Студопедия

Главная страница Случайная страница

Разделы сайта

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника






  • Как продвинуть сайт на первые места?
    Вы создали или только планируете создать свой сайт, но не знаете, как продвигать? Продвижение сайта – это не просто процесс, а целый комплекс мероприятий, направленных на увеличение его посещаемости и повышение его позиций в поисковых системах.
    Ускорение продвижения
    Если вам трудно попасть на первые места в поиске самостоятельно, попробуйте технологию Буст, она ускоряет продвижение в десятки раз, а первые результаты появляются уже в течение первых 7 дней. Если ни один запрос у вас не продвинется в Топ10 за месяц, то в SeoHammer за бустер вернут деньги.
    Начать продвижение сайта
  • Урок 14. Тема:Узагальнення та систематизація знань з теми «Вступ






    Тема: Узагальнення та систематизація знань з теми «Вступ. Клітина»

    Мета.: узагальнити та систематизувати знання учнів з теми; перевірити знання термінів, вміння розпізнавати основні групи організмів, їх властивості; розвивати логічне мислення, прищепити любов та бережливе ставлення до природи.

    Обладнання: завдання по варіантах.

    Тип уроку: узагальнення та систематизації знань

    Хід уроку

    І. Організаційний етап

    Привітання вчителя і учнів. Перевірка готовності до уроку. Перевірка присутніх.

    ІІ. Актуалізація знань.

    Бесіда по вивченій темі.

    ІІІ. Повідомлення теми, мети, завдань уроку.

    - Тестова контрольна робота.

    Варіант 1.

    І рівень.

    Зазначте одну правильну відповідь.

    1.Визначити, що вивчає біологія:

    а) живі організми, б) неживу природу, в) мікрооб’єкти, г)структуру суспільства.

    2.Виокремте науку, яка вказує на належність організмів до певної систематичної одиниці: а) ботаніка, б) анатомія) в)біологія: г) систематика.

    3. Визначити організмів за типом живлення, які самостійно утворюють органічні речовини:

    а) гетеротрофи, б) сапротрофи, в) авторотофи; г)паразити.

    4.Вказати, як називаються організми, які мають сформоване ядро:

    а) еукаріоти, б)прокаріоти, в)одноклітинні, г)віруси.

    5.Вказати прізвище вченого, який відкрив клітину:

    а)Роберт Гук, б) Антоні ван Левенгук, в) Луї Пастер, г)Ч.Дарвін.

    6. Визначити найменшу функціональну, структурну одиницю живого: а) клітина, б)органела, в)ядро, г)орган.

    ІІ рівень

    Визначити одну або декілька правильних відповідей.

    7. Визначте із переліку складові рослинної клітини:

    а)ядро, б) вакуоля, в)цитоплазма г)клітинна стінка, д)всі відповіді правильні.

    8.Визначте органелу, яка характерна лише для рослинної клітини: а)ядро, б) цитоплазма, в)клітинна оболонка, г) вакуоля, д)хлоропласти.

    9. Зазначте, що займає внутрішній вміст клітини:

    а)ядро, б)цитоплазма, в) хлоропласти, г)мітохондрії, д)вакуоля.

    10. Виокремте, що не відноситься до складового світлового мікроскопа:

    а) предметний столик, б)тубус, в) окуляр, г) об’єктив, д)фільтрувальний папір, е)препарувальна голка.

    11. Визначте правильний показник збільшення світлового мікроскопа, якщо на об’єктиві показник дорівнює 12, а на окулярі – 8: а)120, б)85, в)96, г)110.

    12.Визначіть, як називається клітина, яка ділиться:

    а)дочірні, б)материнською, в) колоніальною, г)рослинною, д)тваринною.

    ІІІ рівень.

    13.Дайте визначення поняттю:

    Клітина – це_____________________________________________.

    14. Встановіть логічні пари:

    а) поділ клітини б)мікроскоп, лупа, в) клітина, г)дослід, спостереження, опис, д)ядро, вакуоля, хлоропласти, включення, оболонка.

    1.процес, у якому клітина, що називається материнською клітиною, ділиться на дві нові клітини, що називаються дочірніми клітинами;

    2. найменша структурна і функціональна одиниця живого організму.

    3.Збільшувальні прилади.

    4.Методи вивчення організмів.

    5. Органели клітини.

    6. Будова клітини.

     

    15. Встановіть послідовність приготування мікропрепарату шкірки цибулини:

    А)З внутрішнього боку соковитої луски цибулі зніми прозору шкірочку і за допомогою препарувальної голки поклади у краплину води, розправ її кінчиком голки.

