Студопедия

Главная страница Случайная страница

Разделы сайта

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника






Урок № __ дата __






Тема: ХАРАКТЕР ЛЮДИНИ. ПРАКТИЧНА РОБОТА.

ВИЗНАЧЕННЯ ПОЗИТИВНИХ І НЕГАТИВНИХ РИС ХАРАКТЕРУ КАЗКОВИХ ГЕРОЇВ

Мета: сформувати уявлення учнів про якості особистості; навчати школярів розпізнавати

позитивні і негативні риси характеру, визначати риси характеру літературних персонажів; виховувати бажання вдосконалювати позитивні риси характеру і стримувати негативні.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

— Придивіться одне до одного. Які ви всі різні! Кожен із вас відрізняється зростом, рисами обличчя, кольором шкіри, очей. Та є між вами ще одна відмінність — це настрій.

З’ясуймо, з яким настроєм ви прийшли на сьогоднішній урок.

У кожного з вас на парті знаходяться картки, на яких зображено контури людського обличчя. Домалюйте, будь ласка, контур рота, який відповідає теперішньому вашому настрою: хороший настрій; нормальний настрій; поганий настрій.

— А тепер покажіть ці обличчя мені.

— Як бачимо, хоча ви і знаходитеся в однакових умовах, але кожен з вас має різний настрій. Чому один з вас байдужий, другий — стривожений, а третій — спокійний?

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

— Ми починаємо вивчати новий розділ ≪ Здоровий дух≫. У ньому ви дізнаєтесь про характер людини, самооцінку характеру, про уяву і здоров’я, про те, як навчитись учитися та відпочивати. Тема нашого уроку — ≪ Характер людини≫.

IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

1. Робота за підручником (с. 121-122)

— Що таке характер, натура, вдача людини?

— Які бувають риси характеру?

— Розгляньте малюнок на с. 121. Наведіть приклади позитивних рис характеру.

— Наведіть приклади негативних рис характеру.

— З чого можна зробити висновок про характер людини?

— Що дає знання характеру людини?

— Що дає знання свого характеру?

— Розгляньте фотографії на с. 122. Доведіть, що характер позначається на

здоров’ї самої людини та її оточення.

2. Фізкультхвилинка

V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ

1. Продовження роботи за підручником (с. 122-123)

1) Читання вірша І. Сварника «Найкраща риса».

— Назвіть героїв вірша І. Сварника ≪ Найкраща риса≫.

— Про які людські риси говорили рослини? Перелічи ці риси.

— Яку думку висловила людина? Чи можна з нею погодитися?

— Про які риси характеру ви дізналися? Це позитивні чи негативні риси характеру?

2) Розгадування ребуса.

Характер.

3) Робота в парах.

Учні по черзі називають позитивні риси характеру сусіда по парті. Учитель

пропонує скористатися таблицею ≪ Риси характеру≫ (див. додаток на с. 77).

4) Практична робота.

— Розгляньте малюнок на с. 121. До якої казки цей малюнок?

— Визначте позитивні та негативні риси характеру героїв казки ≪ Котиго-

рошко≫.

—Чого навчаєця казка?

—Якіще риси характеру ви знаєте?

— Пригадайте і назвіть героїв казок з позитивними і негативними рисами характеру. Запишіть їх на дошці та проаналізуйте, які риси характеру вам подобаються, а які — ні. Які з них завдають шкоди здоров’ю, а які, — навпаки, зміцнюють його.

Запам’ятайте! Характер людини впливає на здоров’я. Людина може змінити риси свого характеру.

2. Гра ォ Угадай, хто цеサ

— Сукупність видимих ознак людини (колір очей, волосся, зріст) — це її зовнішність.

Якості, що виявляються у поведінці людини, — це її характер.

Пограйте в гру. Ведучий виходить з класу, а всі решта домовляються, кого з них він має вгадати. Повернувшись до класу, ведучий може поставити три запитання про зовнішність або риси характеру людини, а після цього назвати її ім’я. Наступним ведучим стає той, чиє ім’я вгадали.

Наприклад:

— Це хлопчик?

— Ні!

— В неї довге волосся?

— Так!

— Вона сміхотлива?

— Так!

— Це Іринка.

— Правильно!

Запам’ятайте! Характер людини виявляється у її поведінці.

3. Чому так говорять?

— Як ви розумієте вислів: ≪ Очі — дзеркало душі людини≫?

— Що мають на увазі, коли кажуть про когось: ≪ Людина з великої літери≫?

— Що, на вашу думку, означають слова ≪ добрий характер≫, ≪ лагідна вдача≫?

Запам’ятайте! Внутрішня краса людини важливіша за зовнішню.

VI. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ

Бесіда

— Що таке характер?

— Які риси характеру притаманні і дівчаткам, і хлопчикам?

— Які риси маминого характеру вам подобаються? А татового?







© 2023 :: MyLektsii.ru :: Мои Лекции
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав.
Копирование текстов разрешено только с указанием индексируемой ссылки на источник.