Студопедия

Главная страница Случайная страница

Разделы сайта

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника






  • Сервис онлайн-записи на собственном Telegram-боте
    Тот, кто работает в сфере услуг, знает — без ведения записи клиентов никуда. Мало того, что нужно видеть свое расписание, но и напоминать клиентам о визитах тоже. Нашли самый бюджетный и оптимальный вариант: сервис VisitTime.
    Для новых пользователей первый месяц бесплатно.
    Чат-бот для мастеров и специалистов, который упрощает ведение записей:
    Сам записывает клиентов и напоминает им о визите;
    Персонализирует скидки, чаевые, кэшбэк и предоплаты;
    Увеличивает доходимость и помогает больше зарабатывать;
    Начать пользоваться сервисом
  • Урок. Як ставитися до інших. Умій дружити






    · Связаных уроков пока нет

    Мета: З’ясувати зміст понять Добрий, милосердний, співчутливий На аналізі ситуацій морального змісту; вчити дітей розрізняти добрі вчинки своїх ровесників, і ті, які шкодять іншим людям; сприяти розвитку загальнонавчальних умінь; викликати прагнення робити добро; виховувати кращі людські якості: доброту, щедрість, небайдужість до чужої біди, розуміння й повагу до інших, допомогу та турботу про них, бажання бути чуйними й уважними до своїх товаришів, бути самому справжнім другом.

    На уроці можна використати наочні посібники та демонстраційні матеріали видавництва «ранок»: демонстраційний матеріал «Уроки ввічливості», «Уроки доброти».

    Хід уроку

    1. Вправа «Погода».

    — Тепло чи холодно надворі?

    — Яке небо?

    — Чи є дощ?

    2. Вправа «Дари сонця».

    На дошці намалювати велике сонечко. Діти повинні перерахувати,

    Що сонечко дарує землі (Наприклад: Тепло, світло, енергію, життя, красу). Все перераховане дітьми написати на промінні сонця.

    У ч и т е л ь. Сонечко дає світло, радість, добро, воно є привітним і щедрим. Воно усміхнене, веселе. а коли ви усміхаєтеся людям, вони також відповідають вам усмішкою. Тоді, коли ви ставитеся до оточуючих привітно, то і вони відповідають лагідністю. Коли ви робите людям добро — отримуєте від них за це щедрі слова подяки. Будьте завжди щедрими, добрими і допомагайте тим, хто потребує вашої допомоги.

    3. Робота за підручником (С. 30).

    Учитель читає текст і ставить запитання:

    — Яке ставлення оточуючих приємне всім?

    — Як потрібно ставитися до інших?

    — Яким слід бути? Учні розглядають малюнки у підручнику, розмірковують над ними,

    Роблять свої висновки.

    — Де відбувається подія на першому малюнку?

    — Що робить дівчинка?

    — Як поводиться хлопчик?

    — Як можна назвати його вчинок?

     

    — Де відбувається подія на другому малюнку?

    — Що робить хлопчик?

    — Хто стоїть поруч із ним?

    — Чи можна його вчинок назвати хорошим?

    Щоб допомогти учням розповісти про свої добрі справи, проведіть Вправу-малюнок «Сонце доброти».

    Намалюйте сонце доброти, яке повинно містити стільки промінців, скільки добрих вчинків різних людей згадають діти.

    4. Вправа «Мікрофон».

    — розкажіть про свої добрі справи.

    Попросіть дітей перерахувати співчутливі слова або вирази. Бесіда

    — Якщо хтось плаче, падає, забивається або хворіє, чи співчуваєте ви цій людині?

    — Що ви відчуваєте, коли вам співчувають або, навпаки, не співчувають?

    — Які люди і в яких ситуаціях викликають у вас співчуття?

    — Як ви виявляєте своє співчуття до них?

    — Хто у вашій сім’ї вам найбільше співчуває, коли вам погано?

    5. Робота у парах.

    Учні розігрують із сусідом по парті ситуації:

    • друг забився і йому боляче;

    • подружка загубила іграшку й плаче;

    • у тебе є велосипед, а у твого друга немає;

    • у твого сусіда по парті немає олівця;

    • подружка забула вдома бутерброд;

    • ти ненароком штовхнув дівчинку.

    — Що ви скажете у кожному випадку?

    Фізкультхвилинка

    Імітаційні вправи:

    «Йдуть солдати» (Ходьба).

    «Літак гойдає крилами» (Руки в сторони, нахил вліво, вправо).

    «М’ячики» (Стрибки).

    «Паровоз» (Зігнуті в ліктях руки, колові рухи).

    «Штангіст».

    «Косарі».

    6. Робота в зошиті з друкованою основою (С. 25).

    Завдання 3

    Учні знаходять слова, що є близькими за значенням до слова Добрий: Допомагає; заспокоїть у біді; ласкавий; чуйний; з усіма дружить; турботливий; ділиться з іншими; поважає інших; небайдужий; милосердний.

     

    Завдання 4

    Учні розповідають, що таке доброта і милосердя, спираючись на малюнки.

    7. Робота з прислів’ями.

    Учитель пояснює і вивчає з учнями народну мудрість (С. 30), а також такі прислів’я.

    • робиш добро — не кайся, робиш зло — зла і сподівайся.

    • Добрий чоловік — надійніше кам’яного мосту.

    8. Читання поради за схемою на форзаці підручника. «Так треба жити, щоб нікому зла не чинити».

