Студопедия

Главная страница Случайная страница

Разделы сайта

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника






Урок № 13.






Тема: Основні положення клітинної теорії

Мета: продовжити формувати в учнів знання про клітину як цілісну систему; розкрити основні положення сучасної клітинної теорії; розвивати уміння порівнювати клітину як відкриту систему, клітину як елементарну живу систему, клітину як інтегровану біологічну систему; сприяти формуванню основних світоглядних ідей; виховувати прагнення до активної життєвої позиції.

Тип уроку: засвоєння нових знань

Обладнання: портрети, схеми, малюнки

Якщо не висловлено протилежні думки,

то немає з чого обирати найкраще

Хід уроку

І. Організація класу

Вправа «Бінго»

- Складіть аркуш паперу навпіл, потім іще раз. Тепер відірвіть край аркуша. Розгорніть папір, покажіть усім що у вас вийшло – у кожного своя фігура. Висновок: різні фігури – різні люди з різними поглядами. Тому епіграфом нашого уроку я взяла слова давньогрецького філософа Геродота: «Якщо не висловлено протилежні думки, то немає з чого обирати найкраще». а тому налаштовуємося на плідну працю та плідну дискусію.

 

ІІ. Актуалізація опорних знань

1. Мозковий штурм за д/з

2. Біологічний диктант

1. Період існування клітини від одного поділу до іншого. (Клітинний цикл)

2. Перерва між поділами. (Інтерфаза)

3. Зі скількох фаз складається мітоз? (4)

4. Друга фаза мітозу. (Метафаза)

5. Найкоротша фаза мітозу. (Анафаза)

3. Розставити фази поділу клітини в правильному порядку:

метафаза, профаза, телофаза, анафаза.

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності

- Клітина складається з різних складових частин, але функціонує як єдине ціле? Нам необхідно буде довести, що клітина – це цілісна система.

V. Вивчення нового матеріалу

Фронтальна робота «Коло ідей»

– Давайте згадаємо загальний план будови клітини.

- Клітина – досконала система. Чому?

- Клітина – інформаційна система. Чому?

- Клітина – біохімічна фабрика. Чому?

- Властивості клітини.

- Отже ми бачимо, що відомостей про клітину дуже багато. Тому узагальнення даних, отриманих під час вивчення клітини було сформульовано як клітинну теорію.

2. Клітинна теорія за Т. Шванном і М. Шлейленом (Розповідь)

- Яких помилок припустилися вчені оперуючи знаннями, що були відомі на той час.

3. Сучасна клітинна теорія

VI. Узагальнення і систематизація знань

1. Фізкультхвилинка

Із-за парт ми піднялись,

Всі добряче потяглись,

Гарно спинки всі прогнули

І про втому геть забули.

Пальці всі в замок закрили

Й стисли їх мерщій щосили.

А тепер присіли — раз!

Фізкультпауза у нас.

Піднялись і пострибали,

Мов сніжинки покружляли.

Сіли рівно — і до праці.

Хай не стомлюються пальці.

1 Заповнення таблиці

Етапи   Вчений   Внесок у дослідження клітини
1.Зародження поняття про клітинну будову   Антоні ван Левенгук   Роберт Гук   Відкрив одноклітинні організми, удосконалив мікроскоп Запропонував термін «клітина», сконструював мікроскоп
2.Виникнення Клітинної теорії Матіас Шлейден Теодор Шванн Узагальнили знання про клітину й показали, що клітина становить одиницю будови всіх живих організмів
3.Розвиток клітинної теорії   Рудольф Віхров     Карл Бер   доповнив клітинну теорію важливим доповненням про те, що будь-яка клітина утворюється з існуючої клітини в результаті її поділу Відкрив яйцеклітину в ссавців: встановив що всі багатоклітинні організми починають свій розвиток з однієї клітини

2. Запис у робочі зошити основних положень клітинної теорії.

VII. Підсумок уроку

– Як ви думаєте, наскільки ми виправдали девіз з яким працювали протягом уроку? Чому?

VIII. Домашнє завдання

Вивчити відповідний параграф підручника, повторити всі параграфи розділу






© 2023 :: MyLektsii.ru :: Мои Лекции
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав.
Копирование текстов разрешено только с указанием индексируемой ссылки на источник.