Главная страница Случайная страница Разделы сайта АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника |
💸 Как сделать бизнес проще, а карман толще?
Тот, кто работает в сфере услуг, знает — без ведения записи клиентов никуда. Мало того, что нужно видеть свое раписание, но и напоминать клиентам о визитах тоже.
Проблема в том, что средняя цена по рынку за такой сервис — 800 руб/мес или почти 15 000 руб за год. И это минимальный функционал.
Нашли самый бюджетный и оптимальный вариант: сервис VisitTime.⚡️ Для новых пользователей первый месяц бесплатно. А далее 290 руб/мес, это в 3 раза дешевле аналогов. За эту цену доступен весь функционал: напоминание о визитах, чаевые, предоплаты, общение с клиентами, переносы записей и так далее. ✅ Уйма гибких настроек, которые помогут вам зарабатывать больше и забыть про чувство «что-то мне нужно было сделать». Сомневаетесь? нажмите на текст, запустите чат-бота и убедитесь во всем сами! Урок 18. Тема: Дріжджі – одноклітинні гриби
Тема: Дріжджі – одноклітинні гриби Мета: дати учням поняття про дріжджі, як одноклітинні гриби ознайомити з особливостями будови, способом живлення і розмноження; розглянути використання дріжджів у промисловості; розвивати вміння аналізувати, виділяти головне, спостерігати, робити висновки; продовжувати розвивати вміння працювати з мікроскопом, самостійно працювати з підручником, виховувати толерантне ставлення одне до одного. Обладнання: підготовлені клітини дріжджів, малюнки дріжджових грибів. Тип уроків: засвоєння нових знань, формування вмінь і навичок. Хід уроку І. Організаційний момент. Створення позитивного настрою на уроці Вправа «Подаруй комплімент» ІІ. Мотивація навчальної діяльності. Господарка вирішила спекти хліб. Взяла муку, воду, сіль і замісила тісто. Зверху помастила яйцем. Поставила в піч. Через певний час вийняла хліб з печі. Тісто добре пропеклося, стало рум’яніше, але замість пишного хліба вийшов твердий корж. Чому так вийшло? (Відповіді учнів) ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку. (учні записують тему в зошитах) IV. Вивчення нового матеріалу. 1. Надання необхідної інформації. - Дріжджі – одноклітинні гриби. Мешкають вони в середовищі де немає кисню, але є живильне середовище багате на цукри. Необхідну їм енергію вони отримують за рахунок розщеплення цукру на спирт і вуглекислий газ без участі кисню. Такі організми називають анаеробними. Вони є гетеротрофними організмами, які споживають готові органічні сполуки. Дріжджі складаються з окремих клітин округлої або овальної форми, які утворюють іноді ланцюги. А тепер розглядаємо дріжджі за допомогою мікроскопа.
2.Робота з мікроскопом. - набираємо в піпетку підготовлену підсолоджену воду із клітинами дріжджів - наносим на предметне скло - накриваємо покривним склом. - розглядаєм препарат під мікроскопом - на поверхні окремих клітин розглянемо вирости-бруньки. Бруньки – це результат нестатевого розмноження дріжджів - за великого збільшення мікроскопа спробуйте знайти в клітинах дріжджів: цитоплазму, ядро, вакуолі і невеликі гранули запасних речовин. 2. Робота в зошитах Учні замальовують клітини дріжджів і підписують їх будову 3. Використання дріжджів. 4. (Учнів розглядають схему на дошці) Промислове використання дріжджів
Етиловий спирт Харчова промисловість Медицина Кормові дріжджі -хлібопечені -вітаміни добавки для -пивоварені -біологічні тварин -виноробстві добавки -молочнокислі продукти
V. Рефлексія § Продовжити речення: § Сьогодні головним у темі було …. § Я дізнався на уроці …. § Найцікавішим було для мене …. § Ці знання я можу застосувати …. VI. Підведення підсумків уроку. VII. Д/з Опрацювати відповідний текст підручника
|