Студопедия

Главная страница Случайная страница

Разделы сайта

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника






Урок 14






Тема. Властивості інформації. Робота в графічному редакторі Paint (інструмент «Пензлик», палітра кольорів).

Мета. Ознайомити учнів з властивостями інформації, інструментом «Пензлик», палітрою кольорів. Формувати навички роботи з мишею, вміння використовувати інструмент «Пензлик» та палітру кольорів при створенні малюнка. Розвивати логічне мислення, кмітливість, уяву. Виховувати любов до мистецтва та культуру навчальної праці при роботі з комп’ютером.

Обладнання. Завдання на картках для Розумників і Розумниць.

Хід уроку

  1. Організація класу.

Діти, подивіться один на одного, усміхніться. Тепер до мене усміхніться. Ось із таким хорошим настроєм, доброзичливим ставленням один до одного ми і розпочинаємо наш урок.

? Давайте пригадаємо, якими повинні бути учні на уроці? (Уважними, організованими, слухняними, активними…)

Тож, сподіваюся, що саме такими будуть мої хлопчики і дівчатка!

II. Сприймання та усвідомлення властивостей інформації.

Робота з підручником. Читання розповіді «У школі детективів».

III. Актуалізація опорних знань.

Давайте пригадаємо корисну інформацію про графічний редактор Paint, яка стала для нас доступною на попередніх уроках під час подорожі країною «Графіка».

? Який вигляд має піктограма програми Paint?

? Як зробити так, щоб програма Paint стартувала?

? Де знаходиться панель інструментів?

? З якими інструментами ми ознайомилися? Яке їх призначення?

Сьогодні ми з вами завітаємо до країни «Живопису». Живопис – один з основних видів образотворчого мистецтва, характерною ознакою якого є зображення предметного світу на папері, полотні, картоні з допомогою кольору.

IV. Мотивація навчальної діяльності.

Намалювати можна нею

Будинки, хмари і поля,

Зелену затишну алею,

Високі гори і моря.

Зачарувати можна нею –

Така вона чудова й гарна!

Ти знаєш, як зовуть цю фею?

ЇЇ зовуть, звичайно, … (фарба)

Важливо навчитися створювати кольорові малюнки з допомогою комп’ютера. Для цього нам буде потрібна комп’ютерна палітра та пензлик.

V. Сприймання та усвідомлення нового матеріалу про графічний редактор.

Художники називають палітрою спеціальну дошку для змішування фарб.

У графічному редакторі Paint під палітрою розуміють спеціальний набір кольорів. Палітра знаходиться внизу від полотна створення малюнка. Щоб обрати певний колір слід підвести курсор мишки до квадратика з цим кольором і клацнути ліву кнопку миші. Фарба цього кольору перетече в окремий квадратик, що зліва на палітрі кольорів.

А тепер слід обрати пензлик. Художники користуються пензликами різної форми і товщини. Так і комп’ютерний пензлик може мати різну форму і товщину. Коли обрано інструмент «Пензлик», внизу панелі інструментів з’являється набір різних пензликів. Обираємо один із пензликів і малюємо.

Демонстрація вчителем роботи в графічному редакторі Paint.

А що за лінії можна утворювати за допомогою пензлика? (В ході повідомлення вчитель виконує відповідні зображення, одночасно показуючи дію інструмента «Пензлик»)

Якщо взяти пензлик, довільною фарбою нанести широку і довгу лінію, то вона матиме назву «смуга».

Якщо лінія широка, але коротка, вона має назву «мазок».

Бесіда про правила техніки безпеки під час роботи з комп’ютером.

А зараз я хочу дізнатися корисну інформацію про правила безпечної роботи з комп’ютером. (Учні розповідають правила роботи з комп’ютером).

Робота з комп’ютером.

Зараз будьте дуже уважні, я читатиму «кольоровий» вірш, а ваше завдання – намалювати кожний колір, який згадується у віршику.

Відкрийте програму Paint. Оберіть інструмент «Пензлик». Оберіть пензлик певної форми на додатковій панелі. Приготувались?

Любить пензлик мій до свята

Власний чубчик фарбувати.

У палітру він пірнає,

Кожний колір називає:

«Це червоний – жар неначе.

Ще – оранжевий, гарячий.

Жовтий – як пшениця в полі.

Мов трава – зелений колір.

Колір неба – він блакитний.

Синій колір, ніби річка.

Фіолетовий, як нічка».

? Назвіть, будь ласка, кольори, які ви намалювали.

? Як можна назвати одним словом це кольорове різнобарв’я? (Веселка)

Завдання. Намалюйте малюнок, використовуючи різні кольори та пензлики різної форми.

Учитель індивідуально консультує учнів, стимулює їхню творчу активність.

Демонстрація робіт учнів.

Гімнастика для очей. Потренуймо наші очі, щоб добре відпочили після роботи з комп’ютером.

«Гойдалка» - (рух очей вправо, вліво).

«Ланцюжок» -

 
 


«Рух по колу» -

VI. Розв’язування завдань для Розумників і Розумниць.

В гостях у Розмалюйка. Знайди двох однакових метеликів. Розфарбуй їх.

 

Задачі для допитливих.

1. Три подруги – Наташа, Лариса, Оля мають плаття різного кольору: червоне, біле і синє. У Наташі плаття не червоне і не біле, у Олі не біле. Яке плаття має кожна дівчинка?

2. В кошику було 3 огірки і 8 помідорів. На салат використали всі огірки і стільки ж помідорів. Скільки помідорів залишилося?

3. На скільки більше найменше двозначне число від найбільшого однозначного?

VII. Підсумок уроку.

? Діти, сподобався вам урок? Що саме?

? Що нового дізналися? Чи здобули нові вміння? Які саме?

? Хто з вас задоволений своєю роботою?






© 2023 :: MyLektsii.ru :: Мои Лекции
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав.
Копирование текстов разрешено только с указанием индексируемой ссылки на источник.