    9. Вправа «Мікрофон».

    — розкажи про свого друга.

    — Як його звати?

    — За що ти любиш свого друга?

    10. Робота за підручником (С. 31).

    Учні розглядають малюнок «Куточок друга». Учитель дає пораду, як його зробити.

    11. Розгляд ситуацій.

    Що ти зробиш, коли:

    • друг травмував руку;

    • подруга загубила ручку;

    • до тебе в хату прийшов друг.

    12. Робота із зошитом з друкованою основою (С. 24).

    Завдання 1

    • До якої казки цей малюнок?

    • Чим закінчилася казка?

    • За що були покарані цапки?

    • Чи були вони друзями?

    • Дайте пораду цапкам. Чи знаєте ви казку про правильну поведінку в аналогічній ситуації? (Про двох кізочок)

    Діти вивчають зі слів вчителя прислів’я про дружбу з підручника, пояснюють його, потім учитель наводить інші прислів’я про дружбу.

    • Дерево міцне корінням, а людина — друзями.

    • Не той друг, що лащиться, а той, хто печалиться.

    • З добрим дружись, а лихих стережись.

    13. Робота за підручником (С. 32–33).

    Учитель читає вірш Платона Воронька «Друзяки».

    — Яким був котик?

    — Що він робив?

    — Чому рябко не ображався на кота?

    — Складіть речення за малюнком після тексту про кота і про рябка. Дайте відповідь на запитання наприкінці вірша.

     

    Учитель пропонує учням розглянути малюнок.

    — Що роблять діти?

    — Чому засмучений хлопчик?

    — Як ви гадаєте, чи подобається комусь, коли його дражнять?

    — Що ви порадиш дражнилі? Далі учитель розучує з дітьми одну з мирилок.

    — Яким словами називають друзі одне одного в мирилках?

    14. Робота із додатками (С. 103).

    Учитель читає вірш Марії Людкевич «Більш з тобою не сварюся».

    — Як звали дівчинку?

    — За що хлопчик просив пробачення?

    — Які слова він вживав?

    — Чи можна йому вірити?

    Завершити розмову про дружбу можна Грою «Я почну, а ти — завершуй».

    • Друг — це той, хто...

    • Мого найкращого друга я ціную за...

    • Справжній друг ніколи не...

    • Я можу бути гарним другом, тому що...

    • Дружити — це означає...

    15. Підсумок уроку.

    — Яке ставлення оточуючих є приємним для всіх?

    — То як потрібно ставитися до інших?

    — Яким слід бути?

    — Про які добрі вчинки згадали на уроці?

    — Наведіть приклади переваги доброти, щирості, милосердя над хитрістю, жадібністю, байдужістю.

    — Які співчутливі слова і вирази ви запам’ятали?

    — Які хороші людські якості ви можете назвати?

    — Які прислів’я про добро ви запам’ятали?

    — Хто такий друг?

    — Дайте пораду, як знайти друга.

    — Як самому бути хорошим другом?

    — Які прислів’я про дружбу ви знаєте?

    — Які вчинки зміцнюють дружбу?

    — Що руйнує дружбу?

    — Як можна помиритися з другом?

    — Яку мирилку ви вивчили?

    — Дайте пораду тим, хто дражниться.

    На уроці можна також використати такі завдання.

     

    Гра «У гості до сонечка».

    Поділіть дітей на групи і попросіть їх уявити, що сонечко запросило

    Їх до себе в гості. Діти повинні взяти з собою в дорогу три найголовніших, на їх думку, сонячні якості.

    Потім зі всіх сонячних якостей складається сонячний список, який потім вивішується на стенд.

    Висновок. Кращі людські якості: доброта, милосердя, небайдужість до чужої біди, розуміння й повага до інших, допомога та турбота про них.

    Гра «Хто є найчуйнішим».

    Діти розподіляються на групи, і педагог пропонує п’ять різноманіт

    них ситуації, наприклад:

    — ви почули плач дитини у дворі;

    — ваш друг отримав погану оцінку;

    — ваша мама прийшла з роботи дуже стомленою;

    — ваша бабуся потрапила до лікарні;

    — людині, яка сидить поряд із вами в поїзді, стало зле.

    Група, яка швидше придумає, як краще допомогти людям в тій або іншій ситуації, отримує «зірку доброти». Група, яка отримала п’ять «зірок», є найчуйнішою.

    Щоб викликати у дітей бажання бути чуйними та уважними до своїх товаришів і бути самому справжнім другом, використайте такі Завдання.

    Гра «Школа дружби».

    На дошці великими буквами напишіть слова: ШКОЛа ДрУЖБИ.

    Поділіть дітей на групи. Попросіть їх уявити, що вони — вчителі в Школі дружби і повинні пояснити своїм учням, як подружитися одне з одним. Наприклад: Щоб подружитися з ким-небудь, потрібно цікавитися їхніми справами.

    Сценка «Помиріть друзів».

    Розподіліть дітей на групи по три учні. Діти повинні придумати неве

    лику сценку про те, як двоє друзів сваряться, а третій друг їх мирить.

    — Які вчинки зміцнюють дружбу, а які — руйнують?

    Висновок. Бережіть своїх друзів, не сваріться через дрібниці.

     






    © 2023 :: MyLektsii.ru :: Мои Лекции
    Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав.
    Копирование текстов разрешено только с указанием индексируемой ссылки на источник.