Студопедия

Главная страница Случайная страница

Разделы сайта

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника






Заняття 20. програмовий зміст:вчити дітей називати числа у межах п’яти у зворот- ному порядку; закріплювати вміння співвідносити цифру з числом у ме- жах п’яти; повторити






тема. нерозлУЧні ДрУзі

програмовий зміст: вчити дітей називати числа у межах п’яти у зворот- ному порядку; закріплювати вміння співвідносити цифру з числом у ме- жах п’яти; повторити геометричні фігури (чотирикутники); у грі закріпи- ти частини доби; розвивати мислення, увагу, пам’ять; виховувати актив- ність на занятті.

Демонстраційний матеріал: Чебурашка, Крокодил Гена (іграшки); ма- кет поїзда; цифри; малюнок східців з цифрами; площинні птахи (5); їжа- чок (іграшка); геометричні фігури з наклеєними на них вовком, лисичкою, зайчиком.

роздавальний матеріал: каси з цифрами; фішки для гри в «Добики»; гео- метричні фігури.


 

Хід заняття

— Жили собі на світі добрі друзі — Чебурашка і Крокодил Гена. Надума- ли вони вирушити в подорож. Купили білети, щоб їхати поїздом, а в який ва- гон сідати, не знають. Давайте посадимо їх у вагон. Ось перед вами — поїзд. Порахуємо вагони по порядку. (Діти рахують порядковою лічбою.)

— А тепер я буду викликати діток, давати їм квиток із номером вагона, і вони знаходитимуть потрібний вагон. (Діти знаходять вагон за цифрами.)

— Поїхали наші друзі. Ось і зупинка. Тепер їм слід зійти східцями вниз. А ці східці — незвичайні, математичні, із цифрою на кожному. Давайте підемо разом з друзями вниз. (Діти називають цифри у зворотному напрямку: 5, 4, 3, 2, 1.)

— Дійшли Чебурашка з Геною аж до самого лісу. Дивляться: на дереві пта- хи сидять. Захотілося їм порахувати птахів. Ми теж будемо рахувати разом з ними. Дуже голосно ми рахували, злякались птахи, почали розлітатись.

— Скільки птахів полетіло? (Один.)

— Їх стало менше? На скільки менше? Знову летять від нас птахи. (Діти рахують птахів у зворотному напрямку: 5, 4, 3, 2, 1.)

— Якщо ми поводитимемося тихо, то птахи ще прилетять. Ми їх буде- мо рахувати тихенько, тільки очима, а Чебурашці покажемо цифру, що від- повідає їх кількості. (Співвідношення числа з цифрою.)

— йдуть друзі, йдуть і приходять на чудову галявину. Дивляться: аж тут Їжачок сидить на пеньочку і грається цифрами. Він пропонує друзям пог- ратися в гру «Якої цифри не стало?» Пограємо разом із ними? Їжачок дуже задоволений і запрошує всіх нас на фізкультхвилинку.

Яблуня-красуня у саду,

Я до неї швидко підійду. Гілочку зелену потрушу, Яблучко червоне надкушу. Яблуко солодке та смачне — Звеселяє друзів і мене.

— йдуть Чебурашка з Крокодилом Геною лісом — бачать хатинки лісо- вих друзів. На що схожа хатинка Лисички? (На квадрат.) Вовка? (На пря- мокутник.) Зайчика? (На ромб.) А всі разом хатинки — це чотирикутники. Чому їх так назвали? Щоб добре запам’ятати, як називаються будиночки звірів, пограємо в гру «Знайди і назви». (Вихователь описує геометричну фі- гуру, діти знаходять її в себе і називають.)

— Час минає швидко. Посперечалися Чебурашка і Гена: день ще чи вечір? Зовсім не вміють частини доби розрізняти. Не знають, повертатися їм додо- му чи ні. Давайте навчимо їх розрізняти частини доби. Я буду називати час- тини доби, а ви мені про них розкажете. Молодці! А зараз разом із нашими друзями пограємо в гру «Добики». Я називатиму частини доби, а ви знайде- те у себе і покажете друзям відповідну фішку. Дуже дякують нам Чебураш- ка і Крокодил Гена, запрошують нас до себе у гості.


 






© 2023 :: MyLektsii.ru :: Мои Лекции
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав.
Копирование текстов разрешено только с указанием индексируемой ссылки на источник.