Студопедия

Главная страница Случайная страница

Разделы сайта

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника






Урок 18. Тема: Дріжджі – одноклітинні гриби






Тема: Дріжджі – одноклітинні гриби

Мета: дати учням поняття про дріжджі, як одноклітинні гриби ознайомити з особливостями будови, способом живлення і розмноження; розглянути використання дріжджів у промисловості;

розвивати вміння аналізувати, виділяти головне, спостерігати, робити висновки; продовжувати розвивати вміння працювати з мікроскопом, самостійно працювати з підручником, виховувати толерантне ставлення одне до одного.

Обладнання: підготовлені клітини дріжджів, малюнки дріжджових грибів. Тип уроків: засвоєння нових знань, формування вмінь і навичок.

Хід уроку

І. Організаційний момент.

Створення позитивного настрою на уроці

Вправа «Подаруй комплімент»

ІІ. Мотивація навчальної діяльності.

Господарка вирішила спекти хліб.

Взяла муку, воду, сіль і замісила тісто. Зверху помастила яйцем. Поставила в піч. Через певний час вийняла хліб з печі. Тісто добре пропеклося, стало рум’яніше, але замість пишного хліба вийшов твердий корж. Чому так вийшло? (Відповіді учнів)

ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку. (учні записують тему в зошитах)

IV. Вивчення нового матеріалу.

1. Надання необхідної інформації.

- Дріжджі – одноклітинні гриби.

Мешкають вони в середовищі де немає кисню, але є живильне середовище багате на цукри. Необхідну їм енергію вони отримують за рахунок розщеплення цукру на спирт і вуглекислий газ без участі кисню.

Такі організми називають анаеробними. Вони є гетеротрофними організмами, які споживають готові органічні сполуки. Дріжджі складаються з окремих клітин округлої або овальної форми, які утворюють іноді ланцюги.

А тепер розглядаємо дріжджі за допомогою мікроскопа.

 

 

2.Робота з мікроскопом.

- набираємо в піпетку підготовлену підсолоджену воду із клітинами дріжджів

- наносим на предметне скло

- накриваємо покривним склом.

- розглядаєм препарат під мікроскопом

- на поверхні окремих клітин розглянемо вирости-бруньки. Бруньки – це результат нестатевого розмноження дріжджів

- за великого збільшення мікроскопа спробуйте знайти в клітинах дріжджів: цитоплазму, ядро, вакуолі і невеликі гранули запасних речовин.

2. Робота в зошитах

Учні замальовують клітини дріжджів і підписують їх будову

3. Використання дріжджів.

4. (Учнів розглядають схему на дошці)

Промислове використання дріжджів

 

 

Етиловий спирт Харчова промисловість Медицина Кормові дріжджі

-хлібопечені -вітаміни добавки для -пивоварені -біологічні тварин

-виноробстві добавки

-молочнокислі продукти

 

V. Рефлексія

§ Продовжити речення:

§ Сьогодні головним у темі було ….

§ Я дізнався на уроці ….

§ Найцікавішим було для мене ….

§ Ці знання я можу застосувати ….

VI. Підведення підсумків уроку.

VII. Д/з Опрацювати відповідний текст підручника

 

 






© 2023 :: MyLektsii.ru :: Мои Лекции
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав.
Копирование текстов разрешено только с указанием индексируемой ссылки на источник.