Студопедия

Главная страница Случайная страница

Разделы сайта

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника






II. Актуалізація опорних знань учнів






Урок 232 (письмо). Тема. Який? Яка? Яке? Які?, уроки навчання грамоти 1 клас

Мета: ознайомити дітей зі словами, що називають ознаки предметів і відповідають на питання який? яка? яке?) формувати вміння ставити питання до поданих слів (без уживання терміна), вчити описувати предмети за кольором, формою, смаком, добирати влучні слова, вирази; удосконалювати вміння учнів добирати за поданою звуковою схемою слова, складати речення за поданою схемою та опорними словами; розширювати лексичний запас учнів словами, що називають ознаки предметів; розвивати увагу, спостережливість, образне, творче мислення, уміння описувати предмети, творчі здібності, навички каліграфічного письма, мовне чуття, культуру мовлення, вміння давати правильні відповіді на поставлені запитання; виховувати вміння працювати у парах змінного складу, самостійно, колективно; сприяти формуванню дружніх стосунків серед учнів класу.

Обладнання: чорно-біла та кольорова картинки; картки у конвертах із вправами; картка для роботи у парах змінного складу та за варіантами; зошит.

ХІД УРОКУ 232 (письмо). Тема. Який? Яка? Яке? Які?, уроки навчання грамоти 1 клас

I. Організаційний момент

II. Актуалізація опорних знань учнів

1. Каліграфічна хвилинка
— До звукової моделі доберіть слова, запишіть їх каліграфічно.


(Зима, море, село, коло, коса, миша, баба, мама, тато тощо.)

2. Повторення знань учнів про слова — назви предметів та істот
— На які питання відповідають слова — назви істот та предметів? (Хто? що?)
— У яких випадках ми ставимо питання хто? (Якщо це істота)
— Наведіть приклади.
— Коли ми ставимо питання що? (Якщо предмет неживий)
— Наведіть приклади таких предметів.
— Складіть речення за поданою схемою.

3. Вибірковий диктант
— Запишіть слова — назви предметів — у перший стовпчик, інші слова — у другий.
Море, глибоке, лимон, кислий, калина, червона, край, рідний.
— Прочитати слова з першого стовпчика.
— На яке питання вони відповідають?
— На які питання відповідають слова, записані у другому стовпчику? (Який? яка? яке?)

III. Повідомлення теми та завдань уроку
— На попередніх уроках ми ознайомилися зі словами, що називають предмети та істоти. їх дуже багато. Погляньте навкруги і назвіть предмети, що оточують нас.
— Послухайте, як гарно звучать слова: сонечко, квітка, їжачок. Сонечко — світить, квітка — цвіте і пахне, їжачок буркотить…
А які кольори! Сонечко — жовте, квітка — червона, їжачок — сіренький. Ми можемо дібрати колір до будь-якого предмета, вказати його розмір, характер.
Учитель показує будь-яку чорно-білу картинку із розмальовки.
— Гарно? Ні!
— А якщо ми візьмемо фарби, картинка перетвориться на яскраву, різнокольорову.
Учитель показує розфарбовану картинку.
— Подобається вам?
Сонечко (яке?)… (жовте).
Небо (яке?)… (блакитне).
Трава (яка?)… (зелена).
Метелик (який?)… (білий).
— На всіх вистачить кольорів!
Простягніть долоньки до сонечка. Воно зігріє їх своїм теплом. Торкніться травички. На ній, як на килимку, можна полежати.
Сонечко (яке?)… (тепле, лагідне).
Травичка (яка?)… (м’яка).
— Сьогодні на уроці ми ознайомимося зі словами, що відповідають на питання який? яка? яке? та означають ознаку предметів.






© 2023 :: MyLektsii.ru :: Мои Лекции
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав.
Копирование текстов разрешено только с указанием индексируемой ссылки на источник.