщо замкненою лінією окреслити пляму, можна дістати силует, тобто характерний обрис предмета, подібний до його тіні. Майстерно передано особливості форми та рух тварин у силуетних зображеннях невідомого алтайського майстра та французького художника П. Пікассо. (Слайд 7)

· Які засоби художньої виразності графіки (лінії, штрихи, плями, крапки) Допомогли російським художникам О. Лаптєву та Х. Бальтцеру передати об’ємність форм песика та віслюка? (Слайд 8)






© 2023 :: MyLektsii.ru :: Мои Лекции
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав.
Копирование текстов разрешено только с указанием индексируемой ссылки на источник.