Студопедия

Главная страница Случайная страница

Разделы сайта

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника






Тема. лисиЧКа-сестриЧКа






програмовий зміст: вчити дітей лічити предмети, що розміщені лінійно, по колу, хаотично у межах п’яти; закріпити цифри у межах 5; удосконалю- вати вміння співвідносити цифру з числом у межах 5; вправляти в орієн- туванні в просторі, у викладанні геометричних фігур із сірників; розвива- ти логічне мислення, уяву, пам’ять; виховувати бажання займатись мате- матикою.

Демонстраційний матеріал: лисичка (іграшка), зайчики, курочки, гусоч- ки (площинні), цифри, картки з намальованими предметами.

роздавальний матеріал: каси з цифрами, пенали, аркуші паперу, сірники.

 

Хід заняття

— Діти, сьогодні до нас завітала надзвичайна гостя. Хоч я її просила, але вона не хоче з’являтися, доки не відгадаємо загадку про неї.

Я руда, низького зросту,

Хитра я і довгохвоста,


 

На курей я вельми ласа —

В них таке смачненьке м’ясо. Вовку-братику я сестриця,

А зовуть мене... (Лисиця).

Л и с и ч к а. Добрий день, діти! Що тут у вас таке? Д і т и. Заняття з математики, Лисичко.

Л и с и ч к а. Діточки, дозвольте мені побувати з вами, навчіть і мене рахувати, цифри знати.

В и х о в а т е л ь. Дозволимо їй?

— У Лисиччиному дворі живуть зайчики, курочки, гусочки. Допоможе- мо Лисичці їх порахувати? Спочатку порахуємо гусочок, що рядочком пли- вуть по річці. (Одна, дві, три, чотири, п’ять — всього п’ять гусочок.)

— А тепер порахуємо зайчиків, що сидять круг пеньочка.

— А ось курочок порахувати буде дуже складно, каже Лисичка, бо вони розбіглися по всьому подвір’ю. (Діти рахують курочок, що розміщені хао- тично.)

Лисичка дякує дітям і каже, що хоче вивчити цифри.

Вихователь показує картки, на яких намальована певна кількість предметів, діти рахують їх і показують Лисичці потрібну цифру. Потім вихователь дає завдання, щоб кожна дитина в себе на столику взяла картку, перелічила предмети і виклала від- повідну цифру.

Лисичка дякує дітям і пропонує погратися в народну гру «Лис».

Ставаймо в коло. Ха-ха-ха, хі-хі-хі,

Лис зловився в капкані. Тіштесь, дітоньки-зайчата, Злодій Лис у капкані.

Ой-ой, вирвавсь, утікайте! Тепер в нього страшна злість, Кого зловить, того й з’їсть.

— Поки ми гралися, Лисичка знайшла цікаве завдання, що вітер при- ніс зі школи. Давайте виконаємо його разом із Лисичкою. Покладіть перед собою аркуш паперу. Висипте з пеналу, що там є. Розкладіть предмети в ря- дочок, щоб їх було краще видно. Ну що ж, починаймо.

1) Поставте посередині аркуша ялинку.

2) У правому верхньому куті — хмаринку.

3) У лівому верхньому куті — сонечко.

4) Над ялинкою пташку.

5) Під ялинкою — грибок.

6) Праворуч від грибка — пеньок.

7) На пеньку — зайчик.

8) Ліворуч від ялинки — квітка.


 

— Хто був дуже уважним, добре міркував, той із завданням впорався. На що схожий тепер аркуш паперу? (На картину.)

— І останнє, що сьогодні ми навчимо робити Лисичку, це викладати із сірників геометричні фігури. Викладіть ту геометричну фігуру, яка вам най- більше подобається. (Діти виконують завдання.)

Лисичка їм дякує і виконує пісеньку «Я Лисичка, я сестричка».

 

 






© 2023 :: MyLektsii.ru :: Мои Лекции
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав.
Копирование текстов разрешено только с указанием индексируемой ссылки на источник.