Студопедия

Главная страница Случайная страница

Разделы сайта

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника






Урок 17






Тема: Хламідомонада, хлорела-одноклітинні рослини.

Мета: ознайомити учнів з одноклітинними рослинами - водорослями, їх середовищем існування, будовою, живленням, розмноженням показати їх здатність утворювати органічні речовини за допомогою хлорофілу; розвивати абстрактно-логічне мислення на прикладі порівняння одноклітинних тварин і рослин; розвивати вміння працювати у групах; виховувати дбайливе ставлення до природи

Обладнання: таблиці, картки, малюнки

Тип уроку: засвоєння нових знань.

Хід уроку

І. Організаційний момент

Створення позитивного настрою на уроці.

Вчитель: Дорогі діти, усім відомо, що вчитель без учня не існує і навпаки. Тому ми об’єднаємо свої сили для вивчення нового матеріалу. Я розраховую на вашу активну роботу і подіваюся, що дух партнерства допоможе нам у цьому.

А тепер увага на дошку. Девізом нашого уроку я пропонує взяти давню китайську мудрість.

«Скажи мені – і я забуду»

Покажи мені – і я запам’ятаю»

Дай можливість діяти самому – і я навчуся»

ІІ. Актуалізація опорних знань

Робота з картками

Вибрати правильні твердження

    Так Ні
1. Збудником малярії є муха    
2. При малярії t0 тіла людини підвищується до 41 0    
3. Дизентерію викликає амеба протей    
4. Малярійний плазмодій уражає клітини крові    
5. Дизентерією можна захворіти через заражену воду    
6. Дизентерійна амеба живе у кишечнику людини.    

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності

Вчитель: Сьогодні ми здійснимо заочну подорож у світ Первинного океану. Там ми познайомилися з першими рослинними організмами – водоростями, їх будовою та процесами життєдіяльності.

VI. Повідомлення теми й мети уроку.

(Учні записують тему уроку)

V. Вивчення нового матеріалу.

(Розповідь вчителя з елементами бесіди і використанням наочності)

На зорі виникнення життя 3, 5 млрд. років тому у величезному світовому океані, що вкривав нашу планету жили лише одноклітинні організми. Одними із цих представників є водорості – велика група найдавніших просто організованих рослин.

Поширені вони в прісних і солоних водоймах на зволожених ділянках суходолу, є на снігу і льоду.

Давайте познайомимося з ними. А почнемо наше знайомство з жительки прісної водойми – хламідомонади.

(Учні розглядають водорость на моніторі комп’ютера або таблиці і вивчають її будову) Бесіда з учнями:

- Яка кількість клітин утворює тіло хламідомонади?

- Які органели для неї характерні?

- Для чого в неї джгутики (Для руху)

- Яка роль ядра? (Збереження і передача спадкової інформації)

- Яку функцію виконує хлоропласт? (Проводить фотосинтез)

- Для чого потрібен піреноїд? (Збирає поживні речовини)

- Яку роль виконує вічко? (сприймає світло)

- Яка ж функція скоротливої вакуолі?

(Регулює тиск всередині клітини)

Вчитель: А тепер давайте познайомимося з іншою цієї країни- хлорела. (Учні розглядають будову хлорели)

Розповідь вчителя: Хлорела – найбільш швидкоросла рослина. За добу збільшує вагу в 3000 разів. При цьому поглинається велика кількість СО2 – вуглекислого газу і виділяється дуже багато О2 – кисню. Цим вони завоювали право польоту на космічному кораблі. Хлорела багата на вітамін С і білка у неї у 4 рази більше ніж в пшениці.

Гра «Мікрофон»

(учні порівнюють представників одноклітинних рослин і тварин)

1. У чому подібність хламідомонади і хлорели?

2. У чому відмінність хламідомонади і хлорели?

3. Чим відрізняються одноклітинні рослини від одноклітинних тварин?

Вчитель: Щоб жителі цієї країни були вдячні за нашу гостинну давайте запросимо країни розумників. Для цього покажемо, які ми були допитливі:

Робота з підручником в групах.

І гр.. – розмноження хламідомонади

ІІ гр. – розмноження хлорели.

IV. Закріплення вивченого матеріалу.

Використання гри «Знайди помилку»

(Вчитель зачитує текст, учні уважно слухають і виправляють помилки)

Зелені водорості поширені переважно у прісних водоймах. Хламідомонада – прісноводна макроскопічна одноклітинна водорость, грушоподібної форми, на її задньому кінці розташовані два джгутики, за допомогою яких вона ловить здобич. Поблизу основи джгутика є синя пляма-вічко, що бере участь у пошуках їжі. Хлорела, яку і хламідомонада поширена тільки у прісних водоймах. Ця водорость (хлорела) не має скоротливих вакуоль, джгутика, а має вічко.

(Невірні відповіді підкреслені)

VI. Підведення підсумків уроку.

VIII. Д/з Опрацювати відповідний текст підручника. Написати казку: «Як хлорела побувала в Космосі».

 

 






© 2023 :: MyLektsii.ru :: Мои Лекции
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав.
Копирование текстов разрешено только с указанием индексируемой ссылки на источник.