Студопедия

Главная страница Случайная страница

Разделы сайта

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника






Заняття 6. тема. У світі БраКУє на всіх ДоБроти, Бо є БезпритУльні соБаКи й Коти






тема. У світі БраКУє на всіх ДоБроти, Бо є БезпритУльні соБаКи й Коти

програмовий зміст:

зв’язне мовлення: формувати уміння складати сюжетно-описову розповідь за картиною, домислювати подальші події;

звукова культура: закріпити вміння відтворювати звуки, знаходити ана- логи звуків мови у звуках природи, техніки;

граматика: удосконалювати навички творення іменників назв малят тварин, птахів, у тому числі за допомогою пестливих суфіксів; розвива- ти логічне мислення, тренувати увагу, пам’ять, збагачувати уяву; вихо- вувати у дітей любов до тварин, потребу у спілкуванні з ними, почуття відповідальності за них.

матеріал: фотографія із зображенням безпритульного кошеняти, кар- тини з зображення тварин.

 

Хід заняття

(Вихователь заносить до групи фотографію, на якій зображено безпритульне кошеня на вулиці.)

В и х о в а т е л ь. Я сьогодні йшла до дитячого садка і побачила коше- нятко, яке жалібно нявчало. Я сфотографувала це кошеня і фотографію при- несла вам. Хочете знати, що було далі? (Відповіді дітей.)


 

В и х о в а т е л ь. Але спочатку давайте розглянемо цю фотографію.

Запитання для дітей:

— Хто зображений на картині?

— Яке воно?

— Що робить кошеня?

— Чому воно сумне?

— Як ви здогадалися?

— Як ви вважаєте, чи є у цього кошенятка господар, друг?

— Яку пору року зображено на фотографії?

— Яка погода? Як ми можемо допомогти кошеняткові?

Д і т и. Нагодувати, забрати додому, пожаліти, знайти йому друга...

В и х о в а т е л ь. А тепер складіть розповіді за цією фотографією. Але розповіді складайте не тільки про те, що бачите, а про те що було до цього і після цього. Може, ми з вами помиляємося, вважаючи, що це кошеня са- мотнє.

(5–6 дітей складають розповіді.)

В и х о в а т е л ь. Діти, і справді, наше кошеня не самотнє, воно випад- ково вискочило на вулицю. його увесь час розшукувала дівчинка Марійка. А коли знайшла, забрала додому, нагодувала, викупала і почала з ним гра- тися.

проблемні ситуації

Ситуація перша. Зустрілися хатній та бродячий коти і почали розмову. Про що вони розмовляли? Кому живеться краще? Чому?

— Як можна допомогти бродячим тваринам?

Ситуація друга. У кішки Мурки народилися кошенята. Діти — Маріч- ка, Олексій та Оксанка — дуже хотіли мати вдома маленьке кошенятко. Але тітка Софія не могла вирішити, кому віддати кошенят. Вона кожного з дітей запитала: «Що ти будеш робити з кошеням?»

Марічка сказала: «Я буду гратися з ним щодня».

Оксана відповіла: «Я показуватиму його усім своїм друзям», а Олексій- ко мови: «А я нагодую кошенятко і облаштую йому м’якеньку постіль, де воно буде відпочивати».

Кому з дітей тітонька віддасть кошеня? Свою відповідь поясніть.

Фізкультхвилинка

Вийшла кішечка на грядку, Кличе діток на зарядку:

— Раз, два, три! На доріжку! Починаємо пробіжку!

А тепер всі присідайте,

Швидко втому проганяйте.


 

Всі малята засміялись, Кілька раз понахилялись. Головою покрутили,

На стільці тихенько сіли.

(Діти виконують усі названі рухи.)

 

Дидактична гра «назвіть малят»

В и х о в а т е л ь. Кожна тварина має своїх малят. Я буду називати тва- рин, а ви називайте їхніх дітлахів.

Кріль — кроленя, грак — граченя, кінь — лоша, собака — цуценя, коро- ва — теля, верблюд — верблюжа.

В и х о в а т е л ь. А тепер давайте малят назвемо пестливо. Д і т и. Кроленятко, телятко, лошатко, цуценятко тощо.

В и х о в а т е л ь. Усі тварини, птахи спілкуються між собою за допомо- гою певних звуків. Пригадайте і спробуйте відтворити спів комарика.

Д і т и. З-з-з-з-з.

В и х о в а т е л ь. А де ще ви чули ці звуки?

Д і т и. Заводиться машина, в кабінеті у стоматолога. В и х о в а т е л ь. Як стукає дятел?

Д і т и. Д-д-д-д-д-д.

В и х о в а т е л ь. Де чули такі звуки?

Д і т и. Шиє швейна машинка. Такий звук буває, коли стукати олівцем по столу.

(Вихователь пропонує ще кілька різновидів звуків, а діти знаходять схожі у зву- ках мови, природи, техніки.)

В и х о в а т е л ь. Чи є у вас вдома тварини? Як ви за ними доглядаєте? Чи радіють вони, коли ви приходите з дитячого садочка? Чи сумують, коли вас немає? (Відповіді дітей.)

В и х о в а т е л ь. Ми з вами пограємо у гру, в якій будемо вчитися ста- вити питання.

 

Дидактична гра «імітація»

Діти дістають картки із зображенням тварин. Кожен із них намагається насліду- вати зображених тварин. Інші діти намагаються назвати цих тварин.

— Чи ти скачеш?

— Чи ти нявкаєш?

— Чи ти цуценя?

 

вправа «виправте помилки»

Діти повинні виправити помилки у запропонованих сполученнях.

• Засобакали гавки.

• Закицькали нявки.


 

• Зажабкали кваки.

• Закачкали кряки.

• Закізкали меки.

• Забаранали беки.

• За зірки сховалось небо.

підсумок

В и х о в а т е л ь. Природі нічого не шкода, несе вона людям дарунки свої. І просить за це в нас природа, щоб ми поважали й жаліли її.

 

 






© 2023 :: MyLektsii.ru :: Мои Лекции
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав.
Копирование текстов разрешено только с указанием индексируемой ссылки на источник.