    Б)постав мікроскоп у робоче положення.

    В)приготуй тимчасовий мікропрепарат. За допомогою піпетки нанеси 1-2 краплі води на предметне скло.

    Г) Підфарбуй мікропрепарат розчином йоду. Для цього на предметне скло крапни краплину йоду, фільтрувальним папером з іншого боку відтягни зайвий розчин.

    Д) мікропрепарат покласти на предметний столик мікроскопа.

    Е) мікропрепарат накрий покривним скельцем.

    ІУ рівень.

    Відкриті питання (творчого характеру)

    Яке біологічне значення поділу клітин?

    Варіант 2.

    І рівень.

    Зазначте одну правильну відповідь.

    1.Визначити, що вивчає цитологія:

    а) живі організми, б) клітини, в) мікрооб’єкти, г)структуру суспільства.

    2.Виокремте науку, яка вказує на належність організмів до певної систематичної одиниці: а) систематика, б) анатомія в)біологія: г) ботаніка

    3. Визначити організмів, які живляться готовими органічними речовинами:

    а) гетеротрофи, б) сапротрофи, в) авторотофи; г)паразити.

    4.Вказати, як називаються організми, які не мають сформованого ядра: а) еукаріоти, б)прокаріоти, в)одноклітинні, г)віруси.

    5.Вказати прізвище вченого, який відкрив клітину:

    а)Роберт Гук, б) Антоні ван Левенгук, в) Луї Пастер, г)Ч.Дарвін.

    6. Визначити найменшу функціональну, структурну одиницю живого: а) клітина, б)органела, в)ядро, г)орган.

    ІІ рівень

    Визначити одну або декілька правильних відповідей.

    7. Визначте із переліку органелу, яка є і в рослинній і тваринній клітинах:

    а)ядро, б) вакуоля, в)цитоплазма г)стінка, д)всі відповіді правильні.

    8.Визначте органелу, яка характерна для тваринної клітини: а)ядро, б) цитоплазма, в)клітинна оболонка, г) вакуоля, д)хлоропласти, е)ендоплазматична сітка.

    9. Зазначте, що займає внутрішній вміст клітини:

    а) цитоплазма, б) ядро, в) вакуоля, г)мітохондрії, д) хлоропласти.

    10. Виокремте, що відноситься до складового світлового мікроскопа:

    а) предметний столик, б)тубус, в) окуляр, г) об’єктив, д)фільтрувальний папір, е)препарувальна голка.

    11. Визначте правильний показник збільшення світлового мікроскопа, якщо на об’єктиві показник дорівнює 8, а на окулярі – 7: а)120, б)85, в)96, г)56.

    12.Визначіть, як називається клітина, яка поділилась:

    а)дочірні, б)материнською, в) колоніальною, г)рослинною, д)тваринною.

    ІІІ рівень.

    13.Дайте визначення поняттю:

    Поділ клітини – це________________________________________.

    14. Встановіть логічні пари:

    а) цитологія б)мікроскоп, лупа, в) клітина, г)дослід, спостереження, опис, д)ядро, вакуоля, хлоропласти, включення, оболонка.

    1.наука про будову та функції клітини;

    2. найменша структурна і функціональна одиниця живого організму.

    3.Збільшувальні прилади.

    4.Методи вивчення організмів.

    5. Органели клітини.

    6. Будова клітини.

    15. Встановіть послідовність приготування мікропрепарату шкірки цибулини:

    А) Підфарбуй мікропрепарат розчином йоду. Для цього на предметне скло крапни краплину йоду, фільтрувальним папером з іншого боку відтягни зайвий розчин.

    Б). Мікропрепарат накрий покривним скельцем.

    В)приготуй тимчасовий мікропрепарат. За допомогою піпетки нанеси 1-2 краплі води на предметне скло.

    Г) З внутрішнього боку соковитої луски цибулі зніми прозору шкірочку і за допомогою препарувальної голки поклади у краплину води, розправ її кінчиком голки.

    Д) мікропрепарат покласти на предметний столик мікроскопа.

    Е) постав мікроскоп у робоче положення

    ІУ рівень.

    Відкриті питання (творчого характеру)

    Яке біологічне значення поділу клітин?

    ІУ. Підсумок уроку.

    У.Завдання додому. Повторити основні терміни і поняття.






    © 2023 :: MyLektsii.ru :: Мои Лекции
    Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав.
    Копирование текстов разрешено только с указанием индексируемой ссылки на источник.