Студопедия

Главная страница Случайная страница

Разделы сайта

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника






Тема. КотигорошКо






програмовий зміст: вчити дітей називати числа у прямому та зворотно- му порядку в межах п’яти; повторити кількісні відношення: більше, менше, порівну; вправляти в обведенні контурів цифр, олівцем; розвивати логічне мислення, пам’ять, дрібну мускулатуру пальців; виховувати самостійність, уважність, бажання займатись математикою.

Демонстраційний матеріал: кубики з цифрами; малюнок річки, в якій лежать камінці з цифрами; українець; українка (іграшки); 2 зайчики; 4 моркви.

роздавальний матеріал: кошики з морквинками і зайчиками; аркуш кар- тону, розділений лінією на 2 смужки; цифри; олівці; аркуш білого паперу; солодкі горошинки.

 

Хід заняття

 

Заходить хлопчик-українець (лялька): Добрий день, діти!

йшовя, друзі, через ліс,

Вам оцю загадку ніс. З’їла жінка горошину, Згодом народила сина. Виріс, як з води, хлопчина, Захищать пішов родину. Бився з змієм булавою, Врятував братів з сестрою.

Дам подумать тільки трошки, Звуть мене... Котигорошко!

— Заховав змій мою сестру Оленку у високій башті. Щоб до неї діста- тись, потрібно збудувати східці.


 

А східці не прості, а з цифрами. Допоможіть мені збудувати східці з ку- биків вверх — від 1 до 5 та вниз — від 5 до 1. А тепер слід підніматися і спус- катися, рахуючи східці (1, 2, 3, 4, 5 — 5, 4, 3, 2, 1).

— Визволив Котигорошко Оленку, веде додому, а шлях їм перетнула річ- ка. А перейти її можна по камінчиках, але необхідно називати цифри, що написані на кожному камінчику. Допоможемо Котигорошкові з Оленкою перейти річку? (Діти називають цифри, на які вказує вихователь.)

— Зустрівся Котигорошко із зайченятами, що ніяк не могли поділити мор- кву. Просить Котигорошко допомогти йому поділити морквинки між зайче- нятами. Викладіть на верхній смужці картону трьох зайчиків, а на нижній — на одну менше морквинок. Скільки морквинок ви виклали? (Дві.)

— Що слід зробити, щоб зайчиків і морквинок стало порівну? (Доклас- ти ще одну морквину.)

— Скільки тепер морквин? (Три.)

— А зайчиків? (Три.) То що можна сказати? (Зайчиків і морквин стало порівну.)

— Поїли зайці моркву і знову прибігли. Тепер їх уже чотири. Викладіть на верхній смужці чотири зайчики, а на нижній — на одну більше морквинок.

— Скільки морквинок? (П’ять.)

— Що потрібно зробити, щоб зайчиків і морквинок стало порівну? (Одну морквину забрати.)

— Скільки стало морквин? (Чотири.) А зайчиків? (Чотири.) Тобто їх ста- ло порівну.

Фізкультхвилинка

— А хто це так голосно шумить, гуркотить? Напевне це Змій. Зміїв голос пе- реможемо, в тому гра нам допоможе. Виконуйте усі вправи, які я вам покажу:

Руки, наче гілочки, підіймайте,

Ними, мов ялиночки, колихайте. Гей, гей, га, гей, гей, га!

Змія зупинить весела гра.

На коліна ставте свої рученята,

В барабан заграємо, як зайченята. А тепер, як олені, будем ходити, Ногами, мов копитами, гуркотіти. Чуєте? Допомагає!

Зміїв голос затихає.

— А тепер Котигорошко пропонує позмагатися з вами, малята. Ось візь- міть цифри та олівці, а також аркуш паперу. Потрібно обвести цифри по кон- туру, швидко й правильно. Побачимо, хто швидше впорається з цим завдан- ням — Котигорошко чи діти. Котигорошко хвалить дітей.

Час отримать нагороди.

А призи в Котигорошка — Це смачнісенькі горішки.

Пригощає дітей.


 






© 2023 :: MyLektsii.ru :: Мои Лекции
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав.
Копирование текстов разрешено только с указанием индексируемой ссылки на источник.