Студопедия

Главная страница Случайная страница

Разделы сайта

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника






тема. поДорож КазКами






програмовий зміст: розкрити дітям основні положення про права ди- тини (за допомогою знайомих казок); вчити аналізувати проблемні ситуації


 

(з пригод казкових героїв); повторити правила безпеки життя; розвивати куль- туру мовлення, виховувати гуманні почуття, доброзичливість.

 

Хід заняття

 

(Діти заходять до кімнати, де звучить українська музика.)

В и х о в а т е л ь. Як називається наша рідна земля, наша держава? (Від- повіді дітей.) І хто ми з вами? (Українці.)

— З давніх-давен українці піклувалися про своїх дітей: змалечку дити- ну оточували своєю любов’ю мама, тато, дідусь, бабуся, а допомагали їм у цьому пісні та казки. А хто про вас піклується, як? Зараз ми з вами за до- помогою чарівної музики опинимось у казці. (Звучить музика, чути крик гу- сей і плач дитини.)

Бесіда за почутим

— Діти, що ви почули? З якої казки гуси і що вони вкрали?

— До кого б ви звернулись по допомогу, щоб розшукати братика чи сес- тричку?

— Як ви будете поводитись, якщо заблукаєте у натовпі? А чи можна вам їхати або іти з чужими людьми?

В и х о в а т е л ь. Діти, запам’ятайте: ніколи не йдіть із чужими людь- ми, навіть якщо вони будуть вас чимось пригощати.

З-за ширми з’являється замурзана дівчинка, яка замітає підлогу.

 

Бесіда за побаченим

— Діти, в якій казці зустрічали ми цю дівчинку? (Попелюшка.)

— Як ставилася до Попелюшки мачуха?

— Чи можна змушувати дітей виконувати тяжку працю?

— Яке право порушила мачуха? (Відповіді дітей.)

В и х о в а т е л ь. Пам’ятайте, кожна дитина має право на життя та лю- бов і турботу своїх батьків.

Виходить дівчинка з кошиком, збирає гриби, а потім сідає під кущем і плаче.

В и х о в а т е л ь. Діти, пригадайте в яких казках дівчатка пішли до лісу без дорослих? Чому вам не слід ходити до лісу самим? (Можна отруїтися, загубитися.)

В и х о в а т е л ь. Тепер давайте разом поміркуємо: чому не мож- на брати в руки невідомі речі, які лежать на дорозі, в піску, під лавкою тощо. Пам’ятайте, кожна дитина має право на медичну допомогу.

В и х о в а т е л ь. Діти, погляньте на галявині ілюстрації казок, героїв яких ми знаємо. Візьміть їх і розфарбуйте, бо час повертатися з країни ка- зок. (З’являється хлопчик Мигайлик.)


 

М и г а й л и к. Я не можу вас пропустити, бо не впевнений, що ви знає- те правила поведінки на вулиці, біля дороги. Якщо ви правильно дасте від- повіді на запитання, то вогники запрацюють.

Запитання від Михайлика

— Що означає цей колір? (Жовтий, червоний, зелений.)

— Чи можна гратись біля дороги?

— Які дорожні знаки ви знаєте?

— Як переходити дорогу, коли немає світлофора?

— Де ходять пішоходи?

М и г а й л и к. Добре ви знаєте правила, я запалюю вам зелений вогник.

Перед дітьми з’являється Вогонь і розмахує своїм червоним полум’ям.

В и х о в а т е л ь. Малята, що нам робити? Давайте сховаємось ось тут? (Діти не погоджуються.) А що потрібно робити? (Набрати «01», назвати ад- ресу, повідомити, що саме горить.)

Дидактична гра «загаси вогонь»

Діти добирають тільки ті картинки, на яких зображені предмети, що допомо- жуть загасити вогонь.

 

підсумок

В и х о в а т е л ь. Ось і загасили ми пожежу, вогонь зник, наша казко- ва подорож закінчилась. Ми сьогодні з вами згадали багато повчального і дійшли висновку:

Любіть себе та інших поважайте.

Своє життя й здоров’я бережіть І правильно дорогу вибирайте, Якщо бажаєте до старості дожить.


