Студопедия

Главная страница Случайная страница

Разделы сайта

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника






Урок 19. Тема: Бактерії – найменші одноклітинні організми






Тема: Бактерії – найменші одноклітинні організми. Будова, поширення, розмноження бактерій.

Мета: дати загальну характеристику царства Бактерії, ознайомити учнів з особливостями будови бактерій, поширенням, живленням, розмноженням, показати відмінності бактерій від інших живих організмів; розвивати творчі здібності та комунікативну компетентність учнів, виховувати товариськість.

Обладнання: таблиця «Бактерії» препарат сінної палички

Тип уроку: засвоєння нових знань.

Хід уроку

І. Організаційний момент

Створення позитивного настрою на уроці.

Вчитель: Народна мудрість стверджує, що не талановитих людей немає, а є зайняті не своєю справою. Звичайно ж, талановитий є і кожен учінь нашого класу.

ІІ. Мотивація навчальної діяльності.

Вчитель: Усі інколи не встигали з’їдати весь борщ, випивати компот і він залишався стояти в кімнаті один день, другий. А згадавши про нього ви помічаєте, що він зовсім не такий як був раніше. І запах неприємний, і смак прокислий.

- Як ви думаєте, чому? (відповіді дітей).

- Дійсно причиною скисання є бактерії.

- А як вони виглядають? Де живуть?

Як розмножуються?

Ми дізнаємося про це на сьогоднішньому уроці, завітавши у гості до науки Мікробіології яка вивчає найменших мешканців цього царства. Засновником цієї науки став Луі Пастер у ХІХ ст..

ІІІ Повідомлення теми й мети уроку (Учні записують мету у зошиті)

IV. Вивчення нового матеріалу.

Розповідь вчителя з елементами бесіди

Бактерії відносяться до окремого царства живих організмів – Дроб’янки.

- Учні, чи бачив хтось із вас бактерії неозброєним оком?

Дійсно, побачити їх ми не можемо без мікроскопа.

 

 

2. Прийом «Демонстрація»

(Вчитель демонструє за допомогою мікроскопа препарат одноклітинної сінної палички)

3. Робота у зошитах

Учні замальовують побачену бактерію та підписують її будову: оболонка

- Цитоплазма

- Неоформлене ядро

Вчитель: - Учні пригадайте хто такі прокаріоти й еукаріоти?

Отже, бактерії належать до прокаріотів. За формою клітин вони бувають кулькоподібні (коки-дипло – тетра, - стрептококи, стафілококи); циліндричні (паличкоподібні); спіральні (вібріони, спірили, спірохети).

(Учні розглядають таблицю з різними видами бактерій)

- А де поширені, бактерії?

Їх знаходять у повітрі, у воді, у грунті, всередині інших організмів. Навіть у гарячих джерелах, на стінках ядерних реакторів, і в кратерах вулканів і під п’ятиметровою товщею льоду

Робота у групах.

(Учні опрацьовують матеріал в підручнику)

І група – живлення бактерій

ІІ група – розмноження бактерій

V. Закріплення вивченого матеріалу.

(У формі звіту)

1. До таблиці внести дані про ознаки бактеріальної клітини.

Ознаки бактеріальних клітин
1. Будова  
2. Спосіб живлення  
3. Спосіб розмноження  
4. Середовище існування  
5. Форми клітин  

2. Робота в парах

– Порівняти клітину рослини і клітину бактерії.

- Вказати спільні і відмінні риси.

VI. Підведення підсумків уроку.

VII. Д\з Опрацювати відповідний текст підручника.






© 2023 :: MyLektsii.ru :: Мои Лекции
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав.
Копирование текстов разрешено только с указанием индексируемой ссылки на источник.