 

літератУра

 

1. Альтхауз Д. Цвет, форма, количество.— М., 1984.

2. Артемова Л. В. Вчитися граючись.— К.: Томіріс, 1995.

3. Беженова М. О. Цікава граматика.— Донецк: Сталкер, 2002.— 336 с.

4. Березіна О. М., Павловська Т. О. Мовні ігри та забави.— Тернопіль: Мальва-ОСО,

1999.

5. Бібліотека вихователя дитячого садка.— 2004.— № 5–6; 2005.— № 17–18,

6. Богуш А. М. Заняття з розвитку мови в дитячому садку.— К.: Рад. школа, 1988.

7. Богуш А. М. Запрошуємо до розмови / А. М. Богуш, Г. І. Гринченко.— К.: Осві- та, 1996.— 149 с.

8. Дитина: Програма виховання і навчання дітей дошкільного віку.— К.: Освіта,

1993.

9. Дьяченко О. М., Агаева Е. Л. Чего на свете не бывает.— М., 1991.

10. Золотий колосок / Упор. Н. Дзюбишина-Мельник.— К.: Освіта, 1994.

11. Караванський С. Практичний словник української мови.— К.: Кобза, 1995.—

12. Кулачівська С. Є., Гурковська Т. Л., Карабаєва І. І. Альбом розвивальних ігор та вправ.— К.: Нора-Прінт, Ніка-Центр, 2001.

13. Культура української мови. Довідник / За ред. В. М. Русанівського.— К.: Либідь,

1990.— 301 с.

14. Лавреньєва Г. Джерела роботи: Навчально-методичний посібник.— К.: А.С.К,

1997.

15. Малятко: програма виховання дітей дошкільного віку / Під наук. кер. З. П. Пло- хій.— 2-е вид., доопр. і доп.— К., 1999.

16. Михайлова З. А. игровые занимательные задачи для дошкольников.—

17. Никитин Б. П. Ступеньки творчества.— М., 1996.

18. Пролісок / Заг. ред. В. Д. Крушинська.— К.: Рад. школа, 1982.— 303 с.

19. 500 загадок для занять з дітьми / А. О. Свашенко.— Х.: Ранок: Веста, 2007.—

96 с.

20. Якіменко С. І. Абетка, логіка, математика.— Тернопіль, 2003.


 

 

зміст

 

Друга молодша група...................................................................................3

Розвиток мовлення..............................................................................4

Цікава математика............................................................................. 89

Дитина і навколишній світ.............................................................. 109

середня група.......................................................................................... 173

Розвиток мовлення.......................................................................... 174

Цікава математика........................................................................... 252

Дитина і навколишнІй світ.............................................................. 304

старша група........................................................................................... 359

Розвиток мовлення.......................................................................... 360

Цікава математика........................................................................... 404

Дитина і навколишній світ.............................................................. 445

література............................................................................................... 510


 

Серія «Дошкільний навчальний заклад» Вихователю

 

Навчальне видання

 

Усі Заняття в дошкільномУ навчальномУ Закладі

 

Навчально-методичний посібник

 

Укладач Юрченко Наталія Федорівна

 

Головний редактор Н. Ф. Юрченко Технічний редактор О. В. Лєбєдєва Коректор О. М. Журенко

 

Підписано до друку 08.04.2008. Формат 60× 90/16. Папір газетний.

Друк офсет. Гарнітура Ньютон. Ум. друк. арк. 32, 0.

Замовлення № 8–04/22–05.

 

ТОВ «Видавнича група “Основа”»

61001 м. Харків, вул. Плеханівська, 66 тел. (057) 731-96-33

е-mail: office@osnova.com.ua Свідоцтво суб’єкта видавничої справи ДК № 2911 від 25.07.2007 р.

 

Віддруковано з готових плівок ПП «Тріада+» Свідоцтво ДК № 1870 від 16.07.2007 р.

Харків, вул. Киргизька, 19. Тел.: (057) 757–98–16, 757–98–15


 


 


 






© 2023 :: MyLektsii.ru :: Мои Лекции
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав.
Копирование текстов разрешено только с указанием индексируемой ссылки на